III Niedziela Adwentu - GAUDETE!

1. Dzisiaj III Niedziela Adwentu. Msze św. tradycyjnie o godz. 7, 9, 11 i 14.
Msze św. - RORATY z kazaniem dla dzieci - codziennie o godz. 17.oo. Gorąco zapraszamy i zachęcamy do udziału wszystkich Parafian, a szczególnie dzieci z lampionami!!!
W tym tyg. dodatkowa Msza św. o godz. 7.oo w piątek i sobotę.

2. Za tydzień, w niedzielę zapraszamy na parafialną spowiedź przed Bożym Narodzeniem w godz. 14.oo – 16.oo. Będzie kilku kapłanów z innych parafii. Nie odkładajmy więc spowiedzi na ostatnie dni.
W przyszłą niedzielę Msze św. przed południem bez zmian – 7, 9 i 11. Po południu ze wzgl. na spowiedź parafialną Msza św. będzie po południu o godz. 16.oo. (oczywiście nie będzie Mszy o godz. 14.oo).
Msza św. dla dzieci – za tydzień o godz. 11.oo.

3. Za tydzień również w naszej parafii będzie gość z Libanu: Maroun Mazawi – wielki czciciel św. Charbela oraz organizator pomocy charytatywnej dla najbardziej potrzebujących i chorych Libańczyków. W związku z tą wizytą po każdej Mszy św. swoją ofiarą do puszki możemy wesprzeć ten szczytny cel, a szczególnie podczas spowiedzi św. w formie jałmużny pokutnej.

4.  Nowenna do Dzieciątka Jezus po Roratach rozpocznie się od najbliższego piątku (16.XII). Również od piątku rozpocznie się Nowenna do św. Szarbela i będzie odmawiana przez 9 dni przed różańcem, który jest codziennie pół godz. przed Mszą św. wieczorną (odpust zupełny)

5. Zarząd Osiedla Zabełcze zaprasza na świąteczne spotkanie Seniorów z Prezydentem L. Handzlem. Msza św. dla Seniorów będzie o godz. 10.3o w naszym kościele, a następnie jasełka i wspólny obiad w SP nr 6.

6. Próba scholi parafialnej - w sobotę o godz. 9.oo na świetlicy.
Zapraszamy dzieci ze szkoły podstawowej a także młodzież na spotkania Koła Misyjnego – w soboty o godz. 10.oo w Auli.

7. Akcja Kilo w supermarkecie „Groszek” będzie trwać przez cały tydzień. Podczas robienia zakupów codziennie w godz. 15-19.oo, a w sobotę w godz. 9 – 19.oo każdy może ofiarować do kosza „Caritas” jakiś dar do świątecznej paczki dla bardziej potrzebujących.
Dziękujemy wszystkim Ofiarodawcom, Młodzieży i Paniom z Caritas.
Dziękujemy też Firmom: Huzar, Prospona, Szubryt, Supermarket Groszek za charytatywną pomoc.

8. Wybieramy się w lipcu (15-22) do niezwykłej Rumunii (8 dni). Program jest dostępny na stronie parafii oraz na ulotkach przy wyjściu. Ponieważ po Nowym Roku trzeba płacić rezerwacje, musimy się zapisać do końca tego roku – aby podjąć decyzję czy będzie grupa. Zachęcamy do wspólnego zwiedzania, modlitwy i wypoczynku.
Również do końca grudnia można jeszcze zapisać się na majową pielgrzymkę do Ziemi św. i Jordanii (jest jeszcze 5 wolnych miejsc).

9. Informujemy że opłatki na stół wigilijny są od dziś dostępne w naszym kościele. Nie będą roznoszone po domach!!! Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są jak co roku na posługę Pana Organisty. Dziękujemy za wszystkie ofiary.
Zachęcamy jeszcze do nabywania świec wigilijnych w ramach „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”. Pozostało jeszcze kilkadziesiąt małych świec.

10. Gorąco zachęcamy do czytania prasy katolickiej i jeszcze raz dziękujemy za wszelką pomoc duchową i materialną dla naszego kościoła

Z ostatniej chwili:

A. Betlejemskie Światło Pokoju zawita u nas w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.oo. Zachęcamy do zabrania go do domów na wigilię podczas spowiedzi i przez cały tydzień

B. Prosimy dzieci i młodzież o przygotowanie ozdób choinkowych i bombek (mogą być z imionami domowników) i składanie ich do specjalnego świątecznego pudełka w kościele obok dekoracji adwentowej aż do 21 grudnia. Udekorujemy nimi choinkę przy szopce.
Ponadto kiedy się pojawią choinki na zewnątrz przy wejściach do kościoła dzieci mogą bombkami z imionami najbliższych i własnymi udekorować te drzewka. Będzie to wspólnotowy wymiar łączności z parafią. Bóg zapłać za włączenie się w akcję.

DzieńDataGodzinaIntencje

12.XII.2022 17.oo   śp. Ryszard Szkarłat
  śp. Marian – Roczica śmierci, Teresa, Zbigniew Baran

13.XII.2022 17.oo    śp. Elżbieta Musiał – od Pauliny i Alka