III Niedziela Adwentu

1. Roraty z kazaniem dla dzieci - codziennie w dni powszednie o godz. 17.oo. Zapraszamy dzieci z lampionami i wszystkich w tym ostatnim tygodniu Rorat.

2. Adwentowa spowiedź przed Świętami Bożego Narodzenia w naszej parafii będzie dzisiaj od godz. 14.oo – 16.oo. Dochowajmy dobrej tradycji licznej spowiedzi przed świętami. ZAPRASZAMY!

Gdyby była potrzeba udzielenia sakramentów pokuty i namaszczenia chorym w domu – prosimy zgłosić to w zakrystii! Do tych zgłoszonych chorych ks. proboszcz pojedzie w piątek od godz. 15.oo.

3. Nie ma próby scholii w sobotę. Natomiast Spotkanie Koła Misyjnego i dzieci biorących udział w kolędzie misyjnej – będzie w sobotę o godz. 10.oo w Auli!!!

4. W przyszłą niedzielę wypada Wigilia Bożego Narodzenia – przeżyjmy ją w rodzinnym gronie. Tradycyjnie przeczytajmy fragment Ewangelii o Bożym Narodzeniu, pomódlmy się za bliskich żyjących i zmarłych, złóżmy sobie życzenia i wspólnie pośpiewajmy kolędy.

Msze św. w Wigilię (niedziela) oraz w pierwszy i drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia (poniedziałek i wtorek) będą tylko o godz. 7.oo, 9.oo i 11.oo.

W te trzy dni świąteczne nie będzie Mszy św. po południu!!!

Pasterka – po wigilii tradycyjnie o północy. Składka w tym dniu przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia.

5. Dekoracja kościoła na Święta zaplanowana jest na najbliższy piątek – po Roratach. Prosimy Radę Parafialną i innych chętnych, którzy zechcą pomóc.

6. Zapraszamy i zachęcamy do udziału w kolejnym spotkaniu „New Pastoral” – bardzo ciekawe i życiowe spotkania oparte na Ewangelii. Najbliższe spotkanie w czwartek o godz. 19.oo w Auli.

7. Prosimy wszystkich, którzy zapisali się na wyjazd do Kalwarii Pacławskiej i na Kresy wschodnie o potwierdzenie rezerwacji wpłatą 200zł jutro (18.XII) po Roratach, lub przy innej okazji w tym tygodniu. Prosimy zabrać paszport, bądź ksero strony ze zdjęciem. Paszport musi być ważny do końca 2018r.

8. Gorąco zachęcamy do czytania prasy katolickiej oraz dziękujemy za wszelką pomoc duchową i materialną dla naszego kościoła.

Pod chórem do nabycia świece wigilijne – akcja w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Są też do nabycia kalendarze misyjne w cenie 5 zł.

Dziękujemy wolontariuszom – młodzieży i dzieciom oraz naszej parafialnej „Caritas” i wszystkim, którzy włączyli się w przeprowadzenie Akcji Kilo, a nade wszystko Firmom: Prospona, Huzar, Groszek, Szubryt, Nika oraz cukierni „Ziółkowscy”. Zarządowi Osiedla dziękujemy za włączenie się w przygotowanie paczek i pomoc w ich dostarczenie. Gdyby ktoś potrzebował pomocy – prosimy to zgłosić ks. proboszczowi.

9. W naszym kościele w ramach testu wprowadzono system Świecznika Wotywnego – St.Kilian’s z Irlandii (wytłumaczenie – ks. proboszcz). Uważany za najczystszy i obecnie najbezpieczniejszy. Jest to świecznik bezobsługowy, nie wydzielający sadzy, zupełnie bez odpadów, sprawdzony w wielu kościołach na całym świecie. Czas testu - do końca stycznia. Prosimy o szczere opinie i komentarze.

 

INTENCJE MSZALNE

DzieńDataGodzina Intencje
poniedziałek 18.XII.2017 17.00     śp. Aniela i Jan Płachta, śp. Edward Płachta
  śp. Stefan (26 Rocznica śmierci) i Maria Nowak

wtorek

19.XII.2017 17.00    śp. Rozalia - Rocznica śmierci i Franciszek Gróbarczyk
  śp. Rozalia i Franciszek Gróbarczyk

środa

20.XII.2017 17.00
śp. Helena Szewczyk – Rocznica śmierci
  śp. Stanisława Oleksy – Rocznica śmierci

czwartek

21.XII.2017 17.00    śp. Antoni Głód – od rodziny Wiktorów
  śp. Jan Solarczyk – 25 Rocznica śmierci

piątek

22.XII.2017 17.00   śp. Ryszard Oleś – od matki chrzestnej z rodziną
  śp. Irena Biernacka – 17 Rocznica śmierci, Marian Biernacki

sobota

23.XII.2017 17.00    Dziękczynno-błagalna dla Krystyny Król z okazji 60. Urodzin – od dzieci i wnuków
  śp. Józef Głaczyński – od Jadwigi i Macieja Kmiecik

Niedziela Wigilia Bożego Narodzenia

24.XII.2017 7.00   śp. Ewa i Antoni Jurczak
9.00   śp. Marian Bulzak – 3 Rocznica śmierci – od żony i dzieci
11.00   śp. wypominanych z rodzin Waśkow i Orłów
  Józef Ziółkowski
24.00 Pasterka  Za Parafian
śp. Marek Pazgan – od kuzynki Renaty Zając z rodziną
Początek strony