IV Niedziela Wielkanocna - Niedziela Dobrego Pasterza

1. Przeżywamy dzisiaj Niedzielę Dobrego Pasterza, która rozpoczyna tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Ofiary na tacę przeznaczone są na WSD w Tarnowie.

Dzisiaj także spotkanie dla uczniów klasy III Szkoły Podstawowej o godz. 17.oo w Auli.

Jutro dodatkowa Msza św. o g. 18.3o w intencji Pani Alicji Wieloch, natomiast w czwartek w tej samej intencji Msza św. będzie o godz. 18.oo. W intencji Pani Alicji będzie też Msza św. podczas pielgrzymki do Ziemi św.

2. W najbliższy wtorek Święto naszej Szkoły Podstawowej poświęcone jej Patronowi bł. Ks. J.Popiełuszce. Uroczysta Msza św. o godz. 10.oo. Pani Dyrektor serdecznie zaprasza również do szkoły na drugą część uroczystości po zakończonym nabożeństwie w kościele.

We wtorek również zapraszamy na krótkie, ale bardzo ważne spotkanie członków Rady Parafialnej, do Auli na godz. 19.oo (sprawa termomodernizacji budynków).

Przy okazji bardzo gorąco dziękujemy za przygotowanie audytu – oceny energetycznej budynków, przygotowanie wniosku do WFOŚ i inne żmudne prace. Podziękowania kieruje na ręce P. Pawła Majchra i małżonki Katarzyny.

3. Nowa seria spotkań New Pastoral rozpocznie się w środę o godz. 19.oo. Gorąco zachęcamy nowych Parafian do udziału w ciekawych spotkaniach.

W najbliższą środę będą odbierane zużyte sprzęty wielkogabarytowe. Należy je wystawić w tym dniu na granicę posesji już przed godziną 8.oo

III Niedziela Wielkanocna - Niedziela Biblijna

1. Przeżywamy dzisiaj Niedzielę Biblijną rozpoczynającą tydzień biblijny, to wyjątkowa okazja, aby już dziś znaleźć czas lekturę Pisma św.

Dzisiaj również odbywa się przed kościołem tradycyjna akcja „Pola nadziei” połączona ze zbiórką na potrzeby sądeckiego Hospicjum.

Msza św. dla dzieci – dziś o godz. 11.oo. Na Mszy św. poświęcenie książeczek dla uczniów klasy III i spotkanie z rodzicami, a za tydzień – w przyszłą niedzielę, 22. kwietnia - kolejne spotkanie w Auli o godz. 17.oo.

2. W najbliższą sobotę w Tarnowie o godz. 10.oo uroczyste otwarcie V Synodu Diecezji Tarnowskiej. Osoby z naszego Zespołu Synodalnego, które zgłosiły się na wyjazd proszone są o odebranie zaproszeń w zakrystii.

Wyjazd dekanalny będzie z naszego parkingu w sobotę o godz. 8.20.

3. Próba scholii – sobota, godz. 9.oo w świetlicy.

Spotkanie Koła Misyjnego – sobota, godz. 10.oo – w Auli.

II Niedziela Wielkanocna

1. Dzisiaj Święto Bożego Miłosierdzia, które rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia.

Po południu zapraszamy na godz. 16.oo na uroczyste Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia i Mszę św.

2. Jutro – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia. Podczas wieczornej Mszy św. – o godz. 18.oo - będzie miał miejsce obrzęd złożenia deklaracji Duchowej Adopcji. Wszyscy którzy chcą duchowo adoptować dziecko poczęte, którego życie zagrożone jest aborcją, i pragną się modlić za to dziecko przez 9 miesięcy, właśnie jutro złożą swoją deklarację i przyrzeczenie. Deklaracje są dostępne przy wyjściu głównym. Jutro również dodatkowa Msza św. o 7.oo rano.

3. Msza św. dla dzieci – za tydzień o godz. 11.oo. Na tę Mszę św. zapraszamy dzieci z klasy III wraz z rodzicami w ramach przygotowania do I Komunii św.

Próba scholii – w sobotę o godz. 9.oo.

