Meksyk

Mexico City - Ogrody Xochimilco - Bazylika Guadelupe - Teotihuacan - Puebla

Cholula - Tonantzintla - Cuernavaca - Acapulco - Taxco - Cacahuamilpa - Mexico City

TERMIN: ok. 15 styczeń 2019 r.

Dzień 1: wylot z Polski

Spotkanie z pilotem na lotnisku w Krakowie-Balicach. Przelot do Miasta Meksyk z przesiadką w jednym z lotniczych portów europejskich np. Paryż, Frankfurt. Przylot, transfer do hotelu i zakwaterowanie. Obiadokolacja. Msza św. w hotelu. Nocleg w Mieście Meksyk.

Dzień 2: miasto Meksyk, Xochimilco

Rano, po śniadaniu zwiedzanie ogromnej metropolii jaką jest Miasto Meksyk, wzniesione w miejscu dawnej stolicy Imperium Azteków. Obowiązkowymi punktami zwiedzania będą: słynny plac Zocalo czyli centrum współczesnego Meksyku, Katedra Metropolitarna (gdzie odbędzie się Msza św.), Muzeum Antropologiczne, z ogromną ilością zbiorów etnograficznych oraz centralnie położony Pałac Prezydencki. Przejazd do zielonej dzielnicy Xochimilco, słynnej z licznych kanałów wodnych. W Xochimilco czeka nas rejs gondolami w rytm muzyki mariachi przy lokalnych przekąskach. Wieczorem powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg w Mieście Meksyk.

Dzień 3: Guadelupe

Po śniadaniu udamy się do Bazyliki Matki Bożej z Guadelupe, które jest największym Sanktuarium Maryjnym na świecie, odwiedzanym każdego roku przez miliony pielgrzymów z całego świata. Świątynia została zbudowana niedaleko wzgórza Tepeyac, gdzie jak głoszą przekazy, Matka Boża z Guadalupe objawiła się świętemu Juanowi Diego. Msza św. w jednej z kaplic na terenie Bazyliki. Zwiedzanie Bazyliki. Czas wolny na modlitwę i zakup religijnych pamiątek i prezentów. Powrót do Mexico City. Obiadokolacja. Nocleg w Mieście Meksyk.

Dzień 4: Teotihuacan, Puebla

Po śniadaniu Msza św. w kościele Santiago, na Placu Trzech Kultur, gdzie został ochrzczony św. Juan Diego. Następnie udamy się do Teotihuacan, które w języku Azteków znaczy „miejsce w którym ludzie zmieniają się w bogów”. To najbardziej znane w Meksyku centrum cywilizacji prekolumbijskiej sięgające swoją historią do II w przed Chrystusem. Zobaczymy tam słynną Piramidę Słońca, Piramidę Księżyca, Drogę Zmarłych. Po wrażeniach związanych ze zwiedzaniem, przejazd do miasta Puebla. Obiadokolacja. Nocleg w kolonialnym hotelu w Puebla.

Dzień 5: Puebla, Cholula

Rano, po śniadaniu udamy się na zwiedzanie Puebla, zwane „Miastem Aniołów”, które jest wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Miasto Puebla rozsławił również Jan Paweł II, który odwiedził miasto podczas swojej pierwszej pielgrzymki do Meksyku. W Puebla zobaczymy historyczne centrum z kolonialnymi domami, kościół Santo Domingo (w którym będzie Msza św.), Katedrę oraz lokalny bazar. Następnie przejazd do położonego w okolicy miasteczka Cholula. To właśnie tutaj znajduje się największa piramida na świecie, która dzisiaj jest porośnięta trawą i drzewami, a na jej szczycie Hiszpanie wybudowali kościół. W tym pełnym wrażeń dniu odwiedzimy też kościółek w wiosce Tonantzintla, który jest jednym z najwspanialszych przykładów w całej Ameryce łączenia sztuki kolonialnej i indiańskiej. Powrót do Puebla. Obiadokolacja i nocleg w kolonialnym hotelu w Puebla.

Dzień 6: Cholula, Cuernavaca, Acapulco

Rano, po śniadaniu wyjazd z miasta Puebla. Przy dobrej pogodzie na horyzoncie pojawią się potężne wulkany: Popocatepetl i Ixtacihuatl. Zatrzymamy się w Cuernavaca, nazywanym "miastem wiecznej wiosny", ze względu na niezwykle łagodny klimat. Zobaczymy Katedrę oraz Stare Miasto. Po południu przejedziemy do Acapulco. Po przyjeździe zakwaterowanie w komfortowym hotelu przy plaży z opcją All Inclusive. Nocleg w hotelu w Acapulco.

