VI Niedziela Wielkanocna - Zakończenie MISJI św., I Komunia dzieci z klasy III

1.  Dzisiaj kończymy MISJE PARAFIALNE. Dziękujmy Bogu za ten szczególny dar świętych dni. Dziękujemy serdecznie Ojcu Zenonowi Burdakowi za prowadzenie tych szczególnych rekolekcji.
Msze św. dzisiaj jak w każda niedzielę – o godz. 7, 9, 11 oraz 14.oo – po tej Mszy św. nabożeństwo majowe.
Dzisiaj również przeżywamy radosną Uroczystość I Komunii św. Dzieci z klasy III na Mszy św. o godz. 11.oo.
W dni powszednie Msza św. będzie codziennie o godz. 18.oo, a po niej nabożeństwo majowe. Dzieci Komunijne przeżywać będą Biały Tydzień.
Dodatkowa Msza św. o 7.oo rano – we wtorek, środę, czwartek i piątek.
Msza św. w intencji dzieci I - komunijnych z klasy III – od P. dyr Haliny Stanek i P. Vicedyr. Doroty Bębenek będzie podczas pielgrzymki dzieci komunijnych do Łagiewnik - wyjazd w środę (25.V.)

2. Za tydzień będziemy przeżywać Uroczystość Odpustową, a zarazem zakończenie Roku Jubileuszowego 40-lecia parafii. Msze św. jak w każdą niedzielę.
Uroczystej Sumie o godz. 11.oo przewodniczył będzie Pasterz Diecezji – ks. Bp Andrzej Jeż.
Również za tydzień – 29 maja – Zarząd Osiedla Zabełcze zaprasza na Piknik Rodzinny przy świetlicy wokół plebanii. To będzie zapewne dobrze spędzony czas. Wśród atrakcji dyskoteka i zabawy integracyjne prowadzone przez DJ Sromka, dmuchańce, rywalizacje rodzinne i indywidualne, poczęstunek. Impreza rodzinna rozpocznie się o godz. 17.oo, a zakończy Apelem Jasnogórskim ok. 21.oo.

3. Również w przyszłą niedzielę z okazji 30-lecia działalności Zespołu „Promyczki Dobra” odbędzie się Koncert Jubileuszowy Zespołu w Parku Strzeleckim o godz. 18.oo. W zakrystii są do odebrania darmowe wejściówki dla absolwentów i chętnych.

4. Spotkanie młodzieży i LSO – w sprawie Odpustu i organizacji procesji – w czwartek po Mszy św. wieczornej.

5. Informujemy, że majówki przy Krzyżu na ul. Zdrojowej odbywają się codziennie o godz. 18.oo.

6. Powoli zaczynamy myśleć o Ołtarzach na Boże Ciało, które wypada 16 czerwca. Prosimy o zgłoszenie się osób odpowiedzialnych z rejonów które w tym roku wg pewnej tradycji przygotowują dekoracje na to wydarzenie. Rocznica Pierwszej Komunii klasy IV będzie w Oktawie Bożego Ciała, czyli w niedzielę – 19 czerwca.

7. Spotkanie organizacyjne przed wyjazdem do Albanii będzie dopiero 30 maja (poniedziałek) o godz. 19.oo w Auli.

8. Gorąco zachęcamy do czytania prasy katolickiej i jeszcze raz dziękujemy za wszelką pomoc duchową i materialną dla naszego kościoła.
Ofiary na tacę zbierane przyszłą niedzielę odpustową przeznaczone są na cele parafialne.

DzieńDataGodzinaIntencje

23.V.2022 18.oo   śp. Andrzej Śmierciak – greg.7
  śp. Franciszek Zabrzeski – greg.22

24.V.2022 7.oo   śp. Franciszek Zabrzeski – greg.23