XXI Niedziela Zwykła

1. W czwartek - 26 sierpnia - będziemy przeżywać Odpust Parafialny ku czci M.B. Częstochowskiej. Msze św. o godz. 8.oo oraz o godz. 18.oo – centralna Uroczystość po której odbędzie się Apel Jasnogórski.
Słowo Boże wygłosi ks. Robert Duda z parafii M.B.Bolesnej w Limanowej.
Prosimy do skrzynki „Nowenny” wrzucać podziękowania i prośby do Matki Bożej. Kartki z tymi intencjami będą zbierane również przed centralną Mszą św. w środę wieczorem.
Z okazji uroczystości odpustowej zachęcamy do skorzystania z Sakramentu Pokuty pół godziny przed każdą Mszą św.

2. Ponadto Msze św. w tym tygodniu codziennie:
Godz. 18.oo – poniedziałek, środa i piątek
Godz. 7.oo – wtorek, środa i sobota
Czwartek – 8.oo i 18.oo (Odpust)

3. Pielgrzymka na Jasną Górę z naszej parafii w środę po Mszy św. o godz. 7.oo - Prosimy osoby, które zapisały się na wyjazd do Częstochowy o zgłoszenie się do zakrystii.
Pielgrzymka do Pasierbca – możliwość wspólnego wyjazdu w sobotę o godz. 15.oo – zgłoszenia do czwartku w zakrystii.

4. Odpust ku czci M. Bożej Pocieszenia rozpoczyna się w najbliższą środę i potrwa do niedzieli. Szczegóły w gablocie zewnętrznej. Ojcowie Jezuici serdecznie zapraszają.
Odpust w Pasierbcu już się rozpoczął i trwa przez cały tydzień do niedzieli włącznie.

5. Ogłoszenie grzecznościowe: Pielgrzymka do Grecji, wyjazd w czwartek – szczegóły w gablocie.

6. Prośba o poszanowanie dobra wspólnego – prośba Pani dyrektor naszej szkoły, aby nie niszczyć nowej wiaty, innych rzeczy przy szkole, nie pić alkoholu i nie pozostawiać śmieci po spotkaniach!!!

7. Gorąco zachęcamy do czytania prasy katolickiej oraz dziękujemy za wszelką pomoc duchową i materialną dla naszego kościoła.

poniedziałek 23.VIII.2021 18.00   śp. Józef Sromek – greg. 1
  śp. Marta Chlebińska – od Marty Hełmeckiej
wtorek 24.VIII.2021 7.00   śp. Małgorzata Michalik – od koleżanek i kolegów Doroty z Intercity Zakład Południowy w Krakowie
  śp. Józef Sromek – greg. 2