XI Niedziela Zwykła. Uroczystość Najświętszej Trójcy.

1. Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Trójcy św. Msze św. dzisiaj jak w każdą niedzielę – o godz. 7, 9, 11 oraz 14.oo.
Również dzisiaj po każdej Mszy św. tradycyjnie zorganizowana jest zbiórka do puszek na Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

2. W czwartek przeżywamy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa (Boże Ciało). To święto obowiązkowe. Msze św. 7.oo oraz o godz. 10.oo – Msza św. z procesją do 4 ołtarzy.
Prosimy o tradycyjne przygotowanie ołtarzy na Boże Ciało.
Składka w Boże Ciało przeznaczona jest na hospicja i wyznaczone cele charytatywne.
Oktawa Bożego Ciała – Msza św. z procesją o godz. 18.oo.
Zapraszamy chłopców i dziewczynki do dzwonienia i sypania kwiatów podczas procesji w Boże Ciało i przez całą Oktawę, a także o udział dzieci pierwszokomunijnych.

3. Zachęcamy do skorzystania z S. Pokuty przed Uroczystością Bożego Ciała codziennie pół godziny przed każdą Mszą św.

4. Pielgrzymka Bierzmowanych (klasa VIII) do Sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie – we wtorek, wyjazd o godz. 8.oo z parkingu kościelnego.
Egzamin przed S. Bierzmowania odbędzie się w najbliższy piątek o godz. 16.oo w Auli. Zapraszamy dzieci klasy VII wraz z rodzicami.
Spotkanie przed wyjazdem do Energylandii – jutro (poniedziałek) po Mszy św. wieczornej w sali bilardowej.

5. W przyszłą niedzielę dzieci z klasy IV przeżywać będą Rocznicę Pierwszej Komunii św. na Mszy św. o godz. 11.oo. Krótkie spotkanie organizacyjne w związku z tym wydarzeniem odbędzie się w piątek po Mszy św. wieczornej w kościele.

6. Za tydzień również Diecezjalne Święto Rodziny w Starym Sączu.
Sołectwo Wielopole organizuje w lipcu pielgrzymkę do Częstochowy, Lichenia i Niepokalanowa. Wszystkie szczegóły nt. tych wydarzeń w gablotach zewnętrznych.

7. Ostanie spotkanie PZS i zakończenie pracy synodalnej na poziomie parafialnym odbędzie się dopiero we wrześniu, o czym poinformujemy. Bóg zapłać za wspólnie spędzony czas na synodalnych spotkaniach wszystkim członkom PZS i Radzie Parafialnej.

8. Gorąco zachęcamy do czytania prasy katolickiej i jeszcze raz dziękujemy za wszelką pomoc duchową i materialną dla naszego kościoła.
Bóg zapłać mieszkańcom Wielopola za ofiarę złożoną przy okazji przygotowania III ołtarza na Msze św. oraz ofiarę na modernizacje prowadzone w parafii.

DzieńDataGodzinaIntencje

13.VI.2022 18.oo   śp. Stanisław, Barbara, Leszek Oleksy
  śp. Marian Wójtowicz – Rocznica śmierci

14.VI.2022 7.oo   śp. Władysław Śmierciak – od brata Czesława
  śp. Szczepan Zając – od siostry Marii
15.VI.2022 18.oo     śp. Wiesław Mróz - 6 Rocznica śmierci
  śp. Katarzyna Szymańska
Czwartek Uroczystość Bożego Ciała 16.VI.2022 7.oo   śp. Stanisława Adamek – od syna Bogdana z żoną
10.oo   śp. Helena Smaga - Rocznica śmierci
  Dziękczynno-błagalna w int. Mieszkańców Wielopola
17.VI.2022 18.oo   śp. Franciszek Smaga
  śp. Krystyna Więcław – od Pauliny i Macieja
18.VI.2022 7.oo     śp. Zbigniew Kmak – od córki Elżbiety z mężem
  śp. z rodziny Klimczak: Maria, Jan, Łucja, Anna, Karol, Maria
18.oo   Podziękowanie za wszystkie otrzymane łaski – od mieszkańców z ul. Zdrojowej – z prośbą o dalsze błogosławieństwo
  śp. Stanisław - 3 Rocznica śmierci i Krystyna Fecko; Maria i Michał Pajor
Niedziela Diecezjalne Święto Rodziny
19.VI.2022 7.oo   Za Parafian
9.oo   śp. Maria Zbigniew Rolka, Małgorzata Kulig
11.oo   W intencji Dzieci klasy IV – w rocznicę I Komunii św.
  śp. Alojzy Potoczek – od córki Małgorzaty
14.oo    W 30 Rocznicę ślubu Renaty i Wojciecha, podziękowanie za łaski z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej
  śp. Jadwiga i Ferdynand Bieniek