XI Tydzień zwykły - Niedziela Anielska

1. Trwa Oktawa Bożego Ciała. Dzisiaj procesja eucharystyczna po Mszy św. o godz. 11.oo. W tygodniu Msza św. z procesją - codziennie o godz. 18.oo.

Zakończenie Oktawy połączone z błogosławieństwem dzieci i wianków w najbliższy czwartek.

Zapraszamy w dalszym ciągu do licznego udziału do końca Oktawy młodzież do niesienia feretronów, dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia, a dzieci Rocznicowe w strojach.

Dzisiaj w Niedzielę Anielską zapraszamy szczególnie wszystkich czcicieli św. Michała Archanioła. Dziękujemy O. Robertowi Michalicie za Słowo Boże skierowane do nas. Po każdej Mszy św. można przyjąć szkaplerz św. Michała i skonsultować z Ojcem sprawy pobożności anielskiej.

2. Msze św. w tym tygodniu codziennie o godz. 18.oo, a w sobotę o godz. 7.oo.

3. We wtorek spotkanie Kręgu Biblijnego w Auli.

4. W piątek Uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa – dzień modlitw o świętość życia kapłańskiego. Ze wzgl. na uroczystość nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych. Msze św. będą o 7.oo i 18.oo.

5. Próba generalna przed I Komunią św. dzieci z klasy III z rodzicami w sobotę o godz. 9.oo w kościele.

6. Planowana pielgrzymka na koniec czerwca do Włoch jest oczywiście odwołana. Ks. Proboszcz proponuje przełożenie tego wyjazdu na przyszły rok w podobnym terminie. Gdyby ktoś potrzebował jednak zwrotu zaliczki, prosimy zgłosić się do Auli w piątek po Mszy św. wieczornej.

7. Od jutra można zgłaszać projekty do budżetu obywatelskiego Miasta Nowego Sącza. Do wydania ponad 3 miliony zł. Możemy mieć realny wpływ na rozwój naszego Osiedla. Wszelkie informacje na stronie Urzędu naszego miasta.

8. Za tydzień Diecezjalne Święto Rodziny w Starym Sączu o godz. 11.30. Transmisja przez RDN Nowy Sącz.

W naszym kościele na Mszach św. przed południem będziemy odnawiać przyrzeczenia małżeńskie. W miarę możliwości zachęcamy Małżonków, aby przybyli na Eucharystię we dwoje.

9. Gorąco zachęcamy do czytania prasy katolickiej oraz dziękujemy za wszelką pomoc duchową i materialną dla naszego kościoła, szczególnie za dzisiejsze na cele remontowo-inwestycyjne.

Bóg zapłać za wykonanie pięknych ołtarzy, za kwiaty i ofiary złożone na kościół przy tej okazji.

Dziękujemy za pomoc przy sprzątaniu placu i wykonanie innych zadań oraz za modlitwę i udział w procesjach.

Dzisiaj przed kościołem można wesprzeć ofiarą do puszki Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

poniedziałek 15.VI.2020 18.00   Dziękczynno – błagalna dla mieszkańców z rejonu I Ołtarza (Zabełecka)
  śp. Tomasz Lipiński – z okazji Dnia Ojca – od synów
wtorek 16.VI.2020 18.00   Dziękczynno – błagalna dla mieszkańców z rejonu II Ołtarza (Dożynkowa)
  śp. Katarzyna Szymańska – od córki