XXVI Niedziela zwykłka

1. Dzisiaj rozpoczynamy modlitwę różańcową. W niedziele różaniec będzie odmawiany o godz. 16.oo, a dopiero po nim będzie Msza św. W dni powszednie października Msza św. będzie codziennie o godz. 17.oo, a po niej Różaniec.
Dzieci zachęcamy do zbierania kontrolek.
Dzisiaj również zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 7.oo.

2. We wtorek zapraszamy na nabożeństwo do św. Michała Archanioła. Rozpoczęcie Godzinkami o 16.3o. O 17.oo Msza św. i Koronka Uwielbienia Boga, a po niej różaniec o uzdrowienie i uwolnienie z nałogów.

3. Spotkania przygotowujące do S. Bierzmowania:
Klasa VI – poniedziałek (z rodzicami)
Klasa VII – wtorek
Klasa II Gimnazjum – środa
Klasa III Gimnazjum – czwartek (z rodzicami)
Spotkania rozpoczynają się Mszą św. o godz. 17.oo, po niej Różaniec. Prosimy młodzież, aby skorzystała z S. Pokuty pół godziny przed Mszą św., jeśli tego Sakramentu ktoś potrzebuje.
Spotkanie z Rodzicami i dziećmi z klasy III przygotowujące do I Komunii św. będzie w niedzielę – 15.X., po Mszy św. o godz. 11.oo.

4. Próba scholii w sobotę o godz. 9.oo. Spotkania obowiązkowe dla lektorów i ministrantów – zawsze w I piątek miesiąca (a więc w najbliższy piątek) po nabożeństwie wieczornym.

5. W tym tygodniu wypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca października. W piątek rozpoczęcie Adoracji N. Sakramentu o godz. 15.oo. Zapraszamy wszystkie dzieci oraz młodzież do skorzystania z Sakramentu Pokuty w czwartek (Zabełcze) i piątek (Wielopole) od godz. 16.oo oraz codziennie pół godziny przed Mszą św.
Do chorych ks. proboszcz pojedzie tradycyjnie w piątek od godz. 14.oo.
Również w piątek dodatkowa Msza św. o godz. 7.oo.

6. Zachęcamy do udziału w inicjatywie „Różaniec do granic” w najbliższą sobotę – 7 października. Szczegóły na ulotkach, które rozdają ministranci przed kościołem.

7. Procesja Różańcowa do 5 kościołów naszego miasta – za tydzień w niedzielę. Rozpoczęcie w Rynku o 18.3o. Szczegółowy program w gablocie zewnętrznej.

8. Zbiórka zużytego sprzętu, także wielkogabarytowego – w sobotę, 14.X. br., o godz. 9.oo na parkingu.

9. W związku z planowanym Synodem - w Diecezji zarządzono wybory do Rad Parafialnych. Prosimy w przyszłą niedzielę o zgłoszenie kandydatów do Rady Parafialnej na zwyczajnych kartkach wrzucanych przed lub po Mszy św. do urny.
Wybory (spośród zgłoszonych kandydatów) na specjalnie przygotowanych kartach odbędą się 15 października. Termin spotkania dotychczasowej Rady zostanie ogłoszony w przyszłą niedzielę.

10. Urząd miasta N. Sącza zachęca mieszkańców do głosowania Budżetu Obywatelskiego (22 projekty) tylko do 7.X.br. Szczegóły na www.bo.nowysacz.pl

11. Gorąco zachęcamy również do czytania prasy katolickiej oraz dziękujemy za wszelką pomoc duchową i materialną dla naszego kościoła.
Dzisiaj możemy się włączyć w charytatywną akcję „Kromka chleba” kupując "chlebek miłosierdzia".
Dzisiaj także z inicjatywy ks. bpa Ordynariusza możemy wesprzeć ofiarą do puszki poszkodowanych trzęsieniem ziemi w Meksyku.
Natomiast za tydzień - w Dniu Papieskim - tradycyjna zbiórka do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia – przeznaczona dla ubogich studentów.

poniedziałek 2.X.2017 17.00     śp. Adam Bulanda – od Barbary i Michała Kożuch
  śp. Marian Baran – greg. 29

3.X.2017 17.00    W 30. Rocznicę Ślubu Ireny i Józefa - podziękowaniem za łaski i o dalsze Boże błogosławieństwo
  śp. Marian Baran – greg. 30 - ostatnia