Święto Chrztu Pańskiego

1. Dziś zmiana tajemnic różańcowych – po Mszy św. o godz. 7.oo.

Dzieci klasy III wraz z rodzicami – w ramach przygotowania do I Komunii św. - zapraszamy ze świecami na Mszę św. również dzisiaj na godz. 11.oo.

2. Dzisiaj kończy się liturgiczny Okres Bożego Narodzenia a rozpoczyna Okres Zwykły (w ciągu roku) – część I.

3. W tym tygodniu Msze św. w porządku zmiennym:

poniedziałek, środa, piątek – godz. 17.oo

wtorek, czwartek, sobota – godz. 7.oo

4. Zapraszamy w każdą środę na różaniec przed wieczorną Mszą św. i Nowennę do MB. Częstochowskiej po Mszy św. Zachęcamy do dedykowania na to nabożeństwo podziękowań i próśb do M. Bożej – naszej Patronki, szczególnie intencje chorych i potrzebujących wsparcia. W każdy piątek przed Msza św. wieczorem zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

5. Jesteśmy bardzo szczęśliwi jako Parafianie, że przy ul. Zdrojowej na skrawku naszej parafialnej ziemi, zostały ukończone prace remontowe Krzyża i Kapliczki M. Bożej. Zawdzięczamy to właśnie mieszkańcom ul. Zdrojowej, którzy w całości sfinansowali to pięknie ukończone dzieło. Serdeczne Bóg Zapłać wszystkim Ofiarodawcom!

Dziękujemy promotorom i organizatorom tego przedsięwzięcia, którzy zabiegali o załatwienie spraw administracyjnych i przebieg prac. Na słowa szczególnej wdzięczności zasługuje P. Zdzisław Próchnicki oraz Mirosław Ruchała i Marek Majoch.

Dziękujemy także innym Osobom, które pomogły w realizacji tego dzieła.

Prace prowadzone były absolutnie systemem gospodarczym, co pozwoliło zaoszczędzić wiele środków finansowych. Wydano w sumie 11.ooo zł. Pełna dokumentacja finansowa jest do wglądu u Pana Próchnickiego. Jeszcze raz WIELKIE DZIĘKI!

Zachęcamy do odwiedzenia tego szczególnego miejsca.

5. Gorąco zachęcamy do czytania prasy katolickiej oraz dziękujemy za wszelką pomoc duchową i materialną dla naszego kościoła, szczególnie za wszystkie ofiary na remonty i inwestycje składane w ostatnich dniach (………..) - planujemy już na wiosnę malowanie kościoła i wykończenie granitem naszych nowych schodów…

Dziękujemy za ofiary i wsparcie działalności misyjnej naszej Rodaczki Siostry Renaty, która w Charkowie na Ukrainie prowadzi Domy Samotnych Matek z dziećmi. Zebraliśmy prawie 2100 zł. W sumie przekażemy naszej Siostrze 5 tys. zł. Jeszcze dziś mamy możliwość wsparcia tego dzieła.

Pod chórem są jeszcze dostępne książeczki kolędowe oraz kreda z kadzidłem – jeśli któraś z Rodzin w naszej Parafii chciałaby jeszcze przeżyć te świąteczne akty naszej wiary i tradycji.

 

INTENCJE MSZALNE

DzieńDataGodzina Intencje
poniedziałek 11.I.2021 17.00    śp. Honorata
  śp. z rodz. Kolatów
wtorek 12.I.2021 7.00   śp. Stefania, Anastazy Dmowski, Jan, Janina Szufliccy
środa 13.I.2021 17.00   śp. Maria Nowak
  śp. Maria Bulzak
czwartek 14.I.2021 7.00    śp. Maria Klimczak – od Janiny i Adama Hasior
17.00   O szczęśliwe rozwiązanie i Boże błogosławieństwo dla Mirosławy i Stanisława
piątek 15.I.2021 17.00    śp. Krystyna Trzeciecka
  śp. Jerzy Karpiak – 10 Rocznica śmierci
sobota 16.I.2021 7.00   śp. Mirosław Waśko – od koleżanek z Lewiatana
  śp. Sebastian Liber
niedziela 17.I.2021 7.00   śp. Emil Jurkowski
9.00   śp. Jan Rożkowicz – 30 Dzień po śmierci - od córek
11.00    śp. Czesława Ramza – 1 Rocznica śmierci
14.00   śp. Marian Król – 35 Rocznica śmierci
16.00   Za Parafian