XIX Niedziela zwykła - 12.VIII.2018 r.

1. Spotkania organizacyjne przed Piesza Pielgrzymką Tarnowską odbędą się dzisiaj: w Parafii św. Kazimierza – o godz. 16.oo, a w Bazylice św. Małgorzaty o godz. 18.oo. Na spotkaniach można się jeszcze zapisać.

Prosimy wszystkich pielgrzymów pieszych z naszej parafii o zapisanie się w zakrystii na listę autokaru powracającego z Jasnej Góry w dn. 25 sierpnia.

2. W środę Uroczystość Wniebowzięcia N.M.P. Udział w Eucharystii jest obowiązkowy. Msze św. będą jak w każdą niedzielę, o godz. 7, 9 i 11.

Gorąco zachęcamy do uczczenia Maryi w jej największe święto w roku.

Podczas każdej Mszy św. poświęcenie ziół, kwiatów, owoców i żniwnych  wieńców.

3. Jest jeszcze 5 wolnych miejsc na styczniową pielgrzymkę do Guadelupe w Meksyku. Szczegółowy program wyjazdu można zabrać ze stolika przy wyjściu głównym.

Od września te wolne miejsca zostaną otwarte dla chętnych spoza parafii.

XVIII Niedziela zwykła

1. Jutro Święto Przemienienia Pańskiego - centralne uroczystości tygodniowego odpustu w Bazylice św. Małgorzaty. Szczegóły w gablocie.

W nasze parafii Msza św. o godz. 18.oo.

2. W najbliższy wtorek – pierwszy w miesiącu - zapraszamy na nabożeństwo do św. Michała Archanioła.

Godzinki o godz. 17.30, Msza św. o godz. 18.oo oraz Koronka Uwielbienia Boga i Modlitwy o uzdrowienie i uwolnienie z nałogów.

3. Spotkania organizacyjne przed Piesza Pielgrzymką Tarnowską będą w przyszłą niedzielę – w Parafii św. Kazimierza – o godz. 16.oo, a w Bazylice św. Małgorzaty o godz. 18.oo. Na spotkaniach można się jeszcze zapisać.

XVII Niedziela zwykła

1. Dzisiaj po każdej Mszy św. na parkingu odbywa się błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych z racji wspomnienia patrona kierowców – św. Krzysztofa. Ofiary zbierane w ramach Akcji „1 grosz za 1 km” przeznaczone są na misje i misjonarzy. Jest to dar wdzięczności za szczęśliwe podróże.

2. Dzisiaj również rozpoczyna się Wielki Odpust ku czci Przemienienia Pańskiego w sądeckiej Bazylice - szczegóły w gablotach przy wyjściu. Warto się z nimi zapoznać! Będzie to tydzień wspaniałych nabożeństw i wydarzeń kulturalnych.

Już dziś wieczorem o godz. 20.oo na placu sanktuaryjnym przy Sądeckiej Farze odbędzie się wspaniałe Misterium Tajemnicy Eucharystii na podstawie wizji Cataliny Rivas (żyjącej jeszcze boliwijskiej mistyczki).

Ks. Dziekan serdecznie zaprasza.

Warto przypomnieć, że przed tym dzisiejszym misterium o godz. 19.oo jest Msza św. dedykowana specjalnie dla młodzieży.

3. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.

Zapraszamy do skorzystania z S.Pokuty codziennie pół godz. przed Mszą św. a w czwartek i piątek od godz. 17.oo

Do chorych ks. proboszcz pojedzie od godz. 15.oo w piątek.

Tradycyjnie Godzina święta – modlitwa o powołania – czwartek od godz. 17.oo, a Godzina Miłosierdzia – w piątek o godz. 15.oo, a potem adoracja N. Sakramentu do godz. 18.oo ZAPRASZAMY!!!

XVI Niedziela zwykła

1. Trwają zapisy na sierpniową Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską na Jasną Górę. Rozpoczynamy również zapisy na wyjazd do Częstochowy na wejście Pielgrzymki Tarnowskiej w dn. 25 sierpnia br. Można się zapisać w zakrystii. Koszt dla dorosłych 40 zł. Dla studentów, młodzieży i dzieci z naszej parafii - za darmo!

2. Za tydzień w niedzielę po wszystkich Mszach św. będzie błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych z racji środowego wspomnienia patrona kierowców – św. Krzysztofa. Ofiary zbierane w ramach Akcji „1 grosz za 1 km” przeznaczone są na misje i misjonarzy. Jest to dar wdzięczności za szczęśliwe podróże.

Przy okazji Panu Krzysztofowi – naszemu Organiście i wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia wszelkich potrzebnych łask od Boga.

3. Wielki Odpust ku czci Przemienienia Pańskiego w sądeckiej Bazylice rozpocznie się również w przyszłą niedzielę – szczegóły w gablocie przy wyjściu.

XV Niedziela zwykła

1. Trwają zapisy na sierpniową Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską na Jasną Górę.

2. W piątek Uroczystość św. Małgorzaty – Patronki Miasta N. Sącza. Z tej racji w naszym mieście nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.
Ks. Dziekan zaprasza również na Sumę Odpustową w najbliższą niedzielę na godz. 12.oo. Z odpustem św. Małgorzaty połączony jest również Jarmark św. Małgorzaty. Szczegóły tego wydarzenia sobotnio-niedzielnego znajdują się w gablocie bocznej.

3. Gorąco zachęcamy do czytania prasy katolickiej oraz dziękujemy za wszelką pomoc duchową i materialną dla naszego kościoła.