IV Niedziela Adwentu

1. Dzisiaj Parafialna spowiedź przed Świętami Bożego Narodzenia. Zapraszamy serdecznie od 14.oo do 16.oo. Będzie 6- ciu kapłanów z innych parafii.

2. Dzisiaj również po każdej mszy św. zapraszamy na Kiermasz Świąteczny, który organizuje młodzież naszej parafii. Są do nabycia stroiki, kartki i oczywiście smaczne placki. Dochód z kiermaszu przeznaczony jest na cele młodzieżowe – wakacyjny wyjazd i salę bilardową. Dziękujemy wszystkim którzy się zaangażowali w to dzieło dla dobra naszej młodzieży.

Przy okazji bardzo dziękujemy Młodzieży i Paniom Animatorkom za przygotowanie tegorocznej szopki, która jest dedykowana szczególnie dla dzieci od młodzieży. W związku z tym na dzieci czeka NIESPODZIANKA w Boże Narodzenie o godz. 11.oo.

3. Roraty z kazaniem dla dzieci jeszcze jutro o godz. 17.oo. Zapraszamy dzieci z obrazkami M. Bożej, które przez cały Adwent zbierały / będą nagrody/.

We wtorek Roraty o godz. 7.oo.

Również w sobotę Msza św będzie o 7 rano.

4. We wtorek Wigilia Bożego Narodzenia – wspólną wieczerzę przeżyjmy w rodzinnym gronie. Tradycyjnie przeczytajmy fragment Ewangelii o Bożym Narodzeniu, pomódlmy się za bliskich żyjących i zmarłych, złóżmy sobie życzenia i wspólnie pośpiewajmy kolędy. Zachowajmy też postny charakter tego dnia.

Pasterka – po wigilii tradycyjnie o północy. ZAPRASZAMY!

Msze św. w pierwszy i drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia (środa i czwartek) będą tylko o godz. 7.oo, 9.oo i 11.oo.

W święta nie będzie Mszy św. po południu!!!

Składka na pasterce przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia.

Składka w II dzień świąt przeznaczona jest na UJPII w Krakowie i Tarnowie.

5. Nie będzie próby scholi w sobotę!

Kolęda misyjna w naszej parafii odbędzie się za tydzień – w niedzielę 29 grudnia – rozesłanie po Mszy św. o godz. 11.oo.

Spotkanie kolędników misyjnych i opiekunów grup w sobotę o godz. 10.oo w Auli.

6. Również za tydzień w niedzielę – Uroczystość św. Rodziny – to Dzień Jubileuszy małżeńskich - zapraszamy na Msze św. przed południem szczególnie małżonków,

ale „we dwoje” – będziemy podczas każdej Mszy św. odnawiać małżeńskie – sakramentalne TAK!!!

7. Gorąco zachęcamy do czytania prasy katolickiej oraz dziękujemy za wszelką pomoc duchową i materialną dla naszego kościoła. Wszystkim, którzy włączyli się w pomoc potrzebującym jeszcze raz serdecznie dziękujemy!!!

8. Są jeszcze do nabycia świece wigilijne w ramach „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom oraz opłatki na stół wigilijny – ofiary prosimy wrzucać do skrzynki Caritas.

9. Plan kolędy – odwiedzin duszpasterskich rodzin przez kapłanów… (osobna karta) – kolęda jest wywieszona w gablocie i na stronie internetowej parafii.

poniedziałek 23.XII.2019 17.00   śp. Joanna Niemiec – od Cecylii i Aleksandra Lizoń
  śp. Jadwiga Noga – od siostrzeńca Marka z rodziną
wtorek 24.XII.2019 7.00   śp. Edward Bodziony
  śp. Ewa i Antoni Jurczak