III Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Słowa Bożego a zarazem „Dzień solidarności z Chorwacją” w związku z tragicznym trzęsieniem ziemi. Wyrażamy to w naszej modlitwie i wspieramy ofiarą do puszki po każdej Mszy św.

2. W tym tygodniu Msze św. w porządku zmiennym:

poniedziałek, środa, piątek – godz. 17.oo

wtorek, czwartek, sobota – godz. 7.oo

3. Gorąco zachęcamy do czytania prasy katolickiej oraz dziękujemy za wszelką pomoc duchową i materialną dla naszego kościoła.

Przypominamy że „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa” nabywamy przy wyjściu głównym. Pozostałe gazety polecamy w dotychczasowym miejscu.

Dziękujemy za pomoc w usunięciu awarii na plebanii.

II Niedziela Zwykła

1. W tym tygodniu Msze św. w porządku zmiennym:

poniedziałek, środa, piątek – godz. 17.oo,

wtorek, czwartek, sobota – godz. 7.oo.

W czwartek dodatkowa Msza św. o godz. 17.oo.

2. Jutro rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. W czwartek i piątek kolejno przeżywamy Dzień Babci i Dzień Dziadka. Życzymy błogosławieństwa Bożego, zdrowia i długich lat życia.

3. Odpowiadając na prośbę Caritas Chorwacji, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski ogłosił niedzielę 24 stycznia „Dniem solidarności z Chorwacją”. Tego dnia we wszystkich polskich kościołach będą zbierane datki na rzecz ofiar trzęsienia ziemi w Chorwacji. Również w naszej parafii w przyszłą niedzielę po wszystkich Mszach św. zostanie zorganizowana zbiórka do puszek.

Święto Chrztu Pańskiego

1. Dziś zmiana tajemnic różańcowych – po Mszy św. o godz. 7.oo.

Dzieci klasy III wraz z rodzicami – w ramach przygotowania do I Komunii św. - zapraszamy ze świecami na Mszę św. również dzisiaj na godz. 11.oo.

2. Dzisiaj kończy się liturgiczny Okres Bożego Narodzenia a rozpoczyna Okres Zwykły (w ciągu roku) – część I.

3. W tym tygodniu Msze św. w porządku zmiennym:

poniedziałek, środa, piątek – godz. 17.oo

wtorek, czwartek, sobota – godz. 7.oo

II Niedziela Po Narodzeniu Pańskim

1. W tym tygodniu Msze św. codziennie o godz. 17.oo a w sobotę o 7.oo rano.

2. W Nowy Rok odeszła do domu Ojca śp. +Stefania Karpiak. Przeżyła 71 lat.

Pogrzeb śp. Stefanii odbędzie się jutro (poniedziałek). Wprowadzenie i Różaniec o godz. 12.25 a Msza św. o godz. 13.oo. Polecajmy Jej nieśmiertelną duszę Bożemu Miłosierdziu. Dziękujemy Jej za dbanie o czystość w naszej świątyni.

3. Zapraszamy na nabożeństwo do św. Michała Archanioła – we wtorek: o godz. 16.3o – Godzinki, o 17.oo – Msza św., Koronka uwielbienia Boga oraz modlitwy o uzdrowienie i uwolnienie z nałogów.

Niedziela św. Rodziny – Jubileusze Małżeńskie

1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość św. Rodziny – to Dzień Jubileuszy małżeńskich - zapraszamy na wszystkie Msze św. małżonków, najlepiej „we dwoje” – będziemy podczas każdej Mszy św. odnawiać małżeńskie – sakramentalne TAK!!!

Zapraszamy na Msze św. na godz. 7, 9, 11, 14 i 16.

2. W czwartek pożegnamy Stary Rok także w naszej świątyni:

Godz. 15.oo – Wystawienie Najświętszego Sakramentu (Koronka do Miłosierdzia Bożego, suplikacje, Te Deum) – Msza św. DZIĘKCZYNNA

Godz. 17.oo – Msza św. DZIĘKCZYNNA i nabożeństwo wobec Najświętszego Sakramentu.

W piątek natomiast powitamy Nowy Rok - to zarazem obowiązkowa Uroczystość Maryi - Świętej Bożej Rodzicielki. Msze św. w tym dniu jak w każdą niedzielę – o 7, 9 i 11, także po południu o godz. 14 i 16. Nie ma postu!

3. W tym tygodniu przypada też I piątek (Nowy Rok) i I sobota miesiąca. Możliwość spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą św. codziennie przez cały tydzień.

Do chorych ks. proboszcz pojedzie w czwartek (Stary Rok) od godz. od godz. 9.oo rano.

Adoracja Najświętzego Sakramentu połączona z różańcem i modlitwą do Matki Bożej Niepokalanej odbędzie się w sobotę o godz. 16.3o.