X Niedziela Zwykła

1. Trwa Oktawa Bożego Ciała. Dzisiaj procesja eucharystyczna po Mszy św. o godz. 11.oo. W tygodniu Msza św. z procesją - codziennie o godz. 18.oo.

Zakończenie Oktawy połączone z błogosławieństwem dzieci i wianków w najbliższy czwartek. Zapraszamy w dalszym ciągu do licznego udziału do końca Oktawy młodzież do niesienia feretronów, dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia, a dzieci Komunijne w strojach.

2. Msze św. dziś o godz. 7, 9, 11, 14 i 16. Natomiast za tydzień ostatnia Msza św. w niedziele będzie o godz. 14.oo.

Na godz. 16.oo, za tydzień, Ojcowie Jezuici zapraszają na Uroczystości ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa.

Za tydzień również będziemy przeżywać jak co roku Niedzielę Anielską. Można będzie przyjąć szkaplerz i spotkać się z O. Robertem - Michalitą. Zapraszamy czcicieli św. Michała i wszystkich, którzy niedługo z pielgrzymką wybierają się do Groty Objawień w San Gargano we Włoszech – spotkanie przedpielgrzymkowe będzie dopiero po 20 czerwca.

3. Za tydzień również dzieci z klasy IV będą przeżywać I rocznicę Komunii św. na Mszy św. o godz. 11.oo. Zapraszamy dzieci i rodziców na spotkanie organizacyjne w piątek po Mszy św. wieczornej.

4. Msze św. w tym tygodniu codziennie o godz. 18.oo. Dodatkowa Msza św. o godz. 7.oo rano we wtorek , piątek i sobotę.

W piątek Uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa – dzień modlitw o świętość życia kapłańskiego. Ze wzgl. na uroczystość nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych. Msze św. będą o 7.oo i 18.oo.

5. Wycieczka do Energylandii – wyjazd z parkingu kościelnego w najbliższy wtorek o godz. 8.oo. Prosimy, aby dzieci i młodzież nie zapomniały legitymacji szkolnej!!!

6. Gorąco zachęcamy do czytania prasy katolickiej oraz dziękujemy za wszelką pomoc duchową i materialną dla naszego kościoła.

Ofiary na tacę z przyszłej niedzieli – II w czerwcu – przeznaczone będą na dofinansowanie prac renowacyjnych i spłatę kredytu.

Za tydzień przed kościołem można jak co roku wesprzeć ofiarą do puszki Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

Bóg zapłać za wykonanie pięknych ołtarzy, za kwiaty i ofiary złożone na kościół przy tej okazji. Dziękujemy za pomoc przy sprzątaniu placu i wykonanie innych zadań oraz za modlitwę i udział w procesjach.

Dziękujemy za pomoc w minionym tygodniu i wsparcie pracy misyjnej, którą prowadzi w Charkowie nasza Rodaczka - Siostra Renata!

poniedziałek 7.VI.2021 18.00   śp. Wiktor Pałancewicz, Anna i Wiktor Pałancewicz
  O zdrowie dla Kazimierza
wtorek 8.VI.2021 7.00   śp. Kazimierz Liber – od Zarządu i pracowników firmy Roldrob
18.00   W intencji mieszkańców ul. Myśliwskiej
środa 9.VI.2021 18.00   Dziękczynno-błagalna dla mieszkańców z rejonu IV ołtarza
  Podziękowanie za łaski z prośbą o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej dla Marysi – 2 Rocznica urodzin
czwartek - Zakończenie Oktawy (błogosł. Dzieci) 10.VI.2021 18.00   Dziękczynno-błagalna dla mieszkańców Wielopola
  śp. Cecylia i Stanisław Zelek – od syna Tadeusza
piątek - Uroczystość Najśw. Serca P.Jezusa 11.VI.2021 7.00    śp. Zofia Święs – od Zofii i Anety
18.00   śp. Honorata - Rocznica śmierci
  śp. Mieczysław Tokarczyk – 4 Rocznica śmierci - od rodziny
sobota - Wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi 12.VI.2021 7.00   śp. Franciszek Jan Ramza – od Barszczów
18.00   Dziękczynno-błagalna dla Wiktora – 1 Rocznica urodzin
  śp. Jan Józef Chojnowski – od córki Karoliny z rodziną
niedziela 13.VI.2021 7.00   śp. Maria i Jan Rosiek
  śp. Wiesław Więcławek – 19 Rocznica śmierci
9.00   śp. Katarzyna Papiernik
11.00   W intencji dzieci klasy IV – w I Rocznicę Komunii św.
  Dziękczynno-błagalna dla Anny i Marcina – 16 Rocznica śllubu
14.00   śp. Czesława Ramza