Belgrad – Skopje - Meteory – Delfy – Korynt – Peloponez - Epidauros Nafplio - Ateny – Termopile – Saloniki

Pielgrzymka dla Nauczycieli … i nie tylko!

Dzień 1 - 23.06.2019 (niedziela)

Wyjazd z Nowego Sącza w godzinach wieczornych, przejazd przez Słowację, Węgry do Serbii.

Dzień 2 - 24.06.2019

W godzinach rannych przerwa na poranną toaletę, przyjazd do Belgradu w godzinach południowych, spacer po stolicy Serbii, przejazd do hotelu, Msza Św., obiadokolacja, nocleg w Niszu.

Dzień 3 - 25.06.2019

Śniadanie, wykwaterowanie, przejazd do Skopie (Macedonia) i zwiedzanie domu Matki Teresy z Kalkuty. Msza Św. następnie przejazd w okolice Meteorów (Grecja), zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg w ok. Kalambaka.

Dzień 4 - 26.06.2019

Śniadanie, wykwaterowanie, zwiedzanie jednej z największych atrakcji turystycznych Grecji kontynentalnej – kompleksu klasztorów prawosławnych Meteora umieszczonego na „skałach zawieszonych między niebem a ziemią”. Ten tajemniczy i malowniczy zespół skalny będący pomnikiem światowego dziedzictwa UNESCO, To niezwykła wędrówka w czasy średniowiecznego prawosławia ortodoksyjnego. Przejazd do Delf, najpopularniejszego greckiego stanowiska archeologicznego otoczonego skałami Parnasu, wpisanego na Listę UNESCO. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, Msza Św., obiadokolacja, nocleg w ok. Delf.

Dzień 5 - 27.06.2019

Śniadanie, przejazd na Płw. Peloponez. Postój przy Kan. Korynckim, łączącym M. Egejskie z M. Jońskim, przejazd do Epidavros - najlepiej zachowany, czynny antyczny teatr grecki z niezwykłą akustyką, Następnie zwiedzanie Nafplio - spacer po zabytkowym centrum, twierdza Palamidi i Burdzi. Msza Św., powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg. Aby zrealizować rejs na wyspy Hydre i Spetses – nocleg w okolicach Aten przy Kanale Korynckim.

Dzień 6 - 28.06.2019

Śniadanie, odpoczynek na plaży do godz. 13:00, następnie przejazd do Aten, stolicy Grecji, klasycznego greckiego miasta nieprzerwanie zamieszkiwanego od 7 tys. lat. Zwiedzanie miasta: Święta Skała Akropolu wpisana na listę UNESCO, wizytówka miasta i symbol światowego dziedzictwa, arcydzieło klasycznej architektury Grecji. Msza Św., następnie wizyta w muzeum Akropolu mieszczącym najcenniejsze zbiory sztuki starożytnej. Czas wolny na zakup pamiątek. Następnie udział w „Wieczorze Greckim” - lokalny wieczór przy regionalnych potrawach oraz muzyce. Powrót do hotelu , nocleg w okolicy Aten.

Dzień 7 - 29.06.2019

Śniadanie, całodniowy odpoczynek na plaży. Dla osób chętnych rejs statkiem na wyspę Hydra i Spetses – za dodatkową opłatą ok. 40e/os. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 8 - 30.06.2019

Śniadanie, całodniowy odpoczynek na plaży, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 9 - 01.07.2019

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Krótka wizyta w Termopilach, miejscu słynnej bitwy między Spartanami i Persami w 480 r. p.n.e. Przejazd do centrum Salonik. Miasto założył w 316 r. p.n.e. macedoński król Kassandros i nazwał imieniem swojej żony Thessaloniki. Bogata historia pozostawiła tu wiele śladów, interesujące jest przemieszanie kultur rzymskiej, bizantyjskiej i tureckiej. Przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, Msza Św., obiadokolacja, nocleg.

Dzień 10 - 02.07.2019

Śniadanie, wykwaterowanie, powrót do Polski. Wieczorem obiadokolacja w restauracji - ciąg dalszy podróży. Przyjazd do Nowego Sącza w godzinach południowych następnego dnia (czyli 3. Lipca)

CENA: 1.000zł + 390euro

Zapisy: ks. E. Mrożek - tel. 500 012 205 - dekanalny duszpasterz nauczycieli

Cena zawiera:

* przejazd autokarem: Cafe Bar, DVD/Mp3, WC, Klimatyzacja;

* 8 nocy + wyżywienie HB (8x śniadanie i 8x obiadokolacja);

* opieka pilota/przewodnika;

* przewodnik miejski w Atenach;

* ubezpieczenie (NNW, KL)

* bilety wstępu do: Skopie – Dom Matki Teresy, Meteory – wybrane 2 klasztory, Delfy – wykopaliska, Ateny – Akropol, Angora Grecka, Angora Rzymska, Teatr Dionizosa, Olimejon (świątynia zeusa) Epidavros - antyczny teatr.

* Wieczór Grecki

* opłaty drogowe i parkingi, zestawy audio- guide,

* obowiązkowa opłata na TFG – 10zł/os – składka nie jest przychodem biura.

Cena nie zawiera:

- rejs statkiem na wyspę Hydra i Spetses – za dodatkową opłatą ok. 40e/os.

Na choroby przewlekłe należy ubezpieczyć się oddzielnie-dodatkowo.

Organizator wyjazdu zastrzeg a sobie prawo do zmian w programie zwiedzania, który może wyniknąć z indywidualnych życzeń danej grupy lub z niedostępności do tych miejsc.

Pobierz program...