V Niedziela Wielkanocna

1. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 11.oo będziemy przeżywać w naszej wspólnocie radosną uroczystość Pierwszej Komunii św. dzieci z klasy III SP, a także I Rocznicę Komunii św. dzieci klasy IV. Pamiętajmy o modlitwie w intencji tych dzieci.

2. Zapraszamy na nabożeństwa majowe codziennie po mszy św. o godz. 18.oo, tym bardziej, że dzieci komunijne przeżywać będą Biały Tydzień.
Dzisiaj natomiast nabożeństwo majowe jest o godz. 16.oo, a potem Msza św. Zachęcamy do licznego udziału!!!

3. Za tydzień w naszej wspólnocie będziemy przeżywać Uroczystość Odpustową ku czci Nawiedzenia N.M.P. Msze św. będą jak w każdą niedzielę o godz. 7.oo, 9.oo i o 11.oo - Uroczysta suma.

Po południu Msza św. będzie o godz. 16.oo. Natomiast na 16.30 zapraszamy do kościoła gdzie rozpocznie się nabożeństwo majowe z procesją do Groty M.Bożej przy której zaśpiewamy litanię i Apel Jasnogórski.
Prosimy przygotować prośby i podziękowania do M.Bożej.

4. Próba scholii - w sobotę o godz. 9.oo na świetlicy.
Koło Misyjne – w sobotę o 10.oo w Auli.

5. Pragniemy poinformować, że wśród mieszkańców ul. Zdrojowej (Osiedle Zabełcze) powstała inicjatywa wyremontowania Krzyża na działce należącej do naszej parafii z darowizny śp. +Katarzyny Majda. Bardzo pochwalamy tę inicjatywę i radujemy się tym faktem. Gdyby ktoś chciał wesprzeć tę akcję to po części domów ul. Zdrojowej przejdą z księgą ofiarodawców Panowie: Zdzisław Próchnicki i Marek Majoch.
Każdy może włączyć się w to dzieło remontu powojennego przydrożnego Krzyża, który powoli ulega zniszczeniu, o który tak bardzo dbała znana wszystkim śp. Pani Katarzyna Majda.

6. Zwolniły się 2 miejsca na pielgrzymkę do Grecji. Zapraszamy chętnych.
Polecamy przy okazji nowy program wrześniowej 2-dniowej wycieczko-pielgrzymki do Drezna , Wrocławia i do Sanktuarium Cudu Eucharystycznego w Legnicy.
Program przy wyjściu głównym, w gablocie i na stronie parafii.

7. Gorąco zachęcamy do czytania prasy katolickiej oraz dziękujemy za wszelką pomoc duchową i materialną dla naszego kościoła, a szczególnie za ofiary remontowo-inwestycyjne.
Serdecznie dziękujemy Rodzicom dzieci komunijnych (których jest zaledwie 11) za ufundowanie 3 kolumn zewnętrznych do kościoła i nowego kropidła jak również pełne poświęcenia sprzątanie wokół kościoła i plebani oraz koszenie trawy, a także wyczyszczenie naszych dywanów i piękne dekoracje.

Dzień Data Godzina   Intencje
poniedziałek 20.V.2019 18.00   śp. Adolf Szkaradek - Rocznica śmierci
wtorek 21.V.2019 18.00   śp. Tomasz Zabrzeski - 22 Rocznica śmierci
  śp. Zofia Frączek