Dzień 7: Acapulco

Msza św. w hotelu. Pobyt w Acapulco, “Perle Pacyfiku”, jak niegdyś nazywano to miasto. Wypoczynek i plażowanie. Po południu dla chętnych wycieczka fakultatywna - zwiedzanie miasta oraz udział w pokazach karkołomnych skoków do wody ze skał La Quebrada (koszt ok. 40 USD/os). Pobyt i nocleg w hotelu z wyżywieniem All Inclusive.

Dzień 8: Acapulco

Msza św. w hotelu. Czas wolny, wypoczynek. Dla chętnych możliwość zorganizowania kolejnej wycieczki fakultatywnej - przejazd nad słynną ze scenerii filmowych Lagunę Coyuca (koszt ok. 75 USD). Powrót do hotelu. Wypoczynek przy otwartych plażach Oceanu Spokojnego w hotelu z opcją All Inclusive.

Dzień 9: Acapulco

Msza św. w hotelu. Czas wolny. Kontunuujemy przyjemny wypoczynek w kurorcie Acapulco. Pobyt i nocleg w hotelu z wyżywieniem All Inclusive.

Dzień 10: Taxco

Po śniadaniu wykwaterowanie. Następnie przejazd do Taxco, pełnego uroku „miasta srebra”. Taxco słynie z bardzo gęstej zabudowy oraz malowniczych domów o charakterystycznej kolonialnej architekturze. Zwiedzanie Taxco: wjazd na punkty widokowe, spacer starymi uliczkami, zwiedzanie przepięknego kolonialnego kościoła Santa Prisca i Msza św. Dysponujemy też czasem na zakup pamiatek i wyrobów ze srebra – Taxco to po prostu raj dla miłośników zakupów. Obiadokolacja i nocleg w kolonialnym hotelu w Taxco.

Dzień 11: Cacahuamilpa

Po śniadaniu wizyta w pobliskich grotach Cacahuamilpa, tworzących jeden z największych naturalnych systemów jaskiń na świecie. W skład kompleksu jaskiń wchodzi 90 naturalnych komór. Transfer na lotnisko w Mexico City. Odprawa paszportowo bagażowa i wylot do Polski.

Dzień 12: powrót do Polski

Przylot do Krakowa.

Cena:

Dla grupy 20 – 24 osób ok 2 590 USD/os.

Dla grupy 25 – 29 osób ok 2 530 USD/os.

Dla grupy 30 – 35 osób ok 2 450 USD/os.

Dla grupy powyżej 36 osób ok 2 390 USD/os.

Świadczenia zawarte w cenie:

· bilety lotnicze Kraków – Meksyk – Kraków (linie Air France, KLM lub inne międzynarodowe), opłaty i podatki lotniskowe;

· hotele lokalne 4**** na trasie, lokalne 5***** podczas wypoczynku w Acapulco (pokoje tylko dwuosobowe);

· codziennie śniadania i obiadokolacje wg programu, pakiet All Inclusive w Acapulco;

· transport i transfery w klimatyzowanym autobusie wg programu;

· opieka polskiego pilota na całej trasie, również podczas przelotów;

· przewodnik lokalny;

· ubezpieczenie KL, NWW, bagaż bez chorób przewlekłych;

Cena nie zawiera:

· kwoty 50 USD/os. na bilety wstępów oraz na zwyczajowe i obowiązkowe napiwki dla kierowcy oraz przewodnika;

· napojów do posiłków, oprócz All Inclusive w Acapulco;

· obiadokolacji w dniu 11, przed wylotem do Polski;

· ewentualnych wycieczek opcjonalnych w Acapulco (La Quebrada ok. 40 USD/os., La Coyuca ok. 75 USD/os.);

· dopłaty do pok. 1-osobowego (450 USD);

· ubezpieczenie od chorób przewlekłych koszt 25 USD/os.;

· dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej – płatne w dniu zapisu (2,8% ceny pielgrzymki);

· dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej uwzględniające choroby przewlekłe płatne w dniu zapisu (8,4 % ceny pielgrzymki);

· wydatków własnych i świadczeń niewymienionych w ofercie.

ORGANIZATOR ZASTRZEGA SOBIE MOŻLIWOŚĆ ZMIANY KOLEJNOŚCI ZWIEDZANYCH OBIEKTÓW.

ORGANIZATOR NIE ODPOWIADA ZA JAKIEKOLWIEK ZMIANY WPROWADZONE PRZEZ LINIE LOTNICZE.

Prosimy o zabranie paszportu ważnego minimum 6 miesięcy !!!

Warunki płatności: ZAPISY: Ks. Eugeniusz Mrożek – tel. 500 012 205

(tylko do 11 marca 2018r.)

I rata 400 USD/osoby w dniu zapisu.

II rata dopłata do 50% ceny do 30.06.2018 r.

III rata dopłata do 100% ceny do 30.11.2018 r.

Pobierz...