Kresy Wschodnie

KRESY WSCHODNIE i Kalwaria Pacławska (5 dni)
25-29 czerwca 2018 (dla Nauczycieli i nie tylko…)
Lwów – Olesko – Podhorce – Poczajów – Krzemieniec – Zbaraż - Kamieniec Podolski – Chocim – Stanisławów - Kalwaria Pacławska - Solina

Dzień 1, 25.06.2018 Poniedziałek
Wyjazd z Nowego Sącza o godz. 01.00 przyjazd w kierunku Ukrainy. W godz. porannych przyjazd do Lwowa, przejazd na Wysoki zamek z którego będzie można zobaczyć piękną panoramę miasta, kolejno przejazd na Cmentarz Łyczakowski i Cmentarz Orląt Lwowskich – miejsce pochówku wielu zasłużonych dla Polski i Ukrainy osobistości; Spacer po Starym Mieście wpisanym na listę UNESCO: pomnik Adama Mickiewicza, pomnik Tarasa Szewczenki, Browar Lwowski – degustacja, rynek – renesansowe serce miasta, kościół Dominikanów, Arsenał Królewski, Arsenał Miejski, Baszta Prochowa, pomnik Iwana Fedorowa, kościół i klasztor Bernardynów, gmachu Teatru Wielkiego (znajduje się tu słynna kurtyna Siemiradzkiego). Dla chętnych możliwość pozostania na spektaklu Opery Lwowskiej (dodatkowo płatne) lub czas wolny na Starówce. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 2, 26.06.2018 Wtorek
Śniadanie, wykwaterowanie, wyjazd na trasę „Złotej Podkowy” - przejazd do Oleska gdzie w 1629 r. przyszedł na świat król Jan III Sobieski. Zwiedzanie górującego nad okolicą zamku z XIV w., w którym Bohdan Chmielnicki spędził swoje najmłodsze lata. Spacer po mieście: kościół św. Józefa i przyległy do niego klasztor Kapucynów; kościół św. Trójcy. Przejazd do miejscowości Podhorce. Spacer: pałac Koniecpolskiego – wspaniała siedziba magnackiej dawnej Rzeczypospolitej, na terenie zamku nakręcono sceny do filmu „Potop”; kościół św. Józefa z kaplicą Rzewuskich. Przejazd do Poczajowa, jednego z najważniejszych ośrodków kultu prawosławnego, który corocznie przyciąga setki tysięcy pielgrzymów. Zwiedzanie Ławry Poczajowskiej. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

Dzień 3, 27.06.2018 Środa
Śniadanie, wykwaterowanie. Zwiedzanie Krzemieńca, miasta, w którym przyszedł na świat Juliusz Słowacki. Zwiedzanie: ruiny zamku królowej Bony, Muzeum Juliusza Słowackiego. Spacer: kościół parafialny św. Stanisława ze słynnym pomnikiem Słowackiego dłuta W. Szymanowskiego, słynne Liceum Krzemienieckie. Przejazd do Zbaraża. Zwiedzanie: zamek z XVII w., którego oblężenie opisał Henryk Sienkiewicz w „Ogniem i mieczem”; kościół i klasztor Bernardynów. Przejazd do Kamieńca Podolskiego - zakwaterowanie, uroczysta kolacja z muzyką na żywo, nocleg.

Dzień 4, 28.06.2018 Czwartek
Msza Święta w Katedrze Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Śniadanie, wykwaterowanie. Zwiedzanie Kamieńca Podolskiego zamek, spacer uliczkami Starego Miasta: rynek, kościół Franciszkanów, trynitarski kościół św. Trójcy, kościół Dominikanów, Ormiański Rynek, ruiny katedry ormiańskiej, ormiański dom handlowy z XV w., cerkiew św. Mikołaja. Przejazd do Chocimia słynnego przede wszystkim z bitwy stoczonej w 1621 r. między armią pod wodzą Jana Karola Chodkiewicza i wojskiem tureckim. Zwiedzanie: chocimska twierdza z XIV w.; cerkiew św. Aleksandra Newskiego. Rejs po Dniestrze (za dodatkową opłatą). Przejazd do Stanisławowa - dawniej nazywanego małym Lwowem. Spacer po mieście: starówka z ratuszem, pomnik Adama Mickiewicza, kolegiata NMP, kościół św. Andrzeja i Stanisława. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 5, 29.06.2018 Piątek
Śniadanie, wykwaterowanie. Wyjazd w drogę powrotną do Polski. Przejazd do Kalwarii Pacławskiej – Msza Św. + zwiedzanie. Przejazd nad Solinę. Rejs Statkiem po Jeziorze Solińskim, spacer po zaporze. Obiad. Powrót do Nowego Sącza. Planowany przyjazd w godz. wieczornych.

Cena : 770 zł
Zapisy do końca 2017r. lub wyczerpania miejsc
u ks. Eugeniusza Mrożka – tel. 500 012 205


Cena zawiera:
- przejazd autokarem Cafe Bar, DVD/Mp3, WC, klimatyzacja;
- 4 noclegi w hotelach klasy turystycznej **/*** (Pokój 1 os. dodatkowo płatny);
- wyżywienie: 4x śniadanie, 4x obiadokolacja w tym 1 uroczysta kolacja, 1 degustacja piwa w Browarze,
- opieka pilota/przewodnika na całej trasie; ubezpieczenie NNW;
- bilety wstępu do: Cmentarz Orląt Lwowskich, Kościół Bojmów, Degustacja piwa w Browarze, Rejs po Solinie.

Cena nie zawiera:
- Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów + obiad nad Soliną ok. 50 zł/os
- Rejs po Dniestrze – 20 zł/os.
- Opera Lwowska (wymagany odpowiedni strój – ok. 40 zł/os - w zależności od spektaklu).


Na choroby przewlekłe należy ubezpieczyć się oddzielnie-dodatkowo. Msze św. w dniach 1-3 zostaną ustalone w późniejszym terminie
Organizator wyjazdu zastrzega sobie prawo do zmian w programie zwiedzania, który może wyniknąć z indywidualnych życzeń danej grupy lub z niedostępności do tych miejsc.
WYMAGANY PASZPORT WAŻNY MIN. 6 MIESIECY