II Niedziela Adwentu

1. Dzisiaj II Niedziela Adwentu. Msze św. tradycyjnie o godz. 7, 9, 11 i 14.
Msze św. - RORATY z kazaniem dla dzieci - codziennie o godz. 17.oo. Gorąco zapraszamy i zachęcamy do udziału wszystkich Parafian, a szczególnie dzieci z lampionami!!!
W tym tyg. dodatkowa Msza św. o godz. 7.oo w sobotę.
Dzisiaj obchodzimy Dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Z tej okazji po każdej Mszy św. organizowana jest tradycyjna zbiórka do puszek na ten cel.

2. We wtorek zapraszamy na Nabożeństwo do św. Michała Archanioła. O godz. 16.3o Godzinki, w czasie Mszy św. Koronka Uwielbienia Boga, a po Mszy modlitwy o uzdrowienie i uwolnienie z nałogów.

3. W czwartek przeżywamy Uroczystość Niepokalanego Serca N.M.P. Msze św. o godz. 7.oo, 9.oo i 17.oo.
W południe, czyli od godz. 12.oo do 13.oo przeżyjemy Godzinę Łaski dla Świata. Zapraszamy do naszej świątyni na modlitwę w ciszy wobec Pana Jezusa wystawionego w N. Sakramencie. Będą przygotowane specjalne teksty do prywatnej modlitwy do dyspozycji przy gazetach (można też zabrać książeczki z tamtego roku). Pod koniec tejże Świętej Godziny odbędzie się zawierzenie M.Bożej wg traktatu św. Ludwika G.deMontfort.
Na Mszy św. o godz. 17.oo dokona się kolejne Zawierzenie swojego życia Bogu przez ręce Maryi – po rekolekcjach „Oddanie 33” Wszystkich, którzy chcą tego dokonać albo dnowić zawierzenie zapraszamy na Mszę wieczorną.
W tym dniu na godz. 17.oo zapraszamy też dzieci z klasy III wraz z rodzicami w ramach przygotowania do I Komunii św. Na Mszy św. zostaną poświęcone medaliki ku czci Matki Bożej.

4. Nowenna do Dzieciątka Jezus rozpocznie się od piątku.

5. Spotkanie Lektorów i ministrantów – w piątek po Roratach w kościele.
Spotkanie organizacyjne młodzieży i dzieci w ramach przygotowania Szopki na Boże Narodzenie oraz kolędy misyjnej również w piątek po Mszy św. wieczornej w Auli – prosimy o włączenie się młodzieży licealnej!!!
Próba scholi parafialnej - w sobotę o godz. 9.oo na świetlicy.
Zapraszamy dzieci ze szkoły podstawowej a także młodzież na spotkania Koła Misyjnego – w soboty o godz. 10.oo w Auli.

6. Akcja Kilo rozpocznie się w supermarkecie „Groszek” w najbliższą sobotę (10.XII). Zachęcamy do wzięcia udziału w tym szlachetnym dziele naszej Parafialnej CARITAS i młodzieży. Podczas robienia zakupów w godz. 9-19.oo każdy może ofiarować do kosza „Caritas” jakiś dar do świątecznej paczki dla bardziej potrzebujących. Potrzebujemy jeszcze kilku młodych do obstawienia dyżurów, ponieważ akcja potrwa do 17 grudnia.

7. Gorąco zachęcamy do czytania prasy katolickiej i jeszcze raz dziękujemy za wszelką pomoc duchową i materialną dla naszego kościoła.

8. Informujemy że opłatki na stół wigilijny są od dziś dostępne w naszym kościele. Nie będą roznoszone po domach!!! Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są jak co roku na posługę Pana Organisty. Dziękujemy za wszystkie ofiary.
Zachęcamy także do nabywania świec wigilijnych w ramach „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”.

9. Za tydzień – w II niedzielę miesiąca - ofiary na tacę przeznaczone będą jak zawsze na parafialne cele remontowo-inwestycyjne.
Dziękujemy za każdą pomoc i ofiarę!

DzieńDataGodzinaIntencje

5.XII.2022 17.oo   śp. Irena Śliwa – od koleżanki
  śp. Maria Bieniek - greg.15

6.XII.2022 17.oo   O szczęśliwą operację i zdrowie dla pewnej Osoby
  śp. Tomasz Zabrzeski, Franciszek Zabrzeski
7.XII.2022 17.oo     śp. Artur Bielski
  śp. Marta Chlebińska – od Rodziców
  8.XII.2022 7.oo   śp.  Wojciech Noga - 31  Rocznica śmierci
9 .oo   śp. Władysław Prusak – 6 Rocznica śmierci
17.oo   śp. Maria, Władysław, Maria, Zofia Noga, Czesław Hasior
  W intencji Katarzyny i Dariusza oraz ich Rodziny i Przyjaciół (o zdrowie dla Darka)
9.XII.2022 17.oo   śp.  Elżbieta Musiał – od Ewy i Jana Dumanów
  Msza św. od kolegów i koleżanek z firmy Wikar za zmarłych: śp. Witold Żytkowicz, Paweł Starczewski, Zbigniew Stanek, Maciej Witowski, Klaudiusz Kurek
sobota 10.XII.2022 7.oo   śp. Paweł Burnagiel – od dzieci
15.oo   chrzest (bez Mszy św.)
17.oo   śp. Antoni Buczek
  O powrót do zdrowia dla Grzegorza
III Niedziela Adwentu
11.XII.2022 7.oo   Za Parafian