Drodzy Parafianie!
Życzymy Wam aby św. Rodzina była dla Was wzorem i oparciem w każdym dniu Nowego 2021 Roku.

Wasi Duszpasterze

PARAFIALNE

Zobacz...

Słowa Ewangelii według Świętego Marka

Gdy Jan został uwięziony, Jezus przyszedł do Galilei i głosił Ewangelię Bożą. Mówił: «Czas się wypełnił i bliskie jest królestwo Boże. Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię!»
Przechodząc obok Jeziora Galilejskiego, ujrzał Szymona i brata Szymonowego, Andrzeja, jak zarzucali sieć w jezioro; byli bowiem rybakami. I rzekł do nich Jezus: «Pójdźcie za Mną, a sprawię, że się staniecie rybakami ludzi». A natychmiast, porzuciwszy sieci, poszli za Nim.
Idąc nieco dalej, ujrzał Jakuba, syna Zebedeusza, i brata jego, Jana, którzy też byli w łodzi i naprawiali sieci. Zaraz ich powołał, a oni, zostawiwszy ojca swego, Zebedeusza, razem z najemnikami w łodzi, poszli za Nim.

Modlitwa do św. Michała Archanioła

“Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw zasadzkom i niegodziwości złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.”

Modlitwa św. Bernarda

“Pomnij, o Najświętsza Panno Maryjo, że od wieków nie słyszano, abyś opuściła tego, kto się do Ciebie ucieka, Twej pomocy przyzywa, Ciebie o przyczynę prosi. Tą ufnością ożywiony do Ciebie, o Panno nad pannami i Matko, biegnę, do Ciebie przychodzę, przed Tobą jako grzesznik płaczący staję. O Matko Słowa, racz nie gardzić słowami moimi, ale usłysz je łaskawie i wysłuchaj. Amen.”

Syn Boży stał się człowiekiem

„On to dla nas, ludzi, i dla naszego zbawienia zstąpił z nieba. I za sprawą Ducha Świętego przyjął ciało z Maryi Dziewicy”. Jezus przychodzi do człowieka, staje się człowiekiem dla nas i dla naszego zbawienia, abyśmy mieli uczestnictwo w życiu Bożym. Słowo stało się ciałem, aby nas zbawić, to znaczy, aby nas zjednoczyć z Bogiem, aby dać nam możliwość zamieszkania z Nim w wieczności, co więcej – abyśmy mogli lepiej wniknąć w Bożą miłość.

w Parafii Najświętszej Maryi Panny-Częstochowskiej w Nowym Sączu-Zabełczu

• 7oo, 9oo, 11oo i 16oo

• V - 18oo
  • X, XI, XII - 17oo
  • pozostałe miesiące
  • pn, śr, pt - 17.00 (18.00 od IX do IV)
  • wt, cz, so - 7.00

Nowenna do M. B. Częstochowskiej

• środa po mszy św.

• piątek po mszy św.

Parafia Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej
NIP: 734-28-27-232
Nr rachunku: 60 8805 0009 0031 5003 2000 0010 Łącki Bank Spółdzielczy

33-300 Nowy Sącz, ul. Myśliwska 1

nowy_sacz_zabelcze(at)diecezja.tarnow.pl

Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej Parafii Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej w Nowym Sączu-Zabełczu umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.