Niedziela - Uroczystość Objawienia Pańskiego

1. Przeżywamy dziś Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli). Na wszystkich Mszach św. jest poświecenie kredy i kadzidła, które są dostępne w kościele przy wejściu głównym i przy szopce.

2. W tym tygodniu Msze św. codziennie o godz. 7.oo rano. Prosimy ważne sprawy kancelaryjne załatwić w bieżącym tygodniu po Mszach św. porannych.

3. Próba scholii bardzo ważnaw sobotę w godz. 16.oo – 18.oo w kościele.

4. W przyszłą niedzielę zapraszamy na Noworoczny Koncert Kolęd na Mszach św. o godz. 9.oo i 11.oo.w wykonaniu uczniów SP nr 6. Dzieci po kolędzie (po Mszy św.) będą zbierać ofiary na zakup kolejnych sportowych atrakcji. Patronat nad tym wydarzeniem objęła Dyrektor Wydziału Edukacji – P. Małgorzata Belska.

Dzieci zapraszamy szczególnie na godz. 11.oo. Podczas tej Mszy św. będzie również odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych uczniów klasy III przed I Komunią św. oraz krótkie spotkanie z rodzicami. Zabieramy świece.

5. Do skrzynki „Nowenny” możemy przez cały tydzień i w przyszłą niedzielę wrzucać kartki z prośbami do Matki Bożej z Guadelupe w Meksyku, które zostaną przedstawione u tronu M. Bożej w tym Sanktuarium przez pielgrzymów z naszej parafii już w przyszłym tygodniu.

6. Kurs przedmałżeński rozpocznie się w parafii Ducha św. u Jezuitów przy Rynku w dn. 14 stycznia br. Szczegóły w gablocie zewnętrznej.

7. Gorąco zachęcamy do czytania prasy katolickiej oraz dziękujemy za wszelką pomoc duchową i materialną dla naszego kościoła. Serdeczne podziękowania za przyjęcie kolędników misyjnych i złożone ofiary, jak również wszelkie inne ofiary na kościół.

Za tydzień – w II. niedzielę miesiąca - ofiary na tacę tradycyjnie przeznaczone są na cele remontowo-inwestycyjne parafii.

8. Plan kolędy – cd – odwiedzin duszpasterskich rodzin przez kapłanów… (osobna karta) – kolęda jest wywieszona w gablocie i na stronie internetowej parafii.

poniedziałek 7.I.2019 7.00   śp. Mieczysław Karol – od rodziny Sobczyków
  śp. Julian Drożdżak – od współpracowników syna z przedstawicielstwa UPS
wtorek 8.I.2019 7.00   śp. Antoni Sromek – Rocznica śmierci
  śp. Antoni i Antonina Klimczak