XX Niedziela zwykła

1. Msze św. dzisiaj i za tydzień tylko przed południem - o godz. 7, 9, 11. Za tydzień przed południem tak samo, a po południu będzie jeszcze dodatkowa Msza św. o godz. 15.oo – będzie to Msza św. Pogrzebowa za zmarłego + Andrzeja PLEWĘ.
Msze św. w dni powszednie: 18.oo – poniedziałek, środa, piątek, 7.oo – wtorek, czwartek i piątek.

2. W sobotę - 26 sierpnia - będziemy przeżywać Odpust Parafialny ku czci M.B. Częstochowskiej. Msze św. o godz. 8.oo oraz o godz. 11.oo – centralna Uroczystość. Po Mszy św. Nabożeństwo do M.B. Częstochowskiej.
Słowo Boże wygłosi ks. Dariusz Dziedziak – wikariusz z parafii św. Jana Pawła II w N.Sączu. Bardzo prosimy o zarezerwowanie sobie czasu na te Imieniny naszej Parafii.
Z okazji uroczystości odpustowej zachęcamy do skorzystania z Sakramentu Pokuty codziennie pół godziny przed każdą Mszą św.

3. W zakrystii można się zapisywać w na pielgrzymkę na Jasną Górę - na wejście Pielgrzymki Tarnowskiej i po naszych Pielgrzymów. Wyjazd w piątek - 25 sierpnia br. o godz. 7.30 z parkingu kościelnego - koszt 80 zł.
Pielgrzymów pieszych (prosimy o zgłoszenie powrotu) oraz dzieci i młodzież uczącą się – zapraszamy bezpłatnie.
Serdecznie zapraszamy, szczególnie Młodych – jest jeszcze 20 miejsc wolnych.

4. Spotkanie Lektorów i Ministrantów i Aspirantów - w środę po Mszy św. Wieczornej w Sali Bilardowej. W miarę możliwości wszystkich zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.oo.

Na spotkaniu przygotowanie do Odpustu oraz możliwość zapisania się na wycieczkę do Energylandii.

5. Zachęcamy do pisania próśb i intencji za wstawiennictwem św. Szarbela i św. Rafqi. Do grobów tych świętych libańskich wyruszamy 19 września.
Prośby te możemy wrzucać do skrzynki "Nowenny" lub podać do zakrystii. Będziemy je polecać w czasie naszej pielgrzymki podczas codziennych modlitw i w czasie Mszy św. Pielgrzymkowych.

6. Gorąco zachęcamy do czytania prasy katolickiej i jeszcze raz dziękujemy za wszelką pomoc duchową i materialną dla naszego kościoła.

21.VIII.2023 18.oo   śp. Maria, Franciszek Nosal, Maria, Józef Litawa
  śp. Maria Talik - 12 Rocznica śmierci
wtorek 22.VIII.2023 7.oo   śp. Marian Pókala – od Marzeny i Jóżefa z dziećmi
  śp. Józef Matyaszek – 9 Rocznica śmierci, Stanisława Matyaszek