I Niedziela Adwentu

1. Pierwszą Niedzielą Adwentu rozpoczynamy dzisiaj nowy rok liturgiczny.

Po Mszy św. o godz. 7.oo – zmiana tajemnic różańcowych.

Błogosławieństwo nowych ministrantów – chłopców z klasy IV – dzisiaj o godz. 11.oo. Gratulujemy chłopcom i Rodzicom.

Roraty z kazaniem dla dzieci będą codziennie w dni powszednie o godz. 17.oo. Zapraszamy dzieci z lampionami. Będziemy codziennie zbierać kontrolki i poznawać jeszcze lepiej Matkę Bożą.

2. Wczoraj odbył się pogrzeb śp. +Józefa Matiaszka, a dzisiaj pożegnamy św. +Teresę Pawlikowską, z ul. Zabełeckiej. O godz. 13.oo Różaniec w kościele przy trumnie Zmarłej, a potem o godz.13.3o Msza św. Niech spoczną w pokoju Chrystusa!

3. We wtorek – pierwszy w grudniu - będzie u nas spotkanie modlitewne ku czci św. Michała Archanioła. Rozpoczęcie godzinkami do św. Michała o godz. 16.3o. Potem Msza św. i Koronka Uwielbienia Boga oraz modlitwa o uzdrowienie i uwolnienie z nałogów. Zapraszamy wszystkich parafian, a szczególnie tych, którzy noszą Szkaplerz św. Michała i jego czcicieli, i tych, którzy w lipcu z naszą pielgrzymka odwiedzą Grotę na San Gargano.

XXXIV Niedziela Zwykła - Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

1. Zapraszamy jeszcze dziś na Apel Jasnogórski - na godz. 16.oo. Po nabożeństwie będzie Msza św.

Zachęcamy do napisania podziękowań i próśb do M. Bożej - naszej Patronki.

2. Codziennie w miesiącu listopadzie (to już ostatni tydzień) po Mszy wieczornej modlimy się za zmarłych polecając ich w wypominkach. Zapraszamy!

3. Za tydzień Pierwszą Niedzielą Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny.

A potem Roraty – prosimy dzieci o przygotowanie sobie lampionów (są też w „Małym Gościu” dla dzieci). Dzieci będą zbierać kontrolki, a potem nagrody...

Po Mszy św. o godz. 7.oo – za tydzień - zmiana tajemnic różańcowych.

XXXIII Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj Światowy Dzień Ubogich – oprócz modlitwy mamy możliwość nabycia „chlebka miłosierdzia”, aby także materialnie wesprzeć ubogich. Chlebki są dostępne przy wyjściu głównym, a ofiary można wrzucać do skrzynki „Caritas”.

Dziś również na zewnątrz kościoła Fundacja „Siepomaga” prowadzi zbiórkę do puszki na operację i koszty leczenia 2-letniej Róży Dąbrowskiej.

2. Codziennie w miesiącu listopadzie po Mszy wieczornej modlimy się za zmarłych polecając ich w tzw. wypominkach.

3. Listopadowe Spotkanie Zespołu Synodalnego, a w tym Rady Parafialnej odbędzie się w najbliższy czwartek o godz. 18.oo w Auli.

XXXII Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj z okazji Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym zorganizowana jest przed kościołem tradycyjna zbiórka do puszek na „Kościół Prześladowany”.

2. Jutro – 11 listopada – Narodowe Święto Niepodległości. Zapraszamy na Mszę św, w intencji naszej Ojczyzny na godz. 17.oo.

Po Mszy św. Zarząd Osiedla zaprasza na - tradycyjnie już - rodzinne śpiewanie  pieśni patriotycznych - do Auli św. Jana Pawła II na plebanii. ZAPRASZAMY!

3. Codziennie w miesiącu listopadzie po Mszy wieczornej modlimy się za zmarłych polecając ich w tzw. wypominkach. Zapraszamy również dzieci i młodzież do odmawiania modlitwy za zmarłych.

XXXI Niedziela Zwykła

Zmiana tajemnic różańcowych dzisiaj po Mszy św. o godz. 7.oo.v

1. Codziennie w miesiącu listopadzie po Mszy wieczornej, a potem przez cały rok w niedzielę przed Mszami św. o 7.oo i 9.oo (jak do tej pory), będziemy się modlić za zmarłych polecając ich w tzw. wypominkach.

2. Zapraszamy na nabożeństwo do św. Michała Archanioła we wtorek na godz. 16.30 – Godzinki, o godz. 17.oo Msza św. z Koronką Uwielbienia Boga, modlitwy o uzdrowienie i uwolnienie z nałogów. Po nabożeństwie będzie Koronka do Bożego Miłosierdzia połączona z wypominkami.

3. Spotkanie dla klasy VIII w najbliższy czwartek o godz. 17.oo – Msza św., następnie różaniec za zmarłych, a potem spotkanie w Auli do godz.19.oo. Klasa VIII przygotowuje się do S. Bierzmowania, które będzie miał miejsce 11 marca 2020r.