V Niedziela Zwykła

1. Msze św. dzisiaj o godz. 7, 9, 11, 14 i 16.oo. W tym tygodniu Msze św. w porządku zmiennym: poniedziałek, środa, piątek – godz. 17.oo, a wtorek, czwartek, sobota – godz. 7.oo. W poniedziałek dodatkowa Msza św. o 7.oo rano.

2. W czwartek z okazji Dnia Chorego (wspomnienie M. Bożej z Lourdes, którą upamiętnia nasza Grota) zapraszamy szczególnie na Mszę św. o godz. 17.oo - w intencji Wszystkich chorych, cierpiących, samotnych i starszych z naszej Parafii. Na Mszy św. będzie możliwość przyjęcia Sakramentu Namaszczenia Chorych. Pół godziny przed Mszą św. będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec w intencjach chorych, o uzdrowienie i opiekę M. Bożej.

Prosimy również do zakrystii lub telefonicznie zgłosić tych chorych, którzy pragną przyjąć sakramenty św. w tym dniu, a nie są odwiedzani na I piątki. Prosimy porozmawiać i zachęcić starszych do przyjęcia Sakramentów w domu, jeśli nie mogą przyjść do kościoła. Tel. do ks. proboszcza – 500 012 205.

3. W niedzielę za tydzień na godz. 11.oo zapraszamy dzieci klasy III wraz z Rodzicami w ramach przygotowania do I Komunii św.

4. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy niedzielę adoracyjną – tzw. nabożeństwo 40-godzinne przed rozpoczęciem Wielkiego Postu. Serdecznie zapraszamy.

Porządek adoracji będzie następujący:
- Rodzice i starsi – po Mszy św. o godz. 7.oo.
- młodzież – po Mszy św. o godz. 9.oo.
- dzieci – po Mszy św. o godz. 11.oo.

Po południu za tydzień zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia na 15.oo. Adoracja potrwa do godz. 16.oo i zakończy się Mszą św.

5. Zachęcamy do akcji „NINIWA - Wielka Pokuta Rodzin” (17.II - 3.III. br) – Szczegóły na plakatach. Karty dobrych uczynków w formacie A4 do zabrania na stoliku obok wody święconej.

6. Sprawa pielgrzymki do Włoch – Wszystkich, którzy w minionym 2020 roku zapisali się i wpłacili zaliczkę na wyjazd do Włoch informujemy, że wyjazd jest planowany w tym roku w dn. 28.VI – 10.VII. - wszystko jest zarezerwowane!!!. Szczegóły pielgrzymki są dostępne na stolikach. Zapisane są 52 osoby. Spotkanie organizacyjne będzie po świętach wielkanocnych. Każdy może zrezygnować, ale także zapisać się na listę rezerwową. Czas pokaże jaka będzie wola Boża….

Z nadzieją również informujemy, że pielgrzymka do Ziemi św. planowana pod koniec kwietnia 2022r. (ponieważ pyta się wiele osób)

7. Gorąco zachęcamy do czytania prasy katolickiej oraz dziękujemy za wszelką pomoc duchową i materialną dla naszego kościoła, szczególnie za odśnieżanie terenu parafialnego w tym tygodniu.

Za tydzień – w II niedzielę lutego – ofiary na tacę tradycyjnie przeznaczone będą na ogrzewanie naszego kościoła!!!

Zachęcamy do przekazywania 1% podatku na Caritas - cel szczegółowy: „Świetlica w parafii MB. Częstochowskiej w N. Sączu” .

Odezwy do mieszkańców – Prezydent N. Sącza oraz Wójt Gminy Chełmiec – gablota!

poniedziałek 8.II.2021 7.00    śp. Franciszek Jan Ramza – od rodziny Kolatów
17.00   śp. Stanisława Kasprzyk – od rodziny Smajdor z Nowego Sącza
wtorek 9.II.2021 7.00   śp. Stefania, Anastazy Dmowski, Jan, Janina Szufliccy
  O szczęśliwe rozwiązanie dla Dominiki