II Niedziela Wielkanocna - Niedziela Miłosierdzia

1. Dzisiaj Święto Bożego Miłosierdzia, które rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Przed południem Msze św. tradycyjnie o 7, 9, 11 i 16.oo.

Jeszcze dziś zapraszamy na Apel Jasnogórski połączony z Nabożeństwem do Bożego Miłosierdzia na godz. 21.oo.

Zachęcamy do napisania podziękowań i próśb do M.Bożej, szczególnie wszystkich pielgrzymów, którzy po tym nabożeństwie wyruszają na trasę pielgrzymki do Częstochowy, Lichenia, Kalisza, Torunia oraz Malborka i Trójmiasta. Autobus będzie podstawiony na parking dopiero o 21.45.

Zachęcamy dziś do szczególnej modlitwy przed Obrazem Bożego Miłosierdzia przed i po każdej Mszy św.
Przy Obrazie Jezusa Miłosiernego na świeczniku wotywnym są do zabrania małe modlitewniki „Ufaj” przywiezione prosto z Łagiewnik

2. W środę rozpoczynamy nabożeństwa majowe. W dni powszednie Msze św. będą codziennie o godz. 18.oo, a potem nabożeństwa majowe, w niedzielę zaś nabożeństwo majowe o godz. 16.oo, a potem Msza św.

3. W tym tygodniu przypada I. czwartek, I. piątek i I. sobota maja. Zachęcamy do skorzystania z Sakramentu Pokuty w czwartek od godz. 17.oo
W piątek przeżywamy Uroczystość Królowej Polski. Msze św. w tym dniu o godz. 7,9, 11 i 16.oo – nabożeństwo majowe i Msza św. Serdecznie zapraszamy do udziału.

4. UWAGA! Zmiana terminu odwiedzin chorych! Do chorych ks. proboszcz pojedzie wyjątkowo w sobotę od godz. 15.oo.

5. Seminarium Odnowy Wiary rozpoczyna się w Bazylice św. Małgorzaty w najbliższy wtorek. Szczegóły w gablocie.

6. Nie ma próby scholii w sobotę!!!

7. Gorąco zachęcamy do czytania prasy katolickiej oraz dziękujemy za wszelką pomoc duchową i materialną dla naszego kościoła, szczególnie za wszystkie ofiary na bieżące remonty.
Dzisiaj przeżywamy Diecezjalne Święto Caritas. Z tej okazji w całej diecezji organizowana jest zbiórka do puszek po Mszach św. na działalność tej organizacji dobroczynnej.
W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych dla rodziców i starszych po Mszy św. o godz. 7.oo.

Dzień Data Godzina   Intencje
poniedziałek 29.IV.2019 18.00   śp. Wojciech Kałużny
wtorek 30.IV.2019 7.00   śp. Jan Szczęsny – od rodziny Kupców
środa 1.V.2019 18.00   O szczęśliwe zdanie matury dla Patryka