Wasi Duszpasterze

PARAFIALNE

Zobacz...

Słowa Ewangelii według Świętego Mateusza

Gdy faryzeusze posłyszeli, że zamknął usta saduceuszom, zebrali się razem, a jeden z nich, uczony w Prawie, wystawiając Go na próbę, zapytał: «Nauczycielu, które przykazanie w Prawie jest największe?»
On mu odpowiedział: «„Będziesz miłował Pana Boga swego całym swoim sercem, całą swoją duszą i całym swoim umysłem”. To jest największe i pierwsze przykazanie. Drugie podobne jest do niego: „Będziesz miłował swego bliźniego jak siebie samego”. Na tych dwóch przykazaniach zawisło całe Prawo i Prorocy».

Modlitwa do św. Michała Archanioła

“Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw zasadzkom i niegodziwości złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.”

Modlitwa św. Bernarda

“Pomnij, o Najświętsza Panno Maryjo, że od wieków nie słyszano, abyś opuściła tego, kto się do Ciebie ucieka, Twej pomocy przyzywa, Ciebie o przyczynę prosi. Tą ufnością ożywiony do Ciebie, o Panno nad pannami i Matko, biegnę, do Ciebie przychodzę, przed Tobą jako grzesznik płaczący staję. O Matko Słowa, racz nie gardzić słowami moimi, ale usłysz je łaskawie i wysłuchaj. Amen.”

AKT ZAWIERZENIA ŚWIATA BOŻEMU MIŁOSIERDZIU

Boże, Ojcze miłosierny, który objawiłeś swoją miłość w Twoim Synu Jezusie Chrystusie, i wylałeś ją na nas w Duchu Świętym, Pocieszycielu, Tobie zawierzamy dziś losy świata i każdego człowieka.
Pochyl się nad nami grzesznymi, ulecz naszą słabość, przezwycięż wszelkie zło, pozwól wszystkim mieszkańcom ziemi doświadczyć Twojego miłosierdzia,aby w Tobie, trójjedyny Boże, zawsze odnajdywali źródło nadziei.
Ojcze przedwieczny, dla bolesnej męki i zmartwychwstania Twojego Syna, miej miłosierdzie dla nas i całego świata! Amen.

w Parafii Najświętszej Maryi Panny-Częstochowskiej w Nowym Sączu-Zabełczu

• 7oo, 9oo, 11oo i 16oo

• V - 18oo
  • X, XI, XII - 17oo
  • pozostałe miesiące
  • pn, śr, pt - 17.00 (18.00 od IX do IV)
  • wt, cz, so - 7.00

Nowenna do M. B. Częstochowskiej

• środa po mszy św.

• piątek po mszy św.

Parafia Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej
NIP: 734-28-27-232
Nr rachunku: 60 8805 0009 0031 5003 2000 0010 Łącki Bank Spółdzielczy

33-300 Nowy Sącz, ul. Myśliwska 1

nowy_sacz_zabelcze(at)diecezja.tarnow.pl

Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej Parafii Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej w Nowym Sączu-Zabełczu umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.