XX Niedziela Zwykła

1. Pielgrzymka do Częstochowy – na wejście pielgrzymki – za tydzień w niedzielę po Mszy św o godz.7.45 z parkingu parafialnego /po Mszy porannej/.

2. Odpust ku czci M.B. Pocieszenia u Jezuitów rozpoczyna się w najbliższą środę. Nasza Parafia zaproszona jest szczególnie na czwartek na godz. 17.30 – różaniec i Msza św. oraz błogosławieństwo małżeństw. Szczegółowe informacje w gablocie, również na temat Odpustu w Pasierbcu.

3. Za tydzień - 26 sierpnia w poniedziałek - będziemy przeżywać Odpust Parafialny ku czci M.B. Częstochowskiej. Msze św. o godz. 8.oo i 18.oo – centralna Uroczystość po której odbędzie się Apel Jasnogórski. Prosimy do skrzynki „Nowenny” przez cały tydzień wrzucać podziękowania i prośby do Matki Bożej.
Spowiedź św. przed tą parafialną uroczystością i zarazem rozpoczęciem roku szkolnego odbędzie się w piątek od godz. 17.oo. Będzie kapłan z innej parafii.

XIX Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj w zakrystii można się zapisać na pielgrzymkę do Częstochowy - tzw. wyjazd po pielgrzymów - który organizujemy w dn. 25 sierpnia br. (w niedzielę)> Prosimy też "Pielgrzymów pieszych" o wpisanie się na listę, jeśli wracają z nami autokarem.

2. Spotkanie wszystkich uczestników (dzieci i młodzieży) wycieczko-pielgrzymki do Warszawy odbędzie się w środę po Mszy św. wieczornej, czyli ok. 18.3o. Oczywiście zapraszamy zarazem na Msze św.

3. We czwartek Uroczystość Wniebowzięcia N.M.P. Udział w Eucharystii jest obowiązkowy. Msze św. będą jak w każdą niedzielę, o godz. 7, 9, 11. Gorąco zachęcamy do uczczenia Maryi w jej największe święto w roku. Podczas każdej Mszy św. poświęcenie ziół, kwiatów, owoców i żniwnych wieńców.

XVIII Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj w sądeckiej Bazylice rozpoczyna się Wielki Odpust ku czci Przemienienia Pańskiego. Centralna uroczystość w najbliższy wtorek, dlatego w naszym kościele we wtorek nie będzie nabożeństwa do św. Michała. Szczegóły odpustu w gablotach.

2. Msza św. dla Działkowców - w najbliższą sobotę o godz. 14.oo.

3. Również w sobotę - 10 sierpnia - w Wielopolu k/krzyża odbędzie się Festyn Sołecki. Rozpoczęcie o godz. 16.00. Zabawa taneczna o godz. 19.00. W programie przewidziano liczne atrakcje dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zapraszają - Sołtys z Radą Sołecką z Wielopola.

XVII Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj w naszej parafii:

a/ błogosławieństwo kierowców i poświęcenie pojazdów – szczególnie samochodów osobowych przed południem po każdej Mszy św. Ofiary zbierane tym razem podczas poświęcenia przeznaczone będą na dofinansowanie wykonania wejścia – przeszklonego vestibulum do naszej świetlicy.

b/ Msza św. dla motocyklistów, rowerzystów i pojazdów wszelkiej maści o godz. 15.oo – po Mszy św. błogosławieństwo kierowców i ich pojazdów.

b/ piknik rodzinny na półmetku wakacji, który rozpocznie się o godz. 16.oo, organizowany przy parafii przez Zarząd Osiedla oraz Moto-Sącz pod patronatem Prezydenta Miasta N. Sącza, z który możemy się spotkać i porozmawiać zaraz po godzinie 16.oo.

W czasie pikniku będzie czeka nas wiele atrakcji: możliwość przejażdżki klasycznymi motocyklami, zjeżdżalnie, fotobudka, obecność służb mundurowych (poligon wojskowy – możliwość strzelania, straż pożarna, policja, karetka pogotowia), loteria fantowa – losy po 5 zł. W strefie kulinarnej kuchnia wojskowa, grill, popcorn – możliwość dobrowolnego finansowego wsparcia rehabilitacji osoby po ciężkim wypadku samochodowym.

c/ Apel Jasnogórski pod Grotą M. Bożej z Lourdes, który zakończy wspólne świętowanie o godz. 21.oo.

ZAPRASZAMY serdecznie do licznego udziału wszystkich Parafian i nie tylko - całe rodziny– do wspólnej modlitwy i zabawy!!!

2. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca sierpnia, który zarazem jest miesiącem trzeźwości. Zapraszamy wszystkich Parafian do skorzystania z Sakramentu Pokuty w czwartek i piątek od godz. 17.oo.

Do o chorych ks. proboszcz pojedzie w piątek od godz. 15.oo.

W Pierwszy Piątek dodatkowa Msza św. o godz. 7.oo rano.

Zapraszamy również na comiesięczne adoracje Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie:

W czwartek od godz.17.oo – Godzina święta.

W piątek od godz. 15.oo – Godzina Miłosierdzia i adoracja do 18.oo.

3. Zapisy na Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską w naszej zakrystii lub w parafii św. Kazimierza i św. Małgorzaty.

XVI Niedziela Zwykła

1. Spotkanie Kręgu Biblijnego – jutro po Mszy św. wieczornej.

2. Za tydzień w niedzielę w naszej parafii planujemy:
a/ poświęcenie pojazdów – samochodów przed południem, a po południu Msza św. błogosławieństwo motocykli, rowerów i in. o godz. 15.oo.

b/ piknik rodzinny na półmetku wakacji z wieloma atrakcjami dla dzieci i młodzieży, organizowany przy parafii przez Zarząd Osiedla oraz Moto-Sącz pod patronatem Prezydenta Miasta Nowego Sacza.
W czasie pikniku będzie możliwość przejażdżki klasycznymi motocyklami.
Osoby niepełnoletnie muszą mieć zgodę rodzica lub opiekuna prawnego.

c/ Apel Jasnogórski pod Grotą Matki Bożej z Lourdes, który zakończy wspólne świętowanie o godz. 21.oo.

W związku z organizowanym piknikiem Zarząd Osiedla Zabełcze zaprasza osoby chętne do poprowadzenia konkurencji oraz współudział w organizacji.
Prosimy o kontakt z przedstawicielami Zarządu do 23 lipca (do wtorku).
Jeśli któraś z pań mogłaby upiec ciasto również prosimy to zgłosić.
Spotkanie organizacyjne, na które zapraszamy naszą aktywną młodzież, odbędzie się właśnie we wtorek, o godz. 18.oo na świetlicy.