II Niedziela Adwentu

1. Roraty z kazaniem dla dzieci - codziennie w dni powszednie o godz. 17.oo. Zapraszamy dzieci z lampionami. Msza św. dla dzieci w przyszłą niedzielę o godz.11.

2. Spotkanie nowej Rady Parafialnej dzisiaj o godz. 17.oo. Dzisiaj także jest dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie, w związku z tym po Mszy św. przed kościołem odbywa się zbiórka do puszek na ten cel.

3. Adwentowa spowiedź przed Świętami Bożego Narodzenia będzie w naszej parafii za tydzień, w niedzielę od godz. 14.oo – 16.oo. Prosimy nie odkładać spowiedzi na ostatnie dni przed świętami, tym bardziej, że będzie zaproszonych 6 kapłanów z dekanatu. Dochowajmy dobrej tradycji licznej spowiedzi w naszej parafii.

I Niedziela Adwentu

1. Okresem Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. Roraty z kazaniem dla dzieci będą codziennie w dni powszednie o godz. 17.oo. Zapraszamy dzieci z lampionami. Będziemy codziennie zbierać kontrolki i poznawać wspaniałych świętych.

2. We wtorek – pierwszy w grudniu - będzie u nas spotkanie modlitewne ku czci św. Michała Archanioła. Rozpoczęcie godzinkami do św. Michała o godz. 16.3o. Potem Msza św. i Koronka Uwielbienia Boga. Zapraszamy wszystkich parafian, a szczególnie tych, którzy noszą Szkaplerz św. Michała i jego czcicieli.

3. Św. Mikołaj był już u zuchów i harcerzy, w tym tygodniu przyjdzie jeszcze do LSO, scholii i dzieci z Koła Misyjnego, jednak Zarząd Osiedla Zabełcze obiecał również, że przyprowadzi św. Mikołaja do naszej świetlicy na plebanii. Wszystkie dzieci, które chcą być obdarowane prezentami bo były grzeczne, zapraszamy do świetlicy w najbliższy wtorek po Roratach. Dziękujemy bardzo św. Biskupowi Mikołajowi i Zarządowi Osiedla.

XXXIV Niedziela zwykła

1. Dzisiaj Uroczystość Chrystusa Króla a zarazem kolejna Niedziela Synodalna. Za tydzień Adwentem rozpoczniemy nowy Rok Liturgiczny.

W czwartek święto św. Andrzeja Apostoła.

2. Jeszcze dziś zapraszamy na Apel Jasnogórski na godz. 16.3o, czyli zaraz po Mszy św. Prosimy przygotować prośby i podziękowania do M. Bożej.

Przypominamy młodym, którzy się zapisali na dzisiejszy film w „Sokole”, że spotykamy się tam na miejscu zaraz po godz. 15.oo.

Jeszcze przez kilka dni w miesiącu listopadzie po wieczornej Mszy św. modlimy się Bożego Miłosierdzia za zmarłych polecając ich w tzw. wypominkach.

3. Serdeczne podziękowania dla ks. dra Piotra Cebuli – dyrektora Wydziału Rodzinnego Kurii Diecezjalnej za wygłoszone Słowo Boże i modlitewna obecność.

XXXIII Niedziela zwykła - Światowy Dzień Ubogich

1. Dzisiaj przeżywamy ustanowiony przez papieża Franciszka Światowy Dzień Ubogich. Obok modlitwy wszystkich ubogich i potrzebujących, a także Chrześcijan na Wschodzie – tzw. Kościół w Potrzebie możemy wspomóc materialnie swoją ofiarą do skrzynki „Caritas” przy wyjściu głównym (jest prośba ks. Biskupa)

2. Codziennie w miesiącu listopadzie po wieczornej Mszy św. modlimy się Bożego Miłosierdzia za zmarłych polecając ich w tzw. wypominkach.

3. Msza Święta w intencji pracowników, emerytów, rencistów z wszystkich zakładów kolejowych - 24 listopada 2017r. /piątek/ o godz. 12.00 w kościele NSPJ /kolejowym/

XXXII Niedziela zwykła - Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym

1. Codziennie w miesiącu listopadzie po wieczornej Mszy św. modlimy się Bożego Miłosierdzia za zmarłych polecając ich w tzw. wypominkach.

2. Międzydekanalny wieczór uwielbienia dla młodzieży pt. „Uratowani z Otchłani” w Bazylice sądeckiej w najbliższy piątek o godz. 19.3o.

3. Próba scholii w sobotę o godz. 9.oo w świetlicy. Spotkanie Koła Misyjnego w sobotę o 15.3o w Auli.