I Niedziela Adwentu

1. Msze św. dzisiaj o godz. 7, 9, 11 oraz o godz. 14.oo najpierw zapraszamy na Apel Jasnogórski a potem Msze św. (bez kazania). Prosimy o przygotowanie podziękowań i próśb do M. Bożej - naszej Patronki. Za tydzień zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 7.oo.

2. Dzisiaj Pierwszą Niedzielą Adwentu rozpoczynamy Nowy Rok Liturgiczny. RORATY z kazaniem dla dzieci - codziennie o godz. 17.oo. Gorąco zapraszamy i zachęcamy do udziału wszystkich Parafian, a szczególnie dzieci z lampionami!!!

3. Błogosławieństwo nowych ministrantów odbędzie się dzisiaj o godz. 11.oo. Gratulujemy chłopcom tej zaszczytnej funkcji, a Rodzicom dziękujemy za właściwe wychowanie i współpracę z parafią.

4. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota grudnia. Zapraszamy do skorzystania z S. Pokuty w czwartek i piątek od godz. 16.oo oraz codziennie pół godziny przed każdą Mszą św.
Godzina Święta - czwartek od 16.oo.
Godzina Miłosierdzia - piątek od 15.oo.
Godzina Niepokalanej - sobota od godz. 16.3o.
ZAPRASZAMY w te dni na adorację Najświętszego Sakramentu.
Do chorych ks. proboszcz pojedzie w piątek od godz. 14.oo.
W tym tygodniu dodatkowa Msza św. będzie również codziennie o godz. 7.oo w środę, czwartek, piątek i sobotę.

5. W ramach przygotowania do S. Bierzmowania zapraszamy młodych:
Klasa VIII - czwartek od 16.30 oraz piątek o godz. 17.oo
Klasa VII - piątek od godz. 16.30.
Prosimy Rodziców aby w miarę możliwości towarzyszyli swoim dzieciom!!!

6. Próba scholi parafialnej - w sobotę o godz. 9.oo.
Zapraszamy dzieci ze szkoły podstawowej a także młodzież na spotkania Koła Misyjnego - w soboty o godz. 10.oo w Auli.

7. Gorąco zachęcamy do czytania prasy katolickiej i jeszcze raz dziękujemy za wszelką pomoc duchową i materialną dla naszego kościoła.
Dzisiaj są już dostępne świece wigilijne - DUŻE po 25 zł, małe po 10 zł (Wigilijne dzieło Pomocy dzieciom) orach "chlebki miłosierdzia" jako wsparcie CARITAS (po 7 zł).

8. Informujemy, że opłatki na stół wigilijny będą dostępne w naszym kościele od przyszłej niedzieli - 4 grudnia. Nie będą roznoszone po domach!!! Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są jako co roku na posługę Pana Organisty.

9. Za tydzień w niedzielę obchodzimy Dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Z tej okazji po każdej Mszy św. zorganizowana zostanie tradycyjna zbiórka do puszek na ten cel.
Informacja dla rodziny, która ma osobę chorą: Gdyby ktoś potrzebował skórzany, wygodny fotel (jak nowy) z funkcją podnoszenia na pilota - to pewna rodzina pragnie go podarować za darmo. Szczegóły u ks. proboszcza.

10. Komunikat Prezydenta Miasta Nowego Sącza Pana Ludomira Handzla: w dniu 8 grudnia o godz. 12.oo będę towarzyszył Świętemu Mikołajowi w czasie jego wyjazdu z Nowego Sącza. Święty Mikołaj chciałby na pożegnanie spotkać się ze wszystkimi dziećmi z Zabełcza i uczniami w Szkole Podstawowej nr 6. Jeżeli ktoś z Zabełcza nie jest jeszcze uczniem szkoły a miałby czas na spotkanie ze świętym Mikołajem w tym dniu, proszony jest o zadzwonienie do 1 grudnia do Przewodniczącej Zarządu Osiedla Zabełcze Pani Bogusi Kałużnej i zgłoszenie swojej obecności na tym spotkaniu.
Do zobaczenia.

DzieńDataGodzinaIntencje

28.XI.2022 17.oo   śp. Maria Bieniek - greg.8
  śp. Henryk Jacak