III Niedziela Adwentu

1. Roraty z kazaniem dla dzieci codziennie w dni powszednie o godz. 17.oo. Zapraszamy dzieci z lampionami w tym ostatnim tygodniu Rorat. Msza św. dla dzieci będzie także dziś o godz. 11.oo. Podczas tej Eucharystii będzie też błogosławieństwo nowych ministrantów.

2. Adwentowa spowiedź przed Świętami Bożego Narodzenia będzie w naszej parafii za tydzień, w niedzielę od godz. 14.oo – 16.oo. Dochowajmy dobrej tradycji licznej spowiedzi w naszej parafii, tym bardziej, że już na drugi dzień po spowiedzi parafialnej mamy Wigilię Bożego Narodzenia.

3. W sobotę nie będzie próby scholii.

Spotkanie Kolędników misyjnych – w sobotę o godz. 10.oo w Auli.

Bardzo prosimy dorosłych, aby zgłosili się do opieki nad grupami kolędników misyjnych. Kolęda misyjna odbędzie się w niedzielę – 30 grudnia br.

4. Dekorację kościoła na Święta przygotowuje młodzież i Panie Animatorki. Spotkanie wszystkich młodych w sobotę o 16.oo w świetlicy.

Prosimy jednak Panów z Rady Parafialnej, aby w sobotę po Roratach zainstalowali choinki i inne ciężkie elementy dekoracji.

5. Gorąco zachęcamy do czytania prasy katolickiej oraz dziękujemy za wszelką pomoc duchową i materialną dla naszego kościoła.

Świece wigilijne w ramach „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom można nabywać sobie pod chórem i w ten sposób można wesprzeć kolejne dzieło Caritas.

6. Dziękujemy wolontariuszom – młodzieży i dzieciom oraz naszej parafialnej Caritas i wszystkim, którzy włączyli się w przeprowadzenie Akcji Kilo, a nade wszystko Firmom: Prospona, Huzar, Groszek, Szubryt, Nika oraz cukierni „Ziółkowscy”. Zarządowi Osiedla dziękujemy za włączenie się w przygotowanie paczek i pomoc w ich dostarczenie.

Gdyby ktoś potrzebował pomocy – prosimy to zgłosić ks. proboszczowi.

poniedziałek 17.XII.2018 17.00   śp. Roman Noga
  śp. Marian Bulzak – 4 Rocznica śmierci – od dzieci
wtorek 18.XII.2018 17.00   śp. Jan Śląski – od rodziny Marii i Ryszarda Krzyżak
środa 19.XII.2018 17.00   śp. Rozalia Grubarczyk i Franciszek