wlochy 2021

Ferrara - Florencja – Rzym – Capri – Neapol – Pompeje - Bari – Alberobello – Ostuni - Monte San Angelo - San Giovanni Rotondo – Lanciano – San Marino

Dzień 1. 28.06.2021
Wyjazd z Nowego Sącza o godz. 05:00 rano, całodniowy przejazd do Włoch.
W godzinach rannych czas na poranną toaletę i śniadanie (we własnym zakresie), ciąg dalszy podróży. W godzinach wieczornych przyjazd do Padwy, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 2. 29.06.2021
Śniadanie, wykwaterowanie, Przyjazd do Ferrara – jest to magiczne miasto rowerów i średniowiecznych uliczek z wyśmienitą kuchnią, które zostało wpisane na listę dziedzictwa UNESCO. Przejazd do Florencji – stolicy Toskanii, spacer z przewodnikiem po Piazza del Duomo obok baptysterium ze słynnymi Drzwiami Raju, Most Złotników. Czas na zakup pamiątek. W godzinach wieczornych przejazd w okolice Rzymu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3. 30.06.2021
Śniadanie, zwiedzanie barokowej części Rzymu m.in.: Bazylika Św. Piotra, Panteon, Plac Hiszpański i Schody Hiszpańskie, Fontanna di Trevit, przerwa na obiad, następnie ciąg dalszy zwiedzania Rzymu. Powrót do hotelu, nocleg w okolicy Rzymu.

Dzień 4. 01.07.2021
Śniadanie, zwiedzanie południowo-wschodniej części Rzymu, m.in.: Koloseum, Forum Romanum (z zewnątrz) czas na zakup pamiątek. Przejście do restauracji na obiad. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg w ok. miejscowości Neapol.

Dzień 5. 02.07.2021
Śniadanie, całodniowy odpoczynek na plaży w okolicy w okolicy Neapolu. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 6. 03.07.2021
Śniadanie, przejazd do miejscowości Sorrento, przepłynięcie promem na wyspę Capri, zwiedzanie połączone z wypoczynkiem na plaży. W godzinach wieczornych powrót do hotelu wybrzeżem Amalfi, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 7. 04.07.2021
Śniadanie, wykwaterowanie, przejazd do Neapolu miejsca związanego z cudem Św. Januarego, a także grobu O.Dolindo, następnie przejazd do Pompei i nawiedzenie Sanktuarium Matki Boskiej Różańcowej, Msza Św. Przejazd do Bari, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 8. 05.07.2021
Śniadanie, przejazd do centrum Bari - stolicy regionu Apulia. Zwiedzanie: bazylika San Nicola, gdzie pochowana jest Bona Sforza, katedra San Sabino. Spacer po starym mieście. Przejazd do Alberobello i zwiedzanie dzielnicy "trulli", bajkowych domków o kamiennych stożkowych dachach. Następnie przejazd do czarującego Ostuni, zwanego również Białym Miastem ze względu na dominujący, biały kolor zabudowy starówki. Spacer po centrum, czas wolny na pamiątkowe zdjęcia. Powrót do hotelu, czas wolny, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 9. 06.07.2021
Śniadanie, całodniowy odpoczynek na plaży, powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 10. 07.07.2021
Śniadanie, przejazd do Sanktuarium Św. Michała Archanioła w Monte San Angelo, zwiedzanie. Następnie przejazd do San Giovanni Rotondo, zwiedzanie Bazyliki Matki Boskiej Łaskawej oraz Bazyliki Św. Ojca Pio, Msza Św. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg w S.G.R.

Dzień 11. 08.07.2021
Śniadanie, wykwaterowanie, przejazd do Sanktuarium w Lanciano, gdzie podczas odprawiania Mszy św. dokonał się cud: hostia stała się ciałem, a wino przemieniło się w żywą krew. Msza Św. oraz czas na indywidualną modlitwę. Następnie przejazd do San Marino - najmniejszej republiki świata. Spacer po zabytkowym centrum. Zachowały się tutaj średniowieczne domy, place oraz fortyfikacje. Gród otaczały mury obronne z licznymi bramami i basztami. Czas na zakupy. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg w ok. Raweny.

Dzień 12. 09.07.2021
Śniadanie wykwaterowanie, całodniowy powrót do Polski. Po drodze czas wolny na „włoskie zakupy” oraz obiad w restauracji.
(Po konsultacjach – będzie możliwość nawiedzenia historycznego Sanktuarium M.Bożej w San Marino di Carpi oraz zatrzymania się na 2 godziny w Weronie)

Dzień 13. 10.07.2021 (sobota)
Planowany przyjazd do Nowego Sącza we wczesnych godzinach rannych.

CENA: 1.100zł + 490euro / os
ZAPISY: ks. Eugeniusz Mrożek – tel. 500 012 205
SPOTKANIE ORGANIZACYJNE – 7 maja o godz. 18.3o w Auli przy parafii

Cena zawiera:
- przejazd autokarem Cafe Bar, DVD/Mp3, WC, Klimatyzacja;
- 11 nocy + wyżywienie HB;
- dodatkowy obiad w ostatnim dniu;
- opieka pilota/przewodnika;
- ubezpieczenie (KL, KR, NNI, NWS);
- bilety na metro w Rzymie/ poruszanie się autokarem
- kolejka do Florencji
- obowiązkowa opłata na TFG – 10zł/os – składka nie jest przychodem biura.

Cena nie zawiera:
1. Rejs na wyspę Capri ok. 40 euro/os.
2. Muzea Watykańskie ok. 15 euro/os.

Na choroby przewlekłe należy ubezpieczyć się oddzielnie-dodatkowo.
Na ewentualne dodatkowe wydatki związane z podróżą (np. toalety, kawa, pamiątki), prosimy przeznaczyć kwotę według uznania.
Organizator wyjazdu zastrzega sobie prawo do zmian w programie zwiedzania, który może wyniknąć z indywidualnych życzeń danej grupy lub z niedostępności do tych miejsc.