litwa

Gietrzwałd – Św. Lipka – Troki – Wilno – Sokółka - Lublin

Dzień 1. Środa (28.IX)
Wyjazd z Nowego Sącza (Parking - Parafia M.B. Częstochowskiej w N. Sączu – Zabełczu) o godz. 22:00. Nocny przejazd do Gietrzwałdu.

Dzień 2. Czwartek (29.IX)
Zwiedzanie Gietrzwałdu oraz Sanktuarium Matki Bożej Gietrzwałdzkiej – Polskie Lourdes, które zasłynęło od roku 1877 tj. od czasu objawień Matki Bożej, Msza Święta oraz czas na indywidualną modlitwę. Następnie przejazd do miejscowości Św. Lipka zwiedzanie sławnego Sanktuarium Maryjnego, którego kustoszami od kilku już wieków są Ojcowie Jezuici. Przejazd do hotelu, obiadokolacja,  nocleg w okolicy Augustowa.

Dzień 3. Piątek (30.IX)
Śniadanie, wykwaterowanie, przejazd do miejscowości Studzieniczna, zwiedzanie Sanktuarium Matki Bożej Studzieniczańskiej z obrazem słynącym łaskami, Msza Św. Trzy rysy charakterystyczne tego miejsca to: obecność Matki Bożej, piękno przyrody i cisza pustelni sprzyjająca zadumie i refleksji. Następnie przejazd do miejscowości Sejny, zwiedzanie Sanktuarium Matki Boskiej Sejneńskiej. Przejazd do miejscowości Troki, zwiedzanie gotyckiego Zamku Wielkich Książąt Litewskich usytuowanego na wyspie jeziora Galve. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg w okolicy Wilna.

Dzień 4. Sobota (1.X.)
Śniadanie, zwiedzanie Wilna m.in.: Cmentarz na Rossie, Góra Giedymina, Stary i Nowy Arsenał, Bazylika Archikatedralna z dzwonnicą, kościół Św. Jana, cerkiew Św. Mikołaja, Ostra Brama, Góra Trzech Krzyży. Msza św. + czas na indywidualną modlitwę. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg w okolicy Augustowa.

Dzień 5. Niedziela (2.X)
Śniadanie, przejazd do Sokółki – miasteczka na Podlasiu, gdzie miał miejsce Cud Eucharystyczny. Zwiedzanie Sanktuarium pw. Św. Antoniego Padewskiego gdzie została umieszczona Hostia przemieniona w cząstkę Ciała Pańskiego. Msza święta + czas na indywidualną modlitwę. Następnie przejazd do Lublina i zwiedzanie z zewnątrz najciekawszych zabytków lubelskiego Starego Miasta m.in.: Brama Grodzka, Bazylika ojców Dominikanów, Rynek z gmachem Trybunału Koronnego, Archikatedra, Brama Krakowska, Nowy Ratusz. Przejazd do restauracji na obiad. Powrót do Nowego Sącza około godziny 24:00.

Cena: 650 zł/os.

Cena zawiera:
-    przejazd autokarem Cafe Bar, DVD/Mp3, WC, Klimatyzacja;
-    3 noclegi w pensjonacie oraz wyżywienie HB (śniadanie i obiadokolacja)
-    dodatkowy obiad ostatniego dnia;
-    opieka pilota/przewodnika górskiego;
-    ubezpieczenie NNW, KL KR
-    bilety wstępu do: Zamek Wielkich Książąt Litewskich – Troki.

Na ewentualne dodatkowe wydatki związane z podróżą (np. toalet, pamiątki), prosimy przeznaczyć kwotę ok. 50zł (Litwa – waluta euro według uznania).
Organizator wyjazdu zastrzega sobie prawo do zmian w programie zwiedzania, który może wyniknąć z indywidualnych życzeń grupy lub z niedostępności do tych miejsc.
UWAGA! Wymagany dokument: tymczasowy dowód osobisty lub paszport.

ZAPISY – ks. Eugeniusz Mrożek, tel. 500 012 205

Pobierz program...