I Niedziela Wielkiego Postu

1. Msze św. dzisiaj jak w każdą niedzielę – o 7, 9 i 11, a także o 14.ooGorzkie Żale i Msza św.
W tym tygodniu Msze św: codziennie o 17.oo oprócz wtorku – godz. 7.oo. Dodatkowa Msza św. w I piątek o godz. 7.oo. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 7.oo.

2. W związku z trwającą wojną w Ukrainie – dzisiaj po każdej Mszy św. odbywa się zbiórka do puszek jako pomoc poszkodowanym w tej wojnie.
Puszki są postawione przy wyjściach z kościoła.
Dziękujemy za wszystkie ofiary, również za błyskawiczne zabranie kartonów na paczki. Było wielu chętnych do pomocy, dlatego gdyby ktoś miał możliwość i chęć dalszej pomocy ofiarom wojny, proponujemy skierować ją ku działalności charytatywnej Siostry Renaty, naszej Rodaczki, która być może już na wiosnę zawita do nas znowu. Bardzo potrzebne są środki chemiczne i oczywiście żywność z dłuższą datą ważności (dary te przynosić do zakrystii)

3. W każdy piątek Wielkiego Postu Droga Krzyżowa o godz. 17.00 a po niej Msza św.
W każdą niedzielę W. Postu zapraszamy na Gorzkie Żale - na godz. 14.00. Po tym nabożeństwie pasyjnym Msza św. bez kazania. Gorąco zachęcamy do udziału!

4. W tym tygodniu przeżywamy I czwartek, I piątek i I sobotę marca. Zachęcamy do skorzystania z S. Pokuty w czwartek i piątek od godz. 16.oo oraz codziennie pół godziny przed każdą Mszą św. Do chorych ks. proboszcz pojedzie w piątek od godz. 14.oo.

5. Adoracje Najświętszego Sakramentu:
Godzina Święta – czwartek od 16.oo
Godzina Miłosierdzia – piątek od 15.oo
Godzina Niepokalanej – sobota od 16.3o (różaniec).

6. Spotkania przed S. Bierzmowania:
Klasa VIII – czwartek od 16.3o oraz piątek o godz. 17.oo.
Klasa VII – w piątek od godz. 16.3o.
Zachęcamy do udziału Rodziców tej młodzieży!!!
Spotkanie dla uczniów klasy III wraz z rodzicami będzie 10 marca br.

7. Próba scholi – w sobotę o godz. 9.oo na świetlicy. Koło Misyjne – w sobotę o godz. 10.oo w Auli.

8. Przygotowujemy Kiermasz Wielkancny pt. "Razem dla Siostry Renaty" – spotkania odbywaja się w soboty o godz. 16.oo w Auli św. JP II. Gorąco zachęcamy młodzież i dzieci do udziału w tej pięknej akcji!!!

9. Odpust w parafii św. Kazimierza – w najbliższą sobotę. Suma odpustowa o godz. 18.oo. Szczegóły w gablocie.

10. Okręgowe Duszpasterstwo Młodzieży - Sącz Boga - zaprasza na comiesięczne Msze Święte dla młodych w ostatnie niedziele miesiąca z cyklu "Światłość w Ciemności". Najbliższe spotkanie odbędzie się 26 lutego w Parafii św. Kazimierza o godz. 19.3o.

11. Dyrektor SP 6 w N. Sączu ogłasza nabór dzieci do klasy pierwszej i oddziału przedszkolnego na rok szkolny 2023/24. Zasady rekrutacji, wnioski i zgłoszenia na stronie internetowej i w sekretariacie szkoły.

12. Gorąco zachęcamy do czytania prasy katolickiej i jeszcze raz dziękujemy za wszelką pomoc duchową i materialną dla naszego kościoła.
Tradycyjnie w W. Poście w wybranym przez siebie terminie członkowie Rady Parafialnej będą zbierać ofiary na sprzątanie w wysokokości (jak dotychczas) 70zł od rodziny

Za tydzień – II niedziela W. Postu – tradycyjnie Dzień Modlitwy Postu i Solidarności z Misjonarzami. Z tej okazji także zbiórka do puszek na Ogólnopolski Fundusz Misyjny "Ad Gentes".

DzieńDataGodzinaIntencje
poniedziałek 27.II.2023 17.oo   śp. Tomasz Wróbel, Barbara Wróbel
  śp. Bronisław Król – greg. 14
wtorek 28.II.2023 7.oo   śp. Zdzisław Kmiecik – od córki Renaty z rodziną