XVII Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj w naszej parafii:

a/ błogosławieństwo kierowców i poświęcenie pojazdów – szczególnie samochodów osobowych przed południem po każdej Mszy św. Ofiary zbierane tym razem podczas poświęcenia przeznaczone będą na dofinansowanie wykonania wejścia – przeszklonego vestibulum do naszej świetlicy.

b/ Msza św. dla motocyklistów, rowerzystów i pojazdów wszelkiej maści o godz. 15.oo – po Mszy św. błogosławieństwo kierowców i ich pojazdów.

b/ piknik rodzinny na półmetku wakacji, który rozpocznie się o godz. 16.oo, organizowany przy parafii przez Zarząd Osiedla oraz Moto-Sącz pod patronatem Prezydenta Miasta N. Sącza, z który możemy się spotkać i porozmawiać zaraz po godzinie 16.oo.

W czasie pikniku będzie czeka nas wiele atrakcji: możliwość przejażdżki klasycznymi motocyklami, zjeżdżalnie, fotobudka, obecność służb mundurowych (poligon wojskowy – możliwość strzelania, straż pożarna, policja, karetka pogotowia), loteria fantowa – losy po 5 zł. W strefie kulinarnej kuchnia wojskowa, grill, popcorn – możliwość dobrowolnego finansowego wsparcia rehabilitacji osoby po ciężkim wypadku samochodowym.

c/ Apel Jasnogórski pod Grotą M. Bożej z Lourdes, który zakończy wspólne świętowanie o godz. 21.oo.

ZAPRASZAMY serdecznie do licznego udziału wszystkich Parafian i nie tylko - całe rodziny– do wspólnej modlitwy i zabawy!!!

2. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca sierpnia, który zarazem jest miesiącem trzeźwości. Zapraszamy wszystkich Parafian do skorzystania z Sakramentu Pokuty w czwartek i piątek od godz. 17.oo.

Do o chorych ks. proboszcz pojedzie w piątek od godz. 15.oo.

W Pierwszy Piątek dodatkowa Msza św. o godz. 7.oo rano.

Zapraszamy również na comiesięczne adoracje Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie:

W czwartek od godz.17.oo – Godzina święta.

W piątek od godz. 15.oo – Godzina Miłosierdzia i adoracja do 18.oo.

3. Zapisy na Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską w naszej zakrystii lub w parafii św. Kazimierza i św. Małgorzaty.

4. Zebranie wiejskie w Wielopolu – w najbliższą środę o godz. 19.oo w świetlicy w Wielopolu. Tematem będą bieżące sprawy Sołectwa.

5. Za tydzień w sądeckiej Bazylice rozpoczyna się Wielki Odpust ku czci Przemienienia Pańskiego. Szczegóły w gablotach.

6. Gorąco zachęcamy do czytania prasy katolickiej oraz dziękujemy za wszelką pomoc duchową i materialną dla naszego kościoła.

Zmiana tajemnic różańcowych – za tydzień po Mszy św. o godz. 7.oo.

poniedziałek 29.VII.2019 18.00   śp. Krzysztof Surówka – od siostry Wioli z rodziną
  śp. Ignacy Gróbarczyk – 5 Rocznica śmierci
wtorek 30.VII.2019 7.00   śp. Jadwiga Kmiecik – od rodzin Litawów i Głodów
  śp. Marian Mirek