Poniedziałek Wielkanocny

1. Dziś drugi dzień Świat Wielkanocnych.

Msze św. tylko przed południem o godz. 7, 9, 11. Przez cały tydzień Msze św. o godz. 18.oo. W pierwszy piątek dodatkowa Msza św. o godz. 7.oo.

2. Jutro – we wtorek – Nabożeństwo do św. Michała Archanioła: Godzinki o godz. 17.30, w czasie Mszy św., Koronka Uwielbienia Boga, a potem modlitwy o uzdrowienie i uwolnienie z nałogów. Jutro również zapraszamy młodzież przygotowującą się do S. Bierzmowania - czyli uczniów klasy VI, VII i II Gimnazjum.

3. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota kwietnia. Codziennie pół godziny przed każdą Msza św. możliwość skorzystania z S. Pokuty. W czwartek Godzina Święta (adoracja o powołania) rozpocznie się o 17.oo, a w piątek Godzina Miłosierdzia i adoracja N.Sakramentu od godz. 15.oo do Mszy św. wieczornej.

Niedziela Palmowa -  Rekolekcje

1. W naszej parafii trwają Rekolekcje. Dzisiaj przeżywamy ponadto Niedzielę „Męki Pańskiej” nazywana tradycyjnie „Palmową”, na pamiątkę uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy. Procesja z palmami na Mszy św. o godz. 11.00.
Po Mszy św. tradycyjny konkurs palm z nagrodami!
Po południu „Spotkanie z Aniołami” w Godzinie Miłosierdzia o godz. 15.oo, natomiast Gorzkie Żale o godz. 16.oo i Msza św. Zapraszamy wszystkich a szczególnie tych, którzy dotychczas z różnych względów nie byli jeszcze na tym pasyjnym nabożeństwie. Dziękujemy bardzo serdecznie Ojcu Robertowi Ryndakowi za wygłoszenie wspaniałych rekolekcji.

2. Od jutra w liturgii rozpoczyna się Wielki Tydzień:
Wielki Czwartek – pamiątka ustanowienia Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. Uroczysta Msza św. o godz. 18.00. Po niej przeniesienie Pana Jezusa do ciemnicy. Zapraszamy na Adorację Pana Jezusa w ciemnicy do godz. 21.oo. Młodzież poprowadzi adorację o godz. 20.oo.

Wielki Piątek – pamiątka śmierci Chrystusa na krzyżu. W tym dniu obowiązuje post ścisły. Prosimy też o przystrojenie przydrożnych krzyży.
- Droga Krzyżowa o godz. 9.00
- Rozpoczęcie adoracji Pana Jezusa w ciemnicy o godz. 15.00 – Godzina Miłosierdzia Bożego
- Liturgia wielkopiątkowa o godz. 18.00
- Gorzkie Żale, Adoracja Krzyża i Adoracja P. Jezusa w grobie do północy!
- Młodzież poprowadzi adorację o godz. 21.3o.
Do chorych „pierwszopiątkowych” i tych zapisanych w zakrystii z okazji Świąt, których prosimy zgłosić, ks. proboszcz pojedzie w W.Piątek od godz. 10.oo. (nie będzie już odwiedzin chorych z okazji I piątku kwietnia)

Wielka Sobota:
- Adoracja od godz. 7.00
- poświęcenie pokarmów w godz. 10.oo -12.oo - co pół godziny
- Liturgia Wigilii Paschalnej z procesją rezurekcyjną – o godz. 19.00.
Prosimy o zabranie ze sobą świec na to nabożeństwo.
- W Wielką Sobotę zachęcamy do zachowania tradycyjnego postu.
Dzieci i młodzież zachęcamy do zapisywania się w zakrystii a także w szkole na Adorację w ciągu dnia, która będzie w W.Piątek i W.Sobotę.
Młodsze dzieci zapisują się tylko w asyście rodziców.

3. Msze św. w Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego oraz w drugi dzień Świąt jak w każdą niedzielę, czyli o 7, 9, 11. W pierwszy i drugi dzień świąt nie będzie Mszy św. popołudniowej.

Początek strony