III Niedziela Adwentu - Gaudete

1. Msze św. dziś o godz. 7, 9, 11 oraz 14.oo. RORATY z kazaniem dla dzieci - codziennie jeszcze przez cały tydzień o godz. 17.oo. Gorąco zapraszamy i zachęcamy do udziału wszystkich Parafian, a szczególnie dzieci z lampionami!!! Po Roratach codziennie Nowenna do Dzieciątka Jezus.
W sobotę ostatni dzień Rorat – o godz. 17.oo. Po Mszy główne losowanie naszych Roratnich Figur oraz nagrody dla wszystkich dzieci.
Dodatkowo Msze św. we wtorek i piątek o godz. 7.oo.
Msza św. dla dzieci – dzisiaj o godz. 11.oo – na wejście przywitamy Światełko Pokoju z Betlejem, które przyniosą Harcerze.
Zachęcamy do zabrania go do domów na wigilię podczas spowiedzi i przez cały tydzień. Dziękujemy Druhnom, Harcerzom i Zuchom – "Trzy Żywioły".

2. Dziś zapraszamy na parafialną spowiedź przed Bożym Narodzeniem w godz. 14.oo–16.oo. Będzie kilku kapłanów z innych parafii. Nie odkładajmy więc spowiedzi na ostatnie dni.
O godz. 14.oo w czasie spowiedzi Msza św. będzie recytowana.

3. W przyszłą niedzielę – IV Adwentu – Msze św. tylko przed południem o godz. 7, 9 i 11.oo - NIE będzie o 14!!!!
Wieczorem za tydzień Wigilia Bożego Narodzenia – wspólną wieczerzę przeżyjmy w rodzinnym gronie. Tradycyjnie przeczytajmy fragment Ewangelii o Bożym Narodzeniu, pomódlmy się za bliskich żyjących i zmarłych, złóżmy sobie życzenia i wspólnie pośpiewajmy kolędy.
Pasterka po wigilii tradycyjnie o PÓŁNOCY. ZAPRASZAMY serdecznie!

4. W sobotę nie będzie żadnych zajęć dla dzieci.

Prosimy serdecznie członków Rady Parafialnej oraz młodzież do udziału w akcji przygotowania szopki oraz wystroju kościoła na święta – w najbliższy piątek, po Mszy św. wieczornejok godz. 18.oo. W czwartek prosimy o postawienie głównych konstrukcji.

5. Dziękujemy za Akcję Kilo wszystkim Ofiarodawcom, Młodzieży, Paniom z Caritas, Zarządowi Osiedla. Dziękujemy też Firmom: Huzar, Prospona, Szubryt, Supermarket Groszek za charytatywną pomoc.

6. Dziękujemy już teraz za ofiarowanie choinek przed wszystkie wejścia do naszej światyni oraz dekoracje, które zosatną założone.

7. Gorąco zachęcamy do czytania prasy katolickiej i jeszcze raz dziękujemy za wszelką pomoc duchową i materialną dla naszego kościoła.
Dziękujemy jeszcze raz za ofiary i za wsparcie wszystkich działań, których efektem jest nasza radość z posiadania Relikwii św. Szarbela i św. Rafki, za modlitwę i waszą wiarę, za piękne śpiewy, za fotograficzną relację i za całą wspólnotę, którą tworzyliśmy w ostatni piątek.

Dziękujemy naszym lokalnym Fachowcom za wyremontowanie na wysoki połysk Kapliczki (1869r.) na dębie przy ul. Zabełeckiej /k. państwa Zelków/. Kapliczka do obejrzenia w kościele u nas przed chrzcielnicą.

Zachęcamy również do nabywania świec wigilijnych w ramach wsparcia "Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom"
Do samej Wigilii dostępne będą w naszym kościele opłatki na stół wigilijny. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są jak co roku na całoroczną posługę Pana Organisty. Prosimy i dziękujemy za wszystkie ofiary.

18.XII.2023 17.oo   śp. Jan Rożkowicz - 3 Rocznica śmierci
  śp. Maria i Stefan Nowak
wtorek 19.XII.2023 7.oo   śp. Maria Szczęsna
17.oo   śp. Rozalia, Franciszek Gróbarczyk – od syna Stanisława z rodziną