XVIII Niedziela zwykła

1. Msze św. dzisiaj i za tydzień tylko przed południem - o godz. 7, 9, 11. Msze św. w dni powszednie: codziennie o godz. 7.oo oraz po południu w poniedziałek, środę i piątek

2. Zachęcamy do udziału w PPT na Jasną Górę. Można się zapisać w zakrystii a także w Bazylice oraz w Parafii św Kazimierza.
Od dziś można się też zapisywać w zakrystii na wyjazd na wejście Pielgrzymki Tarnowskiej w dniu 25 sierpnia br. - koszt ?. Oczywiście jak co roku dzieci i młodzież uczącą się – zapraszamy bezpłatnie.

3. Spotkanie organizacyjne przed wrześniową pielgrzymką do Libanu odbędzie się dzisiaj – o godz. 15.oo w Auli Jana Pawła II na plebanii. Na spotkaniu pozostała wpłata walutowa - to 720 USD.
Zachęcamy do napisania próśb i intencji za wstawiennictwem św. Szarbela i św. Rafqi, których relikwie przywieziemy do naszej parafii prosto z Libanu.
Prośby możemy wrzucać do skrzynki "Nowenny" lub podać do zakrystii. Bedziemy je zpolecać w czasie naszej pielgrzymki podczas modlitw codziennych i w czasie Mszy św. Pielgrzymkowych.

4.Gorąco zachęcamy do czytania prasy katolickiej i jeszcze raz dziękujemy za wszelką pomoc duchową i materialną dla naszego kościoła.

Za tydzień – II niedziela sierpnia – ofiary na tacę przeznaczone są na cele parafialne (spłata kredytu). Dziękujemy za każdą ofiarę.

W tym tygodniu do wieczności został powołany +Adam Nowacki, z ul. Tarnowskiej, przeżył 69 oraz +Józef Smaga, z ul. Dożynkowej, przeżył 87 lat.
Polecajmy ich nieśmierletne dusze Miłosierdziu Bożemu.

poniedziałek

7.VIII.2023 7.oo   śp. Adam Nowacki – 7 Dzień po śmierci - od żony, synów, synowej i wnuczki
18.oo   śp. Maria, Kajetan Kotara
  śp. Maria Marian Kazimiera Kazimierz Bulzak