XIII Tydzień zwykły

1. Dzisiaj w naszej parafialnej wspólnocie przeżywamy podniosłą uroczystość Pierwszej Komunii św. na Mszy św. o godz. 11.oo.

W związku z tym o godz. 14.oo będzie dodatkowa Msza św. (aby odciążyć godz. 11.oo). Możemy też wybrać godz. 16.oo aby wziąć udział w Apelu Jasnogórskim po którym ok. 16.3o będzie także Msza św. bez kazania. Prosimy przygotować podziękowania i prośby do Matki Bożej.

2. Jutro przypada Uroczystość św. Piotra i Pawła. Msze św. o godz. 7, 9 i 18. Składka w tym dniu przeznaczona jest do dyspozycji Papieża Franciszka (tzw. „świętopietrze”).

3. We wtorek w naszej świątyni będzie parafialna adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Rozpoczęcie wspólnej modlitwy Mszą św. o godz. 8.00 a zakończenie również Eucharystią o godz. 18.00. Przerwa w adoracji w godz. 12.oo – 15.oo.

Gorąco zapraszamy do tego Aktu Uwielbienia i Wdzięczności Jezusowi za Jego niewysłowioną Miłość.

Szczegółowy grafik adoracji jest wywieszony w gablocie ogłoszeń na zewnątrz.

4. Msze św. z okazji zakończenia Roku szkolno-katechetycznego:

Klasy 0-III w poniedziałek (jutro) - 29 czerwca o godz. 9.oo.

Klasy IV-VII we wtorek - 30 czerwca o godz. 8.oo.

Zachęcamy dzieci do skorzystania ze spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą św.

Dzieci Komunijne w tym Białym tygodniu zapraszamy codziennie na Mszę św. na godz. 18.oo, natomiast jutro na godz. 9.oo.

5. W tym tygodniu wypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca lipca. Zapraszamy do skorzystania z S. Pokuty w czwartek i piątek od godz. 17.oo.

Zapraszamy na Adorację N. Sakramentu:

Godzina św. - czwartek od godz. 17.oo

Godzina Miłosierdzia - piątek od godz. 15.oo

Różaniec św. - sobota o godz. 17.3o.

Do chorych ks. proboszcz pojedzie w I piątek od godz. 15.oo.

6. UWAGA!!! - W miesiącach lipiec i sierpień - w niedzielę nie będzie Mszy św. popołudniowej.

7. Pani Dyrektor naszej Szkoły informuje, że SP 6 dysponuje jeszcze wolnymi miejscami do klasy „0” na rok szkolny 2020/21.

8. Gorąco zachęcamy do czytania prasy katolickiej (nowy nr „Miłujcie się”) oraz dziękujemy za wszelką pomoc duchową i materialną dla naszego kościoła.

Rodzicom dzieci komunijnych dziękujemy za sprzątanie, koszenie trawy i piękne dekoracje, a nade wszystko za ufundowanie dwóch pięknych ornatów do liturgii Mszy św. Dziękujemy też pewnej Fundatorce za piękny obrus, który pokrywa ołtarz podczas dzisiejszej liturgii.

Zmiana tajemnic różańcowych – za tydzień po Mszy św. o godz. 7.oo.

poniedziałek Uroczystość św. Piotra i Pawła 29.VI.2020 7.00   śp. Jan Śląski – od Heleny Szot
9.00   W podziękowaniu za wszystkie otrzymane łaski z prośba o dalsza opiekę dla całej społeczności szkolnej SP 6 w Nowym Sączu
  O błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej dla wszystkich Nauczycieli, Dyrekcji, Katechetów, Księży, Pracowników SP6 oraz wychowawczyni Pani Gosi od wdzięcznych chłopców z autyzmem Oliwiera, Karola, Adama z rodzicami
18.00   śp. Piotr Zając – 32 Rocznica śmierci