I Niedziela Adwentu

1. Dzisiaj Pierwszą Niedzielą Adwentu rozpoczynamy Nowy Rok Liturgiczny. Msze św. dziś i za tydzień o godz. 7, 9, 11 oraz 14.oo.
RORATY z kazaniem dla dzieci - codziennie o godz. 17.oo. Gorąco zapraszamy i zachęcamy do udziału wszystkich Parafian, a szczególnie dzieci z lampionami!!! Dodatkowo Msze św. w sobotę o 7.oo i 18.oo.

2. Dzisiaj odbywa się u nas kiermasz bożonarodzeniowy. Środki pozyskane przy tej okazji przeznaczone będa na leczenie małej Wiktorii. Zachęcamy do nabywania ozdób świątecznych i ciast, a tym samym wsparcia pięknego dzieła.

3. We wtorek zapraszamy na Nabożeństwo do św. Michała Archanioła. O godz. 16.3o - Godzinki, w czasie Mszy św. Koronka Uwielbienia Boga, a po Mszy modlitwy o uzdrowienie i uwolnienie z nałogów.

4. W środę (6 grudnia) rozpoczniemy Nowennę do św. Szarbela. Nabożeństwo wprowadzenia relikwii św. Szarbela i św. Rafki odbędzie się w piątek 15 grudnia br. Już dziś zapraszamy do rezerwacji tego wieczoru.

5. W tym tygodniu wypada I. Czwartek grudnia. Godzina Święta – adoracja od 16.oo.

6. W piątek przeżywamy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia N.M.P.  Msze św. o godz. 7.oo, 9.oo i 17.oo.
W południe, czyli od godz. 12.oo do 13.oo przeżyjemy Godzinę Łaski dla Świata. Zapraszamy do naszej świątyni na modlitwę w ciszy wobec Pana Jezusa wystawionego w N. Sakramencie. Będą przygotowane specjalne teksty do prywatnej modlitwy do dyspozycji przy gazetach (można też zabrać książeczki z tamtego roku).
Na Mszy św. o godz. 17.oo – po Komunii św. dokona się kolejne Zawierzenie swojego życia Bogu przez ręce Maryi.
W tym dniu na godz. 17.oo zapraszamy też dzieci z klasy III wraz z rodzicami w ramach przygotowania do I Komunii św. Na Mszy św. zostaną poświęcone medaliki ku czci Matki Bożej Niepokalanej.

7. Spotkanie lektorów i ministrantów – w piątek po Mszy św. wieczornej
Proba scholi – w sobotę o godz. 9.oo w świetlicy.
Koło Misyjne – w sobotę o godz. 10.oo w Auli.

8. Akcja Kilo w Supermarkecie "Groszek" rozpocznie się w najbliższą sobotę (9 grudnia) i potrwa przez tydzień do 16 grudnia). Prosimy wszystkich kupujących o wsparcie tej akcji (godz. 9 – 19) poprzez przenaczenie jakiegoś artykułu do wystawionego kosza Caritas z naszej parafii. Młodych prosimy o zgłaszanie się na dyżury w zakrystii czy też w szkole.

9. Gorąco zachęcamy do czytania prasy katolickiej i jeszcze raz dziękujemy za wszelką pomoc duchową i materialną dla naszego kościoła.
Za tydzień – II niedzielę miesiąca – ofiary na tacę przeznaczone są na cele parafialne.
Zachęcamy również do nabywania świec wigilijnych w ramach wsparcia "Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom"

10. Od dziś dostępne są w naszym kościele opłatki na stół wigilijny. Nie będą roznoszone po domach!!! Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są jak co roku na posługę Pana Organisty. Dziękujemy za wszystkie ofiary.

11. W przyszłą niedzielę dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie, z tej razji po każdej Mszy św. zostanie zorganizowana zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy temu Kościołowi.

poniedziałek

4.XII.2023 17.oo   W 18 Rocznicę urodzin Szymona - podziękowanie za łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej w dorosłym życiu
  śp. Teresa, Zbigniew, Marian
wtorek 5.XII.2023 17.oo   W intencji Bogu wiadomej