Niedziela Zesłania Ducha Świętego

1. Dziś Msze św. jak w każda niedzielę – o godz. 7, 9, 11 oraz 14.oo najpierw nabożeństwo majowe, a potem Msza św. W tygodniu – BIAŁYM TYGODNIU - Msza św. codziennie o godz. 18.oo, potem nabożeństwo majowe. Serdecznie ZAPRASZAMY!
Dodatkowo Msza św. będzie w poniedziałek i piątek o 7.oo oraz w środę o 6.3o.

2. Dzisiaj o godz. 11.oo w naszej parafii przeżywamy radosną Uroczystość Pierwszej Komunii św.
Pielgrzymka dzieci do Kalwarii i Wadowic w środę, wyjazd o godz. 7.oo. Msza św. za dzieci komunijne od Pani Dyrektor Haliny Stanek w najbliższy piątek o godz. 18.oo.
Bóg zapłać Rodzicom dzieci Komunijnych za piękny dar ołtarza, a także za wielkie poświęcenie przy sprzątaniu kościoła i otoczenia oraz wszystkie dekoracje i zaangażowanie w pocie czoła. /mimo małej klasy/
Dziękuję przy okazji firmie Bugajski meble za ufundowania białego klęcznika i 5 stolików na różne okazje i uroczystości.

3. Jutro Święto Matki Kościoła. Msze św. o godz. 7.oo i 18.oo. W czwartek Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Msza św. o godz. 18.oo.

4.  Za tydzień w naszej Wspólnocie będziemy przeżywać Uroczystość Odpustową ku czci Tajemnicy Nawiedzenia NMP. Msze św. jak w każdą niedzielę. Suma Odpustowa o godz. 11.oo. Prosimy młodzież o niesienie Feretronów a dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia podczas procesji po sumie.
Słowo Boże głosił będzie ks. Rafał Orzech z parafii św. Jana Pawła II.

W przyszłą niedzielę – odpustową – wystąpi u nas Zespół NISKOWIOKI na Mszach św. o godz. 9.oo i 11.oo. Zespół zagra charytatywnie dla 12 – letniej dziewczynki Alicji Świgut, która przeszła wiele operacji z powodu odwróconych stópek i czeka ją kosztowna rehabilitacja. Po tych Mszach św. Będzie można wesprzeć ofiarą do puszki ten wzniosły cel.

5. Uroczystość Bożego Ciała wypada 30 maja. Prosimy odpowiedzialne rejony o przygotowanie dekoracji na to wydarzenie. Banery i świece w razie potrzeby są dostępne w zakrystii u ks. Proboszcza.
Bóg zapłać mieszkańcom Wielopola za ofiarę na kościół złozoną przy okazji przygotowań do Bożego Ciała.
Rocznica Pierwszej Komunii klasy IV będzie w Oktawie Bożego Ciała, czyli w niedzielę – 2 czerwca.

6. Próba scholi – sobota, godz. 9.oo na świetlicy.
Koło misyjne – sobota, godz. 10.oo w Auli.

7. PIELGRZYMKI - Zapisy na te wyjazdy u ks. Proboszcza.
A/ Jest jezscze 6 wolnych miejsc na Wycieczkę "WARSZAWA w 3 dni" w dniach 12-14 czerwca br. Mogą zapisać się też dorośli.
B/ koncert Jednego Serca Jednego Ducha w Rzeszowie. Wyjazd w Boże Ciało o godz. 16.oo.
C/ LEDNICA 1 czerwca – wyjazd w piątek 31 maja wieczorem.

8. Inne ciekawe wydarzenia, w których możemy wziąć udział:
A/ Szkoła Nowej Ewangelizacji organizuje "Kurs Nowe Życie" – szczegóły na ulotkach przy wyjściu głównym
B/ Sądckie Dni Godności – dla osób z niepełnosprawnościami i ich bliskich – 29-30 maja br. - info w gablocie na plakacie
C/ W gablocie mamy też zaproszenie na XI Seminarium "O zdrowiu Sądeczan", które odbędzie się jutro /20 maja/ oraz informację na temat bezpłatnych badań.
D/ Urząd Miasta zaprasza mieszkańców do udziału w składaniu osiedlowego projektu w ramach budżetu obywatelskiego. Do wydania jest ponad 4 mln zł.
Nabór trwa do 3 czerwca. Wszystkie szczegóły na ten temat są na stronie www.bo.nowysacz.pl

9. Gorąco zachęcamy do czytania prasy katolickiej i jeszcze raz dziękujemy za wszelką pomoc duchową i materialną dla naszego kościoła.
Do nabycia czasopismo "Misyjne drogi" po 7 zł.

poniedziałek 13.V.2024 7.oo   śp. Kazimierz Dara – od brata Jana z rodziną
18.oo   śp. Adolf Szkaradek - Rocznica śmierci