Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego - I Komunia święta

1. Dziś radosna Uroczystość I Komunii św. Dzieci z klasy III na Mszy św. o godz. 11.oo. Msze św. dzisiaj o godz. 7, 9, 11 i o godz. 14.oo najpierw będzie nabożeństwo majowe, a następnie Msza św.
Za tydzień nie będzie Mszy św. o 14.oo.
W tygodniu Msze św.: codziennie o godz. 18.oo (BIAŁY TYDZIEŃ). Po Mszy św. nabożeństwo majowe.
Od środy do soboty – dodatkowa Msza św. o godz. 7.oo.
Msza św. w intencji Dzieci I-komunijnych – od Pani Dyr H. Stanek i Pani Wicedyr. Doroty Bębenek – będzie za tydzień na sumie odpustowej.

2. Za tydzień będziemy przeżywać Uroczystość Odpustową, a zarazem Srebrny Jubileusz Kapłaństwa O. Stanisława Matyaszka.
Odpust Parafialny będzie okazją do podziekowania Bogu za Kapłaństwo Ojca Jubilata, naszego Rodaka, a także za naszego Ks. Prałata z okazji Jego 80. Urodzin.

3. Również za tydzień – 28 maja – Zarząd Osiedla Zabełcze zaprasza na Piknik Rodzinny przy świetlicy wokół plebanii. To będzie zapewne dobrze spędzony czas. Wśród atrakcji dyskoteka i zabawy integracyjne prowadzone przez DJ Sromka, dmuchańce, rywalizacje rodzinne i indywidualne, poczęstunek. Impreza rodzinna rozpocznie się o godz. 16.oo, a zakończy Apelem Jasnogórskim ok. 21.oo.
UWAGA – za tydzień nie będzie Mszy św. O godz. 14.oo !!!

4. W środę pielgrzymka dzieci komunijnych do Wadowic.Wyjazd o godz. 6.3o naszego z parkingu.

5. Powoli zaczynamy myśleć o Ołtarzach na Boże Ciało, które wypada 8 czerwca. Prosimy odpowiedzialne rejony o przygotowanie dekoracji na to wydarzenie. Banery i świece w razie potrzeby są dostępne w zakrystii u ks. Proboszcza.
Rocznica Pierwszej Komunii klasy IV będzie w Oktawie Bożego Ciała, czyli w niedzielę – 11 czerwca.

6. Zapraszamy na plenerowe Nabożeństwo "Droga światła" w dniu 25 maja (czwartek). Planowany jest też weekendowy Kurs przedmałżeński. Sczegóły wydarzeń w gablocie zewnętrznej.

7. W sobotę nie będzie próby scholii! Zapraszamy natomiast na spotkanie młodzież i dzieci oraz LSO – w sprawie Odpustu i organizacji procesji eucharystycznych – w sobotę o godz. 9.oo w sali bilardowej.

8. Spotkanie organizacyjne przed wyjazdem do Rumunii odbędzie się 31 maja (środa) o godz. 19.oo w Auli. Należy wtedy dokanać pełnej wpłaty na wyjazd.
Po spotkaniu będzie dla chętnych projekcja filmu "Albania 2022".

9. Gorąco zachęcamy do czytania prasy katolickiej i jeszcze raz dziękujemy za wszelką pomoc duchową i materialną dla naszego kościoła.
Dziękujemy Rodzicom dzieci I – komunijnych za wspaniałe dary ołtarza oraz za piękne sprzątanie i koszenie placy kościelnego i kościoła.
Dziękujemy za wykonanie bezplatnego remontu korytarzy, drzwi i kuchenki w świetlicy – P. Jurkowi Bajdelowi wraz ze współpracownikiem Tomkiem.
Ofiary na tacę zbierane przyszłą niedzielę odpustową przeznaczone są na cele parafialne.

22.V.2023 18.oo    śp. Józef Śliwa - greg. 7
9.oo   śp. Zofia Gołąb – od sąsiadów
  śp. Franciszek Szkaradek – greg. 5
11.oo       Za Parafian