XII Niedziela zwykła

1. Zapraszamy dziś jeszcze na Apel Jasnogórski na godz. 16.oo. Prosimy przygotować podziękowania i prośby do M. Bożej. W czasie nabożeństwa odmówimy także litanię do Serca Jezusowego wraz z Aktem Oddania.

Po nabożeństwie będzie Msza św.

2. W piątek przypada Uroczystość św. Piotra i Pawła. Msze św. o godz. 7, 9 i 18.

Składka w tym dniu przeznaczona jest do dyspozycji Papieża Franciszka (tzw. „świętopietrze”), o którym też pamiętajmy w modlitwie.

W ten piątek- nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.

3. W najbliższą sobotę w naszej świątyni będzie parafialna adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Rozpoczęcie wspólnej modlitwy Mszą św. o godz. 8.00 a zakończenie również Eucharystią o godz. 18.00. Wyjątkowo w tym roku będzie przerwa w adoracji w godz. 11.oo – 15.oo.

Gorąco zapraszamy do tego Aktu Uwielbienia i Wdzięczności Jezusowi za Jego niewysłowioną Miłość. Szczegółowy grafik adoracji jest wywieszony w gablocie ogłoszeń na zewnątrz. (przeczytać).

XI Niedziela zwykła

1. W środę dodatkowa Msza św. o godz. 7.oo rano.

2. Spotkanie Zespołu Synodalnego w najbliższy czwartek – o godz. 19.oo w Auli. Serdecznie zapraszamy Radę Parafialną i wszystkich członków Zespołu.

3. Msza św. na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego – w piątek o godz. 9.oo. Od godz. 8.3o będzie też możliwość skorzystania z sakramentu pokuty.

X Niedziela zwykła

1. Msze św. w tym tygodniu w systemie zmiennym: poniedziałek, środa, piątek o godz. 18.oo; wtorek, czwartek, sobota o godz. 7.oo.

2. Egzamin przed S. Bierzmowania dla klasy VII – we wtorek o godz. 15.oo na plebanii. Natomiast dzień dziękczynienia dla Bierzmowanych uczniów klasy III Gimnazjum w najbliższy czwartek – rozpoczęcie o godz. 9.oo w Starym Sączu przy Ołtarzu Papieskim.

Spotkanie dla młodzieży chętnej na wyjazd na kilkudniowe Spotkania Młodych w Dębowcu - w piątek, po Mszy św. wieczornej w Auli.

3. Msza św. dla dzieci – za tydzień o godz. 11.oo. Wyjazd dla scholii i LSO do Energylandii – 20 czerwca. Zgłoszenia w zakrystii i w szkole do wyczerpania miejsc.

IX Tydzień zwykły

1. Trwa Oktawa Bożego Ciała. Msza św. z procesją codziennie o godz. 18.oo. Zakończenie Oktawy połączone z błogosławieństwem dzieci i wianków w najbliższy czwartek.

Zapraszamy w dalszym ciągu do licznego udziału do końca Oktawy młodzież do niesienia feretronów, dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia oraz dzieci I - komunijne.

Dzisiaj procesja eucharystyczna po Mszy św. dla dzieci o godz. 11.oo.

2. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Jezusowego - Dzień Modlitw o świętość życia kapłańskiego. W piątek ze wzgl. na uroczystość nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych. Dodatkowa Msza św. o godz. 7.oo.

3. Spotkania w ramach przygotowania do S. Bierzmowania o godz. 18.oo – Msza św. z procesją, a potem spotkanie w Auli do godz. 19.3o.

Klasa VI – poniedziałek

Klasa VIIwtorek z Rodzicami ( przynajmniej jeden Rodzic – zbliża się egzamin)

Klasa II Gimnazjum - środa

VIII Tydzień zwykły - Odpust Parafialny

1. Dzisiaj w naszej wspólnocie parafialnej przeżywamy podniosłą uroczystość odpustową połączoną ze Złotym Jubileuszem Kapłaństwa ks. Prałata Stanisława Świderskiego, budowniczego naszego kościoła i plebani a zarazem długoletniego proboszcza parafii.

Zapraszamy wszystkich Parafian na uroczystą Sumę Odpustową i Jubileuszową na godz. 11.oo. Nie będzie Mszy św. popołudniowej!!!

Po południu natomiast kontynuacja uroczystości rozpocznie się o godz. 16.oo przy naszej Grocie M. Bożej, gdzie odprawimy nabożeństwo majowe i Apel Jasnogórski polecając Osobę naszego Jubilata.

Po tej modlitwie całe Rodziny zapraszamy na festyn parafialny przy plebanii. W programie wiele atrakcji dla dzieci, grill parafialny i zabawa taneczna.

Księdzu Prałatowi serdecznie dziękujemy za ufundowanie do naszej świątyni pięknego, mosiężnego pulpitu pod Ewangeliarz.

2. We czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. o godz. 7.oo i 10.oo z procesją do 4 ołtarzy. Po południu zapraszamy na ostatnie nabożeństwo majowe na godz. 16.oo; po nabożeństwie Msza św.

Uroczystość ta zobowiązuje nas do uczestnictwa we Mszy św. nie tylko w procesji. Serdecznie prosimy mieszkańców kolejnych rejonów, aby tradycyjnie przygotowali ołtarze tak jak było do tej pory w tych samych miejscach. Prosimy także o przygotowanie się do procesji – niesienie baldachimu, dzieci o sypanie kwiatów i dzwonienie, młodzież o niesienie feretronów, dzieci rocznicowe o ubranie strojów komunijnych, a rodziców o dopilnowanie swoich pociech.

Składka w Boże Ciało na hospicja i inne cele charytatywne.

Od uroczystości Bożego Ciała Msza św. z procesją codziennie przez całą Oktawę o godz. 18.oo.

3. W tym tygodniu wypada I piątek i I sobota czerwca. Zachęcamy do skorzystania z S. Pokuty codziennie pół godziny przed każdą Mszą św., a w piątek od godz. 17.oo. W godzinie Miłosierdzia o 15.oo adoracja N. Sakramentu aż do Mszy św. wieczornej. O 15.oo również ks. proboszcz wyjedzie do chorych.