XII Niedziela Zwykła

1. Jeszcze dzisiaj OSTATNIA Msza św. popołudniowa i UWAGA – zmiana godziny!!! Zapraszamy na godz. 17.oo na Apel Jasnogórski i prosimy o napisanie podziękowań i próśb do M. Bożej.
Natomiast na godz. 17.30 zapraszamy na Mszę św. Parafian a szczególnie pielgrzymów udających się do Grecji śladami Apostoła Pawła – pakowanie walizek do autokaru i wyjazd o godz. 18.oo.

2. Trwa Oktawa Bożego Ciała. Msza św. z procesją - codziennie o godz. 18.oo. Zakończenie Oktawy połączone z błogosławieństwem dzieci i wianków w najbliższy czwartek.
Zapraszamy w dalszym ciągu do licznego udziału do końca Oktawy młodzież do niesienia feretronów, dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia oraz dzieci I - komunijne.
Dzisiaj procesja eucharystyczna po Mszy św. o godz. 11.oo.

3. Spotkanie Kręgu Biblijnego – jutro po Mszy św. wieczornej.

4. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – dzień modlitw o świętość życia kapłańskiego. Ze wzgl. na uroczystość nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.

5. W sobotę przypada Uroczystość św. Piotra i Pawła. Msze św. o godz. 7, 9 i 18.
Składka w tym dniu przeznaczona jest do dyspozycji Papieża Franciszka (tzw. „świętopietrze”), o którym też pamiętajmy w modlitwie.
W tym dniu nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.

6. Za tydzień w niedzielę w naszej świątyni będzie parafialna adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.
Jezus Eucharystyczny będzie wystawiony do Adoracji przed południem między Mszami św.
Prosimy wszystkie stany: rodziców, młodzież i dzieci o zaplanowanie sobie choćby krótkiego czasu na uwielbienie Pana Jezusa w godzinach: 8.oo – 9.oo oraz 10.oo – 11.oo.
Gorąco zapraszamy do tego Aktu Uwielbienia i Wdzięczności Jezusowi za Jego niewysłowioną Miłość.

7. Gorąco zachęcamy do czytania prasy katolickiej oraz dziękujemy za wszelką pomoc duchową i materialną dla naszego kościoła.
UWAGA!!! W miesiącach lipiec i sierpień, jak również za tydzień - w niedzielę nie będzie Mszy św. popołudniowej.

poniedziałek 24.VI.2019 18.00   śp. Maria, Józef Romanów - Rocznica śmierci
wtorek 25.VI.2019 18.00   śp. Stanisław Fecko - w 7 Dzień od śmierci – od syna Jana z żoną i dziećmi
środa 26.VI.2019 18.00   śp. Anna, Jan, Piotr, Jan Noga
czwartek 27.VI.2019 18.00 Zakończenie Oktawy i błogosławieństwo dzieci śp. Maria, Franciszek Nosal
piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa 28.VI.2019 18.00   Dziękczynno-błagalna dla Zofii i Zbigniewa z dziećmi – 11 Rocznica ślubu
sobota Uroczystość św. Piotra i Pawła 29.VI.2019 7.00   śp. Franciszek Jan Ramza – od rodziny Ciężobków
9.00   śp. Władysław
18.00   śp. Piotr, Anna Ogorzałek
niedziela 30.VI.2019 7.00   śp. Jadwiga Noga – od wnuczki Eweliny
9.00   śp. Zofia Święs – od rodziny Karpiaków
11.00   śp. Bogdan Gargas – 1 Rocznica śmierci
    Za Parafian – na pielgrzymce!