Niedziela Palmowa - Rekolekcje

1. W naszej parafii trwają Rekolekcje. Dzisiaj przeżywamy ponadto Niedzielę „Męki Pańskiej” nazywanej tradycyjnie „Palmową”, na pamiątkę uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy. Procesja z palmami na Mszy św. o godz. 11.00. Po Mszy św. tradycyjny konkurs palm z nagrodami!
Po południu Gorzkie Żale o godz. 16.oo i Msza św. Zapraszamy wszystkich a szczególnie tych, którzy dotychczas z różnych względów nie byli jeszcze na tym pasyjnym nabożeństwie. Dziękujemy bardzo serdecznie Ojcu Longinowi Płachcie, Jezuicie, za wygłoszenie tegorocznych rekolekcji.

2. Dzisiaj odbywa się także w naszej w parafii Wielki Kiermasz Świąteczny z pięknymi, własnoręcznie wykonanymi ozdobami oraz świeżymi plackami. Przepiękne ozdoby wielkanocne i ciasta można będzie nabyć na placu kościelnym. Przypominamy, że cały dochód z Kiermaszu jest przeznaczony na pracę misyjną i społeczną jaką prowadzi nasza Rodaczka – S. Renata w Charkowie na Ukrainie.
Dziękujemy bardzo naszym Paniom Animatorom, wspaniałej młodzieży i dzieciom za ofiarowane serce i poświęcony czas, jak również z góry wszystkim, którzy skorzystają z oferty Kiermaszu i wesprą ten szczytny cel. Bóg zapłać za wymierną pomoc organizacjom z Wielopola, takim jak: Koło Gospodyń Wiejskich, Klub Seniora czy Świetlica Wiejska.

3. Od jutra w liturgii rozpoczyna się Wielki Tydzień:
Wielki Czwartek – pamiątka ustanowienia Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. Uroczysta Msza św. o godz. 18.00. Po niej przeniesienie Pana Jezusa do ciemnicy. Zapraszamy na Adorację Pana Jezusa w ciemnicy do godz. 21.oo. Młodzież poprowadzi adorację o godz. 20.oo.

Wielki Piątek – pamiątka śmierci Chrystusa na krzyżu. W tym dniu obowiązuje post ścisły. Prosimy też o przystrojenie przydrożnych krzyży.
- Droga Krzyżowa o godz. 9.00
- Rozpoczęcie adoracji Pana Jezusa w ciemnicy o godz. 15.00 – Godzina Miłosierdzia Bożego
- Liturgia wielkopiątkowa o godz. 18.00
- następnie Gorzkie Żale, Adoracja Krzyża i Adoracja P. Jezusa w grobie do północy!
- Młodzież poprowadzi adorację o godz. 21.3o
- Ofiary zbierane podczas Adoracji Krzyża przeznaczone są na miejsca kultu w Ziemi św.

Wielka Sobota:
- Adoracja od godz. 7.00
- poświęcenie pokarmów w godz. 10.oo -12.oo - co pół godziny
- Liturgia Wigilii Paschalnej z procesją rezurekcyjną – o godz. 19.00. Prosimy o zabranie ze sobą świec na to nabożeństwo.
- W Wielką Sobotę zachęcamy do zachowania tradycyjnego postu.
Dzieci i młodzież zachęcamy do zapisywania się w zakrystii na Adorację w ciągu dnia, która będzie w Wielki Piątek i Wielką Sobotę. Młodsze dzieci zapisują się tylko w asyście rodziców.

V Niedziela Wielkiego Postu

1. Zapraszamy na Gorzkie Żale o godz. 16.oo.

2. Wielkopostne Rekolekcje Parafialne rozpoczną się w najbliższy czwartek (11 kwietnia) o godz. 18.oo i potrwają do Niedzieli Palmowej włącznie. Plan rekolekcji jest wywieszony w gablotach i na stronie internetowej parafii. Spróbujmy już teraz zarezerwować sobie czas, aby wziąć udział w tych duchowych ćwiczeniach. Rekolekcje poprowadzi O.Longin Płachta – jezuita, pochodzący z Wielogłów. Parafialna – wielkopostna i rekolekcyjna spowiedź odbędzie w najbliższą sobotę od godz. 15.oo do 18.oo (przerwa o 16.3o). W sobotę również zostanie zorganizowana składka na cele związane z rekolekcjami.

