II Niedziela Wielkiego Postu

1. W każdą niedzielę zapraszamy na Gorzkie Żale - tradycyjnie na godz. 16.00. Po tym nabożeństwie pasyjnym Msza św. bez kazania. Gorąco zachęcamy do udziału!!!

W każdy piątek Wielkiego Postu Droga Krzyżowa o godz. 17.00 a po niej Msza św.

Msza św. dla dzieci – w przyszłą niedzielę o godz. 11.oo.

2. Uczniowie klasy VIII przyjmą Sakrament Bierzmowania w najbliższą środę o godz. 15.3o w Wielogłowach. Przygotowaniem bezpośrednim do tego ważnego wydarzenia jest Triduum – 3 dni wspólnej modlitwy. Zapraszamy Kandydatów do naszej świątyni dzisiaj na godz. 16.oo, w poniedziałek i wtorek na godz. 17.oo.

Spowiedź przed Sakramentem Bierzmowania odbędzie się we wtorek od godz. 16.oo.

Zapraszamy także Rodziców i Świadków kandydatów do skorzystania z Sakramentu Pokuty.

We wtorek po nabożeństwie będzie również spotkanie organizacyjne dla Kandydatów i Rodziców.

We wtorek rozpocznie się również Nowenna przed Uroczystością św. Józefa.

3. Msze św. w tym tygodniu ze względu na w/w wydarzenia będą w następującym porządku: poniedziałek, wtorek i piątek o godz. 17.oo, środa, czwartek i sobota o godz. 7.oo.

4. Uczniów klasy III wraz z rodzicami – w ramach przygotowania do I Komunii św. - zapraszamy na Drogę Krzyżową i Mszę św. w piątek o godz. 17.oo

5. Koło Misyjne - w sobotę o godz. 16.oo w Auli.

Próba scholi – w sobotę o godz. 9.oo na świetlicy.

Zajęcia artystyczne dla młodzieży – przygotowanie kiermaszu wielkanocnego – w sobotę o godz. 16.oo.

Zbiórka wszystkich Lektorów i Ministrantów – w piątek po Mszy św. wieczorem.

6. Członkowie Rady Parafialnej zadeklarowali zbiórkę ofiar po domach na sprzątanie naszego kościoła w dotychczasowej kwocie 70 zł.

Postarają się dotrzeć do naszych domów jeszcze w okresie W.Postu.

7. TEATR „JASNE ŚWIATŁO” zaprasza na spektakl pt.„POPIEŁUSZKO”.

Spektakl odbędzie się 29 marca (niedziela) w dawnym kinie Krokus obecnie auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu o godzinie 18:00. WSTĘP WOLNY. Rezerwacja miejsc pod numerem: 787 137 079.

Kanwę spektaklu tworzą oryginalne zapiski z życia ks. Jerzego Popiełuszki. Twórcy sięgają do dokumentów, notatek, listów, skorzystali z mów procesowych oprawców księdza Jerzego. Będziemy mogli zobaczyć ks. Jerzego, jako pogodnego, empatycznego, oddanego ludziom człowieka w codziennym życiu od narodzin poprzez naukę w warszawskim seminarium, przymusową służbę wojskową, posługę kapłańską w Hucie Warszawa aż po nieludzkie prześladowania ze strony komunistycznych władz.

ZAPRASZAMY! - tym bardziej, że bł. ks. Jerzy jest Patronem naszej szkoły, a właśnie 29 marca – w dniu spektaklu - rozpoczynamy rekolekcje parafialne.

8. Gorąco zachęcamy do czytania prasy katolickiej oraz dziękujemy za wszelką po moc duchową i materialną dla naszego kościoła.

Dzisiaj w ramach jałmużny postnej możemy wesprzeć ofiarą do puszki Ogólnopolski Fundusz Misyjny - Ad Gentes.

poniedziałek 9.III.2020 17.00   śp. Maria Kałużna – 2 greg.
  śp. Teofil Czaja – 13 Rocznica śmierci
wtorek 10.III.2020 17.00   śp. Maria Kałużna – 3 greg.
  O uzdrowienie z choroby nowotworowej dla Marii
środa 11.III.2020 7.00   śp. Maria Kałużna – 4 greg.
  śp. Marek Pazgan – od sąsiadów Fecków
czwartek 12.III.2020 7.00   śp. Maria Kałużna – 5 greg.
  śp. Irena Solarczyk – od bratowej Stanisławy z rodziną
piątek 13.III.2020 17.00   śp. Maria Kałużna – 6 greg.
  śp. Kazimierz Lizoń – Rocznica śmierci, Joanna, Romualda, Stanisław Lizoń
sobota 14.III.2020 7.00   śp. Maria Kałużna – 7 greg.
  śp. Józef Noga

III Niedziela Wielkiego Postu

15.III.2020 7.00   śp. Zofia i Józef Dudek
9.00   śp. Stanisław Bochenek - 10 Rocznica śmierci
11.00   śp. Zofia i Józef Mikulec
  śp. Józef Ziółkowski
16.00   śp. Maria Kałużna – 8 greg.