Niedziela Zesłania Ducha św. – Odpust ku czci Nawiedzenia NMP

1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Odpustową, a zarazem Srebrny Jubileusz Kapłaństwa O. Stanisława Matyaszka.
To dzień dziękczynienia Bogu za Kapłaństwo Ojca Jubilata Stanisława, naszego Rodaka, a także za naszego Ks. Prałata z okazji Jego 80. Urodzin i 55 rocznicy święceń kapłańskich.
Msze św. Tylko o 7, 9 i o 11.oo Suma Odpustowa z procesją.
UWAGA – dzisiaj nie będzie Mszy św. o godz. 14.oo !!!

2. Również dziś w ten szczególny dzień Zarząd Osiedla Zabełcze zaprasza na Piknik Rodzinny przy świetlicy wokół plebanii. To będzie zapewne dobrze spędzony czas. Wśród atrakcji, zabawy integracyjne prowadzone przez DJ Sromka, dmuchańce, rywalizacje rodzinne i indywidualne, poczęstunek. Impreza rodzinna rozpocznie się o godz. 16.oo, a zakończy Apelem Jasnogórskim ok. 21.oo.

3. Jutro II dzień Zielonych Świąt - Święto Matki Kościoła. Zapraszamy na Msze św. o godz. 7, 9 i 18.oo.

4. W tym tygodniu Msze św. codziennie o godz. 18.oo ( do środy – nabożeństwo majowe). Dodatkowo od środy do soboty Msze św. o godz. 7.oo.

5. Prosimy o przygotowanie Ołtarzy na Boże Ciało, które wypada 8 czerwca. Banery i świece w razie potrzeby są dostępne w tym tygodniu w zakrystii u ks. Proboszcza.

Rocznica Pierwszej Komunii dzieci z klasy IV będzie w Oktawie Bożego Ciała, czyli w niedzielę – 11 czerwca.

6. Ks. proboszcz weźmie udział w nabożeństwac majowych przy kapliczce na ul. Zdrojowej w poniedziałek o 19.oo, a w Wielopolu we wtorek także o godz. 19.oo.

7. W tym tygodniu wypada I czwartek, I piątek i I sobota czerwca. To okazja do skorzystania z S. Pokuty w czwartek i piątek od godz. 17.oo oraz pół godziny przed każdą Mszą św. Apelujemy do rodziców o przypilnowanie dzieci. Prosimy nie przychodzić w ostatniej chwili.
Do chorych ks. Proboszcz pojedzie w piatek od godz. 15.oo.

8. Adoracje Najśw. Sakramentu:
Godzina Święta – czwartek – od 17.oo
Godzina Miłosierdzia – piątek od 15.oo
Godzina Niepokalanej – sobota – od 17.3o

9. Spotkanie organizacyjne przed wyjazdem do Rumunii odbędzie się 31 maja (środa) o godz. 19.oo w Auli. Należy wtedy dokanać pełnej wpłaty na wyjazd.
Po spotkaniu będzie dla chętnych projekcja filmu "Albania 2022" (ok. 19.45).

10. Próba scholi w sobotę o godz. 9.oo na świetlicy.

11. Okręgowe Duszpasterstwo Młodzieży "Sącz Boga" zaprasza na comiesięczne spotkania młodych "Światłość w Ciemności". Najbliższe spotkanie odbędzie się 28 maja o godzinie 19:30 w Parafii św. Heleny. Zapraszamy do składania intencji poprzez stronę internetową w których będzie sprawowana Eucharystia.

12. Gorąco zachęcamy do czytania prasy katolickiej i jeszcze raz dziękujemy za wszelką pomoc duchową i materialną dla naszego kościoła.
Zmiana tajemnic różańcowych – za tydzień po Mszy św. o godz. 7.oo.

29.V.2023 7.oo   W intencji małej Antosi - o zdrowie i opiekę Matki Bożej
9.oo   śp. Stefania Karpiak - od rodzin Kucia i Barszcz
18.oo   śp. Andrzej Ciastoń - 14 Rocznica śmierci
    śp. Franciszek Szkaradek – greg. 6