3. Rekolekcje dla dzieci SP 6 odbędą się w najbliższa środę, czwartek i piątek – codziennie w godz. 10.oo do 11.oo. Do spowiedzi  św. dzieci zapraszamy w sobotę od godz. 15.oo do 16.oo.

IV Niedziela Wielkiego Postu

1. Na początek radosna wiadomość: Papież Franciszek podniósł do godności Kapelana Jego Świątobliwości Naszego Kapłana, Ks. Stanisława Świderskiego. Gratulujemy ks. Stanisławowi tej Papieskiej Prałatury i życzymy zdrowia i opieki M.Bożej na dalsze lata.

2. Zapraszamy na Gorzkie Żale - tradycyjnie na godz. 16.00. Po tym nabożeństwie pasyjnym Msza św.

W piątek Droga Krzyżowa o godz. 18.00 a po niej Msza św. Gorąco zachęcamy do udziału w tych pasyjnych nabożeństwach!!!

Dzisiaj po wszystkich Mszach św. „Sądeckie Hospicjum” prowadzi tradycyjną zbiórkę do puszek w ramach akcji „Pola Nadziei”.

3. W tym tygodniu – w związku ze zmianą czasu - Msze św. będą codziennie o godz. 18.oo. W piątek dodatkowa Msza św. o godz. 7.oo rano.

III Niedziela Wielkiego Postu

1. W każdą niedzielę zapraszamy na Gorzkie Żale - tradycyjnie na godz. 16.00. Po tym nabożeństwie pasyjnym Msza św.

W każdy piątek Wielkiego Postu Droga Krzyżowa o godz. 17.00 a po niej Msza św.

Gorąco zachęcamy do udziału w tych pasyjnych nabożeństwach!!!

2. Ostatnie nabożeństwo dla młodzieży przed Sakramentem Bierzmowania będzie jutro o godz. 17.oo. Pół godziny wcześnie możliwość spowiedzi dla tych, którzy jeszcze nie skorzystali z tego Sakramentu Miłosierdzia przed tym ważnym wydarzeniem. Młodzież i rodziców zapraszamy także przez cały dzień do skorzystania z Sakramentu Pokuty jak równie na dzisiejsze Gorzkie Żale.

Sakrament Bierzmowania młodzież przyjmie w Wielogłowach, we wtorek 26 marca o godz. 15.3o. Dziękujemy Rodzicom kandydatów do S.Bierzmowania za ufundowanie 2 głośników zewnętrznych.

Jutro również przeżywamy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia. Podczas wieczornej Mszy św. – o godz. 17.oo - będzie miał miejsce obrzęd złożenia deklaracji Duchowej Adopcji. Wszyscy którzy chcą duchowo adoptować dziecko poczęte, którego życie zagrożone jest aborcją, i pragną się modlić za to dziecko przez 9 miesięcy, w sobotę po złożeniu deklaracji i przyrzeczeniu otrzymają stosowne modlitwy.

3. „Sprzątanie świata” wokół kościoła i plebanii zadeklarowała młodzież, która przyjmie w tym tygodniu Sakrament Bierzmowania. Akcja odbędzie się w najbliższą sobotę o godz. 9.oo. Potrzebne będą miotły czy grabki metalowe. Akcje poprowadzi Rada Parafialna. Zapraszamy również chętnych.

II Niedziela Wielkiego Postu

1. Dzisiaj przeżywamy dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami.

Po Mszach św. możemy - jak co roku - ofiarą do puszki (jako jałmużna postna) wesprzeć Ogólnopolski Fundusz Misyjny – Ad Gentes.

2. W każdą niedzielę zapraszamy na Gorzkie Żale - tradycyjnie na godz. 16.00. Po tym nabożeństwie pasyjnym Msza św.

W każdy piątek Wielkiego Postu Droga Krzyżowa o godz. 17.00 a po niej Msza św.

Gorąco zachęcamy do udziału w tych pasyjnych nabożeństwach!!!

3. We wtorek Uroczystość św. Józefa. Msza św. i nabożeństwo o godz. 17.oo.

Po nabożeństwie kolejne spotkanie Kręgu Biblijnego. Zapraszamy!