IV Niedziela Adwentu

1. Dziś IV Niedziela Adwentu - Msze św. o godz. 7, 9 i 11 - przed południem oraz po południu- o godz. 14.oo i 16.oo.

2. Roraty z kazaniem dla dzieci jeszcze tylko do środy o godz. 17.oo. W środę zapraszamy dzieci z planszami „Wielka Tajemnica”. Będą nagrody.

W wigilię Roraty będą o godz. 7.oo.

Msze św. o 7 rano będą także dodatkowo w poniedziałek, wtorek i środę.

3. Zachęcamy do skorzystania z Sakramentu Pokuty przed Bożym Narodzeniem codziennie od poniedziałku do środy w godz. 16.oo-17.oo, a także rano od poniedziałku do czwartku w godz. 6.3o - 7.oo.

4. Opłatki na stół wigilijny są jeszcze dostępne w naszym kościele pod chórem.

Ofiary składane przy tej okazji tradycyjnie przeznaczone są jak co roku na posługę Pana Organisty w naszym kościele.

5. Wniesienie Światła Betlejemskiego z Groty Narodzenia Chrystusa przez naszych Harcerzy odbędzie się dzisiaj na Mszy św. o godz. 11.oo. Światło będzie obecne w naszej świątyni podczas każdej wieczornej Mszy św., w Wigilię rano oraz na Pasterkach. Zachęcamy do odpalenia własnego znicza i dostarczenia Światła do domu i na stół wigilijny. Bóg zapłać Harcerzom i Druhnom!!!

6. Prosimy do wtorku włącznie zgłosić chorych, którzy pragną przyjąć święte sakramenty. Do chorych zgłoszonych ks. proboszcz pojedzie w środę od godz. 14.oo.

Prosimy też zgłosić do szafarzy lub do ks. proboszcza chorych, którzy w święta z rąk właśnie szafarzy nadzwyczajnych zechcą przyjąć Komunię św.

7. W czwartek Wigilia Bożego Narodzenia – wspólną wieczerzę przeżyjmy w rodzinnym gronie. Tradycyjnie przeczytajmy fragment Ewangelii o Bożym Narodzeniu, pomódlmy się za bliskich żyjących i zmarłych, złóżmy sobie życzenia i wspólnie pośpiewajmy kolędy. Zachowajmy też postny charakter tego dnia.

Pasterka – ze wzgl. na sytuację epidemiczną będzie w naszej świątyni dwa razy:

po wigilii o godz. 22.oo oraz tradycyjnie o PÓŁNOCY. ZAPRASZAMY serdecznie!

Msze św. w pierwszy i drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia (piątek i sobota) będą o godz. 7.oo, 9.oo i 11.oo oraz o godz. 14.oo (dodatkowo!) - w drugi dzień świąt jest to Msza św. połączona z sakramentem małżeństwa i chrztu św.

W święta nie będzie Mszy św. o godz. 16.oo!!!

Składka na Pasterkach przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia.

Składka w II dzień świąt przeznaczona jest na UJPII w Krakowie i Tarnowie.

W Boże Narodzenie – piątek – nie ma postu!

8. Również za tydzień w niedzielę – Uroczystość św. Rodziny – to Dzień Jubileuszy małżeńskich - zapraszamy na wszystkie Msze św. małżonków, ale „we dwoje” – będziemy podczas każdej Mszy św. odnawiać małżeńskie – sakramentalne TAK!!!

Z tydzień Msze św. będą także po południu o godz. 14.oo i 16.oo.

9. Dziękujemy wszystkim za wparcie „Akcji Kilo”. Z góry serdecznie dziękujemy ofiarodawcom, firmom i wolontariuszom Caritas Parafialnej.

10. Prosimy i zapraszamy członków Rady Parafialnej i młodzież do udziału w akcji przygotowania szopki oraz wystroju kościoła na święta – jutro po Mszy św. wieczornej – ok godz. 18.oo.

11. Gorąco zachęcamy do czytania prasy katolickiej oraz dziękujemy za wszelką pomoc duchową i materialną dla naszego kościoła.

poniedziałek 21.XII.2020 7.00    śp. Stefan Górszczyk – od wnuczek Dominiki i Wioli
17.00   śp. Teresa Pawlikowska – od brata Staszka z rodziną
  śp. Irena Biernacka – 20 Rocznica śmierci,  śp. Marian Biernacki
wtorek 22.XII.2020 7.00   śp.z rodz Baranów i Skalniaków