Odpust Parafialny – Nawiedzenie NMP

1. Dzisiaj w naszej Wspólnocie przeżywamy Uroczystość Odpustową ku czci Tajemnicy Nawiedzenia NMP. Suma Odpustowa o godz. 11.oo.
Prosimy młodzież o niesienie Feretronów a dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia podczas procesji po sumie.
Słowo Boże głosi ks. Rafał Orzech z parafii św. Jana Pawła II.
Dziś Msze św. jak w każda niedzielę – o godz. 14.oo najpierw nabożeństwo majowe, a potem Msza św.

2. Dziś także gościmy u nas Zespół NISKOWIOKI na Mszach św. o godz. 9.oo i 11.oo. Zespół gra charytatywnie dla 12 – letniej dziewczynki Alicji Świgut, która przeszła wiele operacji z powodu odwróconych stópek i czeka ją kosztowna rehabilitacja. Po tych Mszach św. Będzie można wesprzeć ofiarą do puszki ten wzniosły cel.

3. W czwartek przeżywamy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa (Boże Ciało). To święto obowiązkowe. Msze św. 7.oo oraz o godz. 10.ooMsza św. z procesją do 4 ołtarzy.
Prosimy o tradycyjne przygotowanie ołtarzy na Boże Ciało. Składka w Boże Ciało przeznaczona jest na hospicja i wyznaczone cele charytatywne.
Oktawa Bożego Ciała – Msza św. z procesją codziennie o godz. 18.oo. Zapraszamy młodzież do niesienia Feretronów oraz chłopców i dziewczynki do dzwonienia i sypania kwiatów podczas procesji w Boże Ciało i przez całą Oktawę, a także o udział dzieci pierwszokomunijnych.

4. Rocznica Pierwszej Komunii dzieci z klasy IV będzie także w przyszłą w niedzielę – 2 czerwca, o godz. 11.oo.
Spowiedź św. dla uczniów klasy IV w najbliższy piątek i sobotę o godz. 17.3o.
Spotkanie organizacyjne przed Rocznicą Komunii będzie w piątek po Mszy św. wieczornej. Zapraszamy dzieci z klasy IV wraz z rodzicami.

5. W piątek również zakończenie nabożeństw majowych. Prosimy, aby dzieci przyniosły ze sobą ułożone puzzle – będą nagrody.

6. W sobotę nie będzie scholi, ale będzie Koło Misyjne w Auli.

7. Gorąco zachęcamy do czytania prasy katolickiej i jeszcze raz dziękujemy za wszelką pomoc duchową i materialną dla naszego kościoła.
Za tydzień zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 7.oo

poniedziałek 27.V.2024 18.oo   śp. Janina, Stanisław Gieniec