Niedziela Zesłania Ducha Świętego - Niedziela Anielska

1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha św., a zarazem Niedzielę Anielską ze Słowem Bożym O. Roberta – Michality, któremu po raz kolejny serdecznie dziękujemy.
Msze św. tradycyjnie, natomiast dodatkowo zapraszamy na godz. 15.oo do naszej świątyni na Godzinę Miłosierdzia z Aniołami, podczas której będzie można przyjąć Szkaplerz św. Michała Archanioła.

2. Jutro Święto Matki Kościoła (Drugi Dzień Zielonych Świąt).
Msze św. o 7.oo, 9.oo i 18.oo. Gorąco zachęcamy do udziału.
Jutro również spotkanie Kręgu Biblijnego po Mszy św. wieczornej w Auli.

3. Egzamin przed S. Bierzmowania dla klasy VII – w piątek o godz. 16.oo w Auli.
Natomiast dzień dziękczynienia dla Bierzmowanych uczniów klasy III Gimnazjum oraz klasy VIII w najbliższy wtorek – wyjazd na rowerach spod szkoły o godz. 8.3o do Starego Sącza w ramach pielgrzymki z parafii - Konieczne są zgody od rodziców.

4. Spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego i Rady parafialnej – w najbliższy czwartek o godz. 18.oo w Auli.

5. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała (20 czerwca – przyszły czwartek) i związane z nią przygotowanie 4 ołtarzy. Serdecznie prosimy mieszkańców kolejnych rejonów, aby tradycyjnie przygotowali ołtarze tak jak było do tej pory w tych samych miejscach. W razie potrzeby pewne kwestie można konsultować z księżmi. Prosimy także o przygotowanie się do procesji – szczególnie dzieci i młodzież – tak w Boże Ciało jak i potem w Oktawie.

6. Gorąco zachęcamy do czytania prasy katolickiej oraz dziękujemy za wszelką pomoc duchową i materialną dla naszego kościoła.
Dzisiaj po Mszach św. jest zorganizowania zbiórka do puszek przed kościołem na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

Dzień Data Godzina   Intencje
poniedziałek Matki Kościoła 10.VI.2019 7.00   śp. Mieczysław Tokarczyk – od rodziny Szczygłów
9.00   śp. Maria Rosiek – greg.10
18.00   śp. Honorata