III Niedziela Adwentu - GAUDETE

1. Dzisiaj III Niedziela Adwentu. Msze św. tradycyjnie o godz. 7, 9, 11 i 14. Msze św. - RORATY z kazaniem dla dzieci - codziennie o godz. 17.oo. Gorąco zapraszamy i zachęcamy do udziały wszystkich Parafian, a szczególnie dzieci z lampionami!!!

W tym tygodniu dodatkowa Msza św. o godz. 7.oo we wtorek i czwartek.

2. Za tydzień - w niedzielę w naszej wspólnocie parafialnej odbędzie się wizytacja kanoniczna, którą poprowadzi Ks. Bp Artur Ważny. Ks. Biskup, będzie z nami tylko przed południem. Serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian na to wyjątkowe spotkanie wg pewnego ogólnego planu, który jest też wywieszony w gablocie:

Godz. 7.oo - Dorośli

Godz. 9.oo - Młodzież

Godz. 11.oo - Dzieci

Po każdej Mszy św. Ks. Biskup zaprasza na krótkie spotkanie w kościele ze Słowem dla poszczególnych stanów i grup parafialnych.

3. W piątek odeszli do wieczności:

+Krystyna NOGA (lat 90, ul. Tarnowska) - pogrzeb dziś o godz. 12.15 - wyprowadzenie i różaniec, godz. 12.45 - Msza św.

+Stanisława MIREK (lat 80, ul. Tarnowska) - pogrzeb w sobotę - wyprowadzenie i różaniec o godz. 11.3o, a o godz. 12.oo Msza św.

4. Trwa Akcja Kilo w supermarkecie Groszek i potrwa do soboty włącznie. Przez cały tydzień można wspierać tę akcję w godz. 15.oo-19.oo, a w sobotę 9.oo-19.oo. Dziękujemy naszej CARITAS, młodzieży i ofiarodawcom. Potrzebujemy jeszcze kilku wolontariuszy z naszej młodzieży do zabezpieczenia kilku 2-godzinnych dyżurów w sklepie. Na taki dyżur zapisać się można w zakrystii.

5. Spotkanie Rodziców dzieci klasy III przed I Komunią - środa o godz. 18.oo w Auli.

6. Spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego, a w tym Rady Parafialnej - w czwartek, wieczorem po Roratach w Auli. W czwartek także rozpoczęcie Nowenny do Dzieciątka Jezus.

7. Spotkanie scholi parafialnej będzie w najbliższą sobotę (18.XII) o godz. 9.oo w świetlicy. Spotkanie Lektorów i Ministrantów - również w sobotę o godz. 9.oo w świetlicy.

8. Osoby żyjące w związkach niesakramentalnych zapraszamy na adwentowe spotkanie w sobotę 18 grudnia o godz. 15.oo w bazylice katedralnej w Tarnowie. W programie Msza św. i adoracja.

9. Informujemy, że opłatki na stół wigilijny są od dziś dostępne w naszym kościele. Nie będą roznoszone po domach!!! Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są jak co roku na posługę Pana Organisty.

Możemy też nabywać świece wigilijne w ramach "Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom".

10. Gorąco zachęcamy do czytania prasy katolickiej oraz dziękujemy za wszelką pomoc duchową i materialną dla naszego kościoła, szczególnie za dzisiejsze ofiary na spłatę kredytu i inwestycje.

13.XII.2021 17.oo   śp. Józef Jachym
  śp. Maria, Teresa, Zbigniew

14.XII.2021 7.oo   śp. Irena i Marian Biernaccy
17.oo   śp. Andrzej Szkaradek