I Niedziela Adwentu

1. Okresem Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. Roraty z kazaniem dla dzieci będą codziennie w dni powszednie o godz. 17.oo. Zapraszamy dzieci z lampionami. Będziemy codziennie zbierać kontrolki i poznawać wspaniałych świętych.

2. We wtorek – pierwszy w grudniu - będzie u nas spotkanie modlitewne ku czci św. Michała Archanioła. Rozpoczęcie godzinkami do św. Michała o godz. 16.3o. Potem Msza św. i Koronka Uwielbienia Boga. Zapraszamy wszystkich parafian, a szczególnie tych, którzy noszą Szkaplerz św. Michała i jego czcicieli.

3. W sobotę – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia N.M.P. Msze św. w tym dniu o 7.oo, 9.oo i 17.oo. ZACHĘCAMY gorąco do udziału!!!

4. Zarząd Osiedla Zabełcze zaprasza wszystkie dzieci na Msze św., a potem spotkanie ze św. Mikołajem w środę na godz. 17.oo.

5. Spotkanie kandydatów do S. Bierzmowania:

Klasa VIII – wtorek od 16.30

Klasa III gimnazjum – czwartek od 16.3o

Klasa VII – w piątek od 16.3o.

Prosimy wszystkich uczniów o skorzystanie z Sakramentu Pokuty, aby potem przystępując do Komunii św. kontynuować 9 pierwszych piątków miesiąca.

6. Spotkanie organizacyjne przed pielgrzymką do Guadelupe – środa, godz. 18.