XVIII Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj w sądeckiej Bazylice rozpoczyna się Wielki Odpust ku czci Przemienienia Pańskiego. Centralna uroczystość w najbliższy wtorek, dlatego w naszym kościele we wtorek nie będzie nabożeństwa do św. Michała. Szczegóły odpustu w gablotach.

2. Msza św. dla Działkowców - w najbliższą sobotę o godz. 14.oo.

3. Również w sobotę - 10 sierpnia - w Wielopolu k/krzyża odbędzie się Festyn Sołecki. Rozpoczęcie o godz. 16.00. Zabawa taneczna o godz. 19.00. W programie przewidziano liczne atrakcje dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zapraszają - Sołtys z Radą Sołecką z Wielopola.

4.  Spotkania organizacyjne przed Pieszą Pielgrzymką Tarnowską będą w przyszłą niedzielę - w Parafii św. Kazimierza - o godz. 16.oo, w Bazylice św. Małgorzaty o godz. 18.oo. Na spotkaniach można się jeszcze zapisać.

Za tydzień można się będzie zapisać na pielgrzymkę do Częstochowy - tzw. wyjazd po pielgrzymów - który będzie w dn. 25 sierpnia br. Prosimy też "Pielgrzymów pieszych" o wpisanie się na listę, jeśli wracają z nami autokarem.

5. Zachęcamy do skorzystania z bezpłatnej pomocy prawnej świadczonej przez "Sursum Corda". Informacje na plakatach i ulotkach przy wejściu głównym.

6. Gorąco zachęcamy do czytania prasy katolickiej oraz dziękujemy za wszelką pomoc duchową i materialną dla naszego kościoła, szczególnie za wszystkie ofiary przy okazji poświęcenia pojazdów.

Za tydzień - w II niedzielę miesiąca - ofiary na tacę przeznaczone są na dalszą realizację zamierzonych prac remontowo-inwestycyjnych.

Dziękujemy rodzicą klasy VIII za przekazaną ofiarę na kościół.

Zarząd OSiedla serdecznie dziękuje wszystkim, którzy wsparli niedzielny piknik: sponsorom zjeżdżalni - Łukaszowi, Beacie, Marcinowi, Zygmuntowi Oli, Jackowi, P. Markowi, Paniom z Zarządu Osiedla i koleżankom za upieczone ciasta, Bartkowi i Moto-Sączowi za strefę gorącego jadła, sponsorom fantów, Panu Zdziskowi i Marcinowi za fotobudkę i pokaz starych motorów, Zespołowi Świetlic Środowiskowych, służbom mundurowym, Zespołowi MIT, gościom na czele z prezydentem Miasta. Podziękowanie za przywiezienie namiotów i ławek, a także sklepom Groszek, Lewiatan za soczki i słodycze.

Parafia przyłącza się do wszystkich podziękowań za wszelkie dobre działania na rzecz dzieci i młodzieży - Bóg zapłać Zarządowi Osiedla i Moto-Sączowi za organizację tej udanej imprezy.

poniedziałek 5.VIII.2019 18.00   O szczęśliwe rozwiązanie dla Kingi, o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej dla Niej i Rodziny
  Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Jolanty i Janusza w 20 Rocznicę ślubu
wtorek 6.VIII.2019 7.00   śp. Robert Rybski - od klasy I DF
11.00  w Bazylice śp. Aniela i Józef Pancerz