VII Niedziela Zwykła

1. Msze św. dzisiaj jak w każdą niedzielę – o 7, 9 i 11, a także o 14. Dziś rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu Polskiego.

2. Dzisiaj przeżywamy niedzielę adoracyjną – przed rozpoczęciem Wielkiego Postu.
Porządek adoracji jest następujący:
- Rodzice i starsi – po Mszy św. o godz. 7.oo
- młodzież – po Mszy św. o godz. 9.oo
- dzieci – po Mszy św. o godz. 11.oo
Po Mszy św. o 14.oo zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia.
W tym tyg. Msze św: poniedziałek, środa i piątek – godz. 17.oo, wtorek, czwartek i sobota – godz. 7.oo. Dodatkowa Msza św. w poniedziałek o godz. 7.oo.

3. W związku z tragicznym trzęsieniem ziemi w Turcji i Syrii w naszej parafii dzisiaj po każdej Mszy św. odbywa się zbiórka do puszek jako pomoc poszkodowanym w tej olbrzymiej tragedii.

4. W tym tygodniu Środą Popielcową rozpoczynamy Wielki Post. Msze św. w połączeniu z posypaniem głów popiołem (jako symbol pokuty) o godz. 7.oo, 9.oo i 17.oo. W tym dniu obowiązuje post ścisły (trzy posiłki, jeden do syta – od 18 do 60 roku życia) i abstynencja od pokarmów mięsnych (od 14 lat).

Składka w tym dniu przeznaczona jest na cele charytatywne.

5. W każdy piątek Wielkiego Postu Droga Krzyżowa o godz. 17.00 a po niej Msza św.
W przyszłą niedzielę – Pierwszą w Wielkim Poście - zapraszamy na Gorzkie Żale - na godz. 14.00. Po tym nabożeństwie pasyjnym Msza św. bez kazania. Gorąco zachęcamy do udziału!!!

6. Próba scholi – w sobotę o godz. 9.oo na świetlicy. Koło Misyjne – w sobotę o godz. 10.oo w Auli.

7. Spotkanie robocze dorosłych, młodzieży i dzieci przed organizacją Kiermaszu Wielkancnego pt. "Razem dla Siostry Renaty" – odbywa się w soboty o godz. 16.oo w Auli św. JP II. Gorąco zachęcamy młodzież i dzieci do udziału w tej pięknej akcji!!!
Pragniemy uprzedzić i zachęcić do udziału w Kiermaszu, który odbędzie się tydzień przed niedzielą Pamową, czyli 26 marca br., a także w samą Niedzielę Palmową. Na kiermaszu można będzie nabyć wyjątkowe palmy, ciasta i drobne ozdoby wielkanocne.

8. Drużyna Harcerska "Trzy Żywioły" zaprasza do harcówki w najbliższy piątek na noc filmową w godz. 19.oo-9.oo (sobota). Należy mieć ze sobą prowiant na kolację i śniadanie oraz karimatę i śpiwór. Na spotkaniu można będzie dołączyć do drużyny zuchowej czy harcerskiej.

9. Trwa również Akcja "Paczka dla Ukrainy" – do 5 marca można przygotować specjalną paczkę charytatywną na Ukrainę. Lista produktów jest konkretnie dedykowana wraz z kartonami. Pozostały jeszcze 4 kartony. Do udziału w akcji można zgłoscić się do zakrystii.
KOMUNIKAT – Ukraina
Za tydzień z woli ks. Biskupa zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek na pomoc ofiarom wojny w Ukrainie.

10. Kurs przedmałżeński w Parafii św. Spotkania odbywać się będą w Sali Przemienienia – Ul. DuchMałgorzaty w N.Sączu odbędzie się w terminie od 27.02 – 04.03.2023 r. a św. 2. Zapisy na pierwszym spotkaniu 27 lutego 2023 r. o godz. 18.00.

11. Prosimy wszystkich którzy zapisali się na wrześniową pielgrzymkę do Libanu o zgłaszanie się do ks. Proboszcza w celu podpisania umowy i wpłaty zaliczki (do 12 marca). Program jest w gablocie i na stoliku przy wyjściu głównym oraz na stronie parafii.
Są jeszcze 2 miejsca na lipcową wycieczko-pielgrzymkę do Rumunii.

12. Gorąco zachęcamy do czytania prasy katolickiej i jeszcze raz dziękujemy za wszelką pomoc duchową i materialną dla naszego kościoła.

DzieńDataGodzinaIntencje
poniedziałek 20.II.2023 7.oo   śp. Bronisław Król – greg. 7
17.oo   śp. Franciszek Szkaradek
  Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla Natalii – 18 Rocznnica urodzin – od Rodziców i Rodzeństwa