II Niedziela Adwentu

1. Msze św. dziś i za tydzień o godz. 7, 9, 11 oraz 14.oo. RORATY z kazaniem dla dzieci - codziennie o godz. 17.oo. Gorąco zapraszamy i zachęcamy do udziału wszystkich Parafian, a szczególnie dzieci z lampionami!!! Dodatkowo Msze św. w piątek i sobotę o 7.oo.

Dziś Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie, z tej racji po każdej Mszy św. organizowana jest zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy temu Kościołowi.

2. Za tydzień, w niedzielę zapraszamy na parafialną spowiedź przed Bożym Narodzeniem w godz. 14.oo – 16.oo. Będzie kilku kapłanów z innych parafii. Nie odkładajmy więc spowiedzi na ostatnie dni.
O godz. 14.oo w czasie spowiedzi Msza św. będzie pięknie recytowana.

3. Codziennie trwamy na Nowennie do św. Szarbela.
Nabożeństwo wprowadzenia relikwii św. Szarbela i św. Rafki odbędzie się w najbliższy piątek /15 grudnia/. Rozpocznie się o godz. 17.oo. Zapraszamy do udziału oraz napisania na kartkach próśb do św. Szarbela i św. Rafki, które będziemy polecać w czasie modlitwy różańcowej. Prośby można wrzucać do specjalnego pudełka obok gazet, będą też zbierane zaraz przed nabożeństwem.

4. Próba scholi – w sobotę o godz. 9.oo w świetlicy.

Koło Misyjne – w sobotę o godz. 10.oo w Auli.
Msza św. dla dzieciw przyszłą niedzielę o godz. 11.oo – na wejście przywitamy Światełko Pokoju z Betlejem, które przyniosą Harcerze.
Zachęcamy do zabrania go do domów na wigilię podczas spowiedzi i przez cały tydzień

5. Przez cały tydzień jeszcze trwa Akcja Kilo w Supermarkecie "Groszek". Prosimy wszystkich kupujących o wsparcie tej akcji (codziennie w godz. 15 – 19, a w sobotę 9-19) poprzez przenaczenie jakiegoś artykułu do wystawionego kosza Caritas z naszej parafii.
Dziękujemy wszystkim Ofiarodawcom, Młodzieży i Paniom z Caritas.
Dziękujemy też Firmom: Huzar, Prospona, Szubryt, Supermarket Groszek za charytatywną pomoc.

6. Zachęcamy do udziału w pięknej samolotowej pielgrzymce do Fatimy oraz pieszej do Santiago de Compostella. Mimo, że wyjazd dopiero we wrześniu prosimy ze wzgl. organizacyjnych o potwierdzenie chęci wyjazdu najlepiej do Świąt Bożego Narodzenia. Szczegóły programu na stronie parafii i w gablotach.

7. Gorąco zachęcamy do czytania prasy katolickiej i jeszcze raz dziękujemy za wszelką pomoc duchową i materialną dla naszego kościoła.
Dziekujemy szczególnie za odśnieżanie terenów przykościelnych.
Zachęcamy również do nabywania świec wigilijnych w ramach wsparcia "Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom"
Do samej Wigilii dostępne będą w naszym kościele opłatki na stół wigilijny. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są jak co roku na całoroczną posługę Pana Organisty. Prosimy i dziękujemy za wszystkie ofiary.

11.XII.2023 17.oo   śp. Małgorzata Piecuch - od Bogumiły Kałużny
  śp. z rodziny Kolatów
wtorek 12.XII.2023 17.oo   Dziękczynno-błagalna dla Haliny
  śp. Stanisław Zubel – 1 Rocznica śmierci - od córki Małgorzaty z mężem