Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

1. Msze św. w tym tygodniu będą w następującym porządku:

Poniedziałek, wtorek, piątek i sobota – godz. 18.oo, środa i czwartek – godz. 7.oo rano. Po Mszy św. nabożeństwo majowe. Zapraszamy!

W niedzielę natomiast nabożeństwo majowe jest o godz. 16.oo, a potem Msza św.

2. Jutro spotkanie Kręgu Biblijnego w Auli.

3. W przyszłą niedzielę w naszej parafialnej wspólnocie będziemy przeżywać podniosłą Uroczystość Pierwszej Komunii św. na Mszy św. o godz. 11.oo.

W związku z tym serdecznie prosimy zaplanować sobie udział w Eucharystii na godz. 7, 9, 14 lub 16, a tym samym pozostawić wolny kościół dla dzieci komunijnych i ich rodzin o godz. 11.oo. Oczywiście nie ma problemu także z godz. 11.oo, jeśli ktoś planuje uczestnictwo na zewnątrz świątyni.

4. Sakrament Pokuty dla dzieci komunijnych i ich bliskich odbędzie się w najbliższą sobotę o godz. 10.oo. Spotkanie organizacyjne przed I Komunią św. - w piątek, wieczorem po nabożeństwie majowym.

5. Próba scholi w sobotę o godz. 9.oo w kościele (chętne dzieci wg decyzji Rodziców).

6. Bardzo prosimy o pomoc w sprzątaniu naszego parafialnego kościoła:

w środę i czwartek od godz. 18.oo

w piątek – od godziny 9.oo rano (także rodziców dzieci komunijnych)

Rodzice dzieci komunijnych zadeklarowali skoszenie trawy w piątek od godz. 9.oo.

Do sprzątania i koszenia prosimy zabrać potrzebne akcesoria (nie ma dla tylu osób).

7. Informujemy, że są jeszcze kilka wolne miejsca na pielgrzymkę do Włoch (do M.B. Pompejańskiej, św. Michała, św. Mikołaja, O. Pio, O. Dolindo i wielu miast) oraz Grecji (śladami św. Pawła) – Szczegóły wyjazdu do, na stronie parafialnej i w gablocie przy bocznym wyjściu.

8. Gorąco zachęcamy do czytania prasy katolickiej oraz dziękujemy za wszelką pomoc duchową i materialną dla naszego kościoła.

Dziękujemy za pomoc personalną w różnych drobnych i większych pracach.

Przepraszamy za niedogodności związane remontowymi.

Dziś swoje imieniny nasz Biskup Diecezjalny - ks. Bp Andrzej Jeż. Polecajmy Go w naszych modlitwach.

poniedziałek 17.V.2021 18.00   śp. Jan Szczęsny - 9 Rocznica śmierci
  śp. Zofia Nawrocka
wtorek 18.V.2021 18.00   śp. Alojzy Potoczek – 7 Rocznica śmierci
  śp. Paweł Puchowski – 3 Rocznica śmierci
środa 19.V.2021 7.00   O łaskę powrotu do zdrowia dla Zofii oraz potrzebne łaski i Bożą opatrzność w dalszym życiu
  śp. Marian Szymański
czwartek 20.V.2021 7.00    śp. Adolf Szkaradek - Rocznica śmierci
  śp. Zygmunt Myjak
piątek 21.V.2021 18.00    śp. Jan Kmak – od Anny i Józefa Siwiec
  śp. Władysław Stach – od Fryderyka i Barbary Sromek
sobota 22.V.2021 10.00   spowiedź przed I Komunią św.
18.00   O błogosławieństwo Boże dla Sandry i Karola w 5 Rocznicę ślubu
  Dziękczynno-błagalna dla Jakuba z okazji 18 Urodzin
niedziela Zesłania Ducha św. (I Komunia) 23.V.2021 7.00   śp. Katarzyna Pierzga – od rodzin Sobczaków i Pawlików z Lubnia
9.00   śp. Tomasz Zabrzeski - Rocznica śmierci