Niedziela Zesłania Ducha Świętego

1. Dzisiaj w naszej parafialnej wspólnocie przeżywamy Uroczystość Pierwszej Komunii św. na Mszy św. o godz. 11.oo.

Zapraszamy na Msze św. również o godz. 7, 9, 14 i 16. Podobnie za tydzień.

2. Jutro przeżywamy II dzień „Zielonych Świąt” - Święto Matki Kościoła. Msze św. o godz. 7, 9 i 18.oo. Gorąco zachęcamy do udziału.

3. Msze św. w tym Białym Tygodniu będą codziennie o godz. 18.oo. Po Mszy św. nabożeństwo majowe. Zapraszamy!

W niedzielę natomiast nabożeństwo majowe jest o godz. 16.oo, a potem Msza św.

4. Za tydzień w naszej wspólnocie będziemy przeżywać Uroczystość Odpustową z okazji Nawiedzenia NMP – tytułu naszej świątyni.

W tym dniu rozpoczniemy Jubileuszowy Rok istnienia naszej parafialnej wspólnoty. 1 lipca 2021r. wybije nam 40 lat życia.

Uroczysta suma o godz. 11.oo. Po Mszy św. procesja wokół kościoła. Kazanie wygłosi O. Józef Polak - były proboszcz O.O. Jezuitów. Serdecznie zapraszamy!!!

W przyszłą niedzielę nabożeństwo majowe będzie połączone z Apelem Jasnogórskim o godz. 16.oo. Prosimy podać podziękowania i prośby do M. Bożej.

5. Spotkanie Lektorów i Ministrantów w piątek po nabożeństwie majowym.

Boże Ciało. W piątek również będzie krótkie zebranie organizacyjne w kościele w sprawie zbliżających się procesji.

Zapraszamy dzieci oraz młodzież z klasy VII, VIII i ewentualnie starszą.

6. Zbliża się właśnie Uroczystość Bożego Ciała (3 czerwca – przyszły czwartek) i związane z nią przygotowanie 4 ołtarzy. Serdecznie prosimy mieszkańców kolejnych rejonów, aby przygotowali ołtarze w tradycyjnych miejscach (sprzed epidemii).

7. Gorąco zachęcamy do czytania prasy katolickiej oraz dziękujemy za wszelką pomoc duchową i materialną dla naszego kościoła.

*Dziękujemy za pomoc w różnych drobnych i większych pracach, a przede wszystkim za pełne zaangażowania sprzątanie kościoła (było niemal 70 osób przez 2 dni). Cieszymy się szczególnie udziałem młodych….

*Dziękujemy Rodzicom Dzieci komunijnych za dary ołtarza i przygotowania związane z dzisiejszą uroczystością.

*Dziękujemy Firmie”ARPI” z Gorlic (szczególnie P. Rafałowi) za bezpłatne wykonanie i zamontowanie grafiki literowej przy wejściu do świetlicy. Jest to prezent dla naszej młodzieży i dzieci.

Ofiary z przyszłej niedzieli odpustowo-jubileuszowej przeznaczone są dofinansowanie prowadzonych prac renowacyjnych… Bóg zapłać za każdą ofiarę!

poniedziałek Święto Matki Kościoła 24.V.2021 7.00   Za Parafian
9.00   śp. Jan Kmak – 30 Dzień po śmierci - od córki Małgorzaty z mężem Andrzejem i wnukami Kasią i Natalią
18.00   w intencji Bogu wiadomej
  śp. Wanda Rolka – 14 Rocznica śmierci