XXIX Niedziela zwykła

1. Dzisiaj przeżywamy Światowy Dzień Misyjny i rozpoczęcie Tygodnia Misyjnego, a także Uroczystość św. Jana Pawła II Patrona Małopolski.
Msze św. dzisiaj o godz. 7, 9, 11 oraz 14.oo – najpierw modlitwa różańcowa, a potem Msza św.
Msze św. w dni powszednie codziennie o godz. 17.oo, po Mszy św. Modlitwa różańcowa. SERDECZNIE ZAPRASZAMY! Dodatkowo rano o 7.oo – Msza św. będzie we wtorek i czwartek.

2. Za tydzień, w niedzielę, zapraszamy na godz. 17.oo na uroczysty różaniec w kościele z procesją do Groty M. Bożej z Lourdes. Zabierzmy ze sobą znicze, które złożymy u stóp Matki Bożej, a także napiszmy na kartkach podziękowania i prośby do naszej Patronki, które będziemy polecać podczas modlitwy różańcowej.

3. Próba scholi parafialnej w każdą sobotę o godz. 9.oo w świetlicy. Zapraszamy na spotkania kolejne dzieci w wieku szkolnym.

4. Trwa Akcja "Misyjne studnie" jeszcze do końca października. Zbieramy działające i zepsute telefony, także te z przyciskami, smartfony, tablety, notebooki, itp. - wrzucamy je do specjalnego pudła w bocznej nawie obok obrazu św. Józefa.

5. Zbliża się listopad – miesiąc modlitwy za zmarłych. Zachęcamy do wyrażenia pamięci o naszych bliskich zmarłych w wypominkach rocznych i listopadowych. Kartki na te wypominki dostępne są na stolikach.

6. Dzisiaj po każdej Mszy św. jest u nas prowadzona akcja charytatywna - zbiórka do puszek – na leczenie maleńkiej Wiktorii Wróbel z naszej sądeczcyzny. Potrzeba 10 mln zł. na leczenie dziecka w USA, bo Wiktoria chora jest na SMA 0 – najcięższy typ rdzeniowego zaniku mięśni.

7. Jutro – 23 października – odbędzie się zbiórka odpadów wielkogabarytowych. Najlepiej je wystawić na skraju swojej posesji już rano.

8. Gorąco zachęcamy do czytania prasy katolickiej i jeszcze raz dziękujemy za wszelką pomoc duchową i materialną dla naszego kościoła.
Dziękujemy za wszystkie dary na rzecz działalności Siostry Renaty w Charkowie.

23.X.2023 17.oo   śp. Józef Kałużny – od Lucyny i Józefa Grzyb
  śp. Andrzej Waśko – 7 Dzień po śmierci - od żony Lucyny
wtorek 24.X.2023 7.oo   śp. Wojciech Magiera – od Stanisława i Lilianny Waśko z rodziną
17.oo   śp. Andrzej Plewa – od Ludwika Niemca