XXIX Niedziela Zwykła - Niedziela Misyjna. Rozpoczęcie Tygodnia Misyjnego.

1. Zapraszamy na Mszę św. i modlitwę różańcową codziennie o godz. 17.oo.

Dziś Różaniec św. o godz. 16.oo, potem Msza św.

We wtorek dodatkowa Msza św. o 7.oo rano.

2. W przyszłą niedzielę – ostatnią w miesiącu – Msza św. po południu będzie jako pierwsza, tzn. o godz. 16.oo - a dopiero po niej ok. godz. 16.3o - różaniec połączony z Apelem Jasnogórskim. Tradycyjnie po nabożeństwie udamy się z lampionami do Groty Matki Bożej. BARDZO GORĄCO ZACHĘCAMY DO UDZIAŁU W TEJ PARAFIALNEJ MODLITWIE RÓŻAŃCOWEJ. Prosimy przygotować podziękowania i prośby do M.Bożej.

Dziękujemy przy tej okazji, jak co roku, Pani Bogumile Kałużny za osobiste zaangażowanie na rzecz utrzymania i wyglądu naszej Maryjnej Groty.

3. Spotkanie Kręgu Biblijnego – jutro po Różańcu w Auli.

Próba scholi – w sobotę o godz. 9.oo na świetlicy.

O godz. 10.oo w sobotę (jeśli deszczu nie będzie) zapraszamy dzieci misyjne (w ramach Koła Misyjnego), ale także młodzież klasy VII i VIII do posprzątania liści wokół kościoła i plebanii. Najlepiej zabrać ze sobą grabki czy miotły; worki są już przygotowane.

Prosimy w miarę możliwości członków Rady Parafialnej o dopilnowanie porządku.

4.  Spotkanie dla młodzieży od klasy VII wzwyż w sobotę o godz. 16.oo. Przygotowujemy m. in. kiermasz i szopkę na Boże Narodzenie! Gorąco zapraszamy młodzież do udziału w tych artystycznych warsztatach!!

5. Również w przyszłą sobotę harcerze z naszej drużyny będą zbierali dary na Ukrainę. Czekamy przede wszystkim na mleko w proszku dla dzieci, kaszki dla dzieci, konserwy mięsne z długim terminem przydatności, ubranka dla niemowląt i dzieci do 10 roku życia (używane), kawę mieloną dla sióstr, mąkę, cukier, miód, makaron oraz czekolady.

Harcerze będą czekać w harcówce, na plebanii w sobotę w godz. 10:00-14:00 oraz w niedzielę pomiędzy mszami świętymi 8:00-9:00 oraz 10:00-11:00.

6. W poniedziałek - jutro, w Zabełczu odbędzie się zbiórka śmieci wielkogabarytowych. Rzeczy do wyrzucenia należy przygotować przy drodze prowadzącej do posesji, do godz. 8:00 w poniedziałek.

7. Zbliża się listopad – miesiąc szczególnej modlitwy za zmarłych. Zachęcamy do wyrażenia pamięci o naszych bliskich zmarłych w wypominkach rocznych i listopadowych. Prosimy o czytelne pisanie nazwisk.

Ofiary składane przy okazji wypominek przeznaczone są w tym roku na dofinansowanie wejścia – przeszklonego vestibulum - do świetlicy!!!

8. Gorąco zachęcamy do czytania prasy katolickiej oraz dziękujemy za wszelką pomoc duchową i materialną dla naszego kościoła.

Zachęcamy dziś do nabycia tygodnika „Idziemy” poświęconego Misjom – 2 zł. Jest też nowy numer kwartalnika „Miłujcie się” oraz numer specjalny – cena 5 zł.

Pozwólmy się dzisiaj POLICZYĆ!!!

poniedziałek 21.X.2019 17.00   śp. Anna, Walenty Kornaś
  śp. Zofia Gwiżdż – od chrzestnej i rodziny Ptaszyńskich