XXXIV Tydzień zwykły - Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

1. Dzisiaj Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata - Msze św. jak w każdą niedzielę, a więc o godz. 7, 9 i 11 przed południem oraz po południu o godz. 14.oo i 16.oo. Po każdej Mszy św. możemy zyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie Aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi.

2. Za tydzień zapraszamy na Apel Jasnogórski na godz. 16.oo. Potem będzie Msza św. Prosimy przygotować podziękowania i prośby do M. Bożej.

3. Zapraszamy w tym ostatnim tygodniu listopada codziennie na Mszę św. o godz. 17.oo oraz modlitwę w intencji zmarłych połączoną z wypominkami.

Dodatkowo w tym tygodniu będą także Msze św. rano o godz. 7.oo w poniedziałek, środę i piątek.

4. W tym tygodniu w liturgii przeżywamy: we wtorek – św. Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy, męczenników.

5. Za tydzień Pierwszą Niedzielą Adwentu rozpoczynamy Nowy Rok Liturgiczny. A potem będą Roraty – prosimy dzieci o przygotowanie sobie jak co roku lampionów. Dzieci będą zbierać też kontrolki, a potem czekają nagrody...

6. Błogosławieństwo nowych ministrantów – chłopców z klasy IV – będzie za tydzień o godz. 9.oo. Spotkanie organizacyjne kandydaci będą mieli w najbliższy piątek po Mszy św. wieczornej. Gratulujemy kandydatom i ich rodzicom.

7. Gorąco zachęcamy do czytania prasy katolickiej oraz dziękujemy za wszelką pomoc duchową i materialną dla naszego kościoła, także za ofiary na konto parafialne. Przy wyjściu głównym dostępne są już duże i małe świece wigilijne w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Ofiary można wrzucać do skrzynki Caritas.

Dziękujemy za pomoc w usuwaniu jesiennych liści w tygodniu i w sobotę. Gdyby ktoś mógł pomóc w porządkowaniu placu wokół kościoła i plebani to w sobotę – to w sobotę o 9.oo, jeśli będzie ładnie. Dobrze byłoby zabrać własne grabki. Młodzież niepełnoletnia powinna mieć zgodę od rodziców.

8. Informujemy, że opłatki na stół wigilijny będą dostępne w naszym kościele od niedzieli 6 grudnia. Nie będą roznoszone po domach!!!

9. Synaj dla Młodzieży – komunikat ks. Biskupa.

 

INTENCJE MSZALNE

DzieńDataGodzina Intencje
poniedziałek 23.XI.2020 7.00    śp. Jan Szkaradek – od Grażyny i Ryszarda Zabrzeskich
17.00   śp. Maria, Ignacy Rożkowicz
  śp. Maria Chryniewicz-Dobrzańska; śp. Stanisława i Jan Stępowscy
wtorek 24.XI.2020 17.00   śp. Stefania Klimek - Rocznica śmierci
  śp. Aniela i Józef Pancerz
środa 25.XI.2020 7.00   śp. Władysław Śmierciak – od Moniki i Rafała Liber
17.00    śp. Katarzyna Szymańska – od córki
  śp. Maria Smoroń- od rodziców Pauliny
czwartek 26.XI.2020 17.00    śp. Krzysztof Surówka – od siostrzenicy Iwony z rodziną
  śp. Henryk, Aniela, Jakub Jacak
piątek 27.XI.2020 7.00    śp. Małgorzata Michalik – 30 Dzień po śmierci - od syna Stefana i córki Doroty
17.00    śp. Anna, Jan Noga
  Dziękczynno-błagalna dla Kacpra – 1 Rocznica urodzin
sobota 28.XI.2020 17.00   śp. Irena Śliwa – 30 Dzień po śmierci - od syna Jerzego z żoną
  śp. Zdzisław Szkaradek – od syna Michała z rodziną
I Niedziela Adwentu 29.XI.2020 7.00   śp. Emilia, Henryk, Roman, Jacek Noga
9.00   śp. Katarzyna i Ludwik Wiatr
11.00   śp. Teresa Pawlikowska – 1 Rocznica smierci – od syna Henryka z rodziną
14.00   Za Parafian
16.00   Apel Jasnogórski
16.30   Msza św. wg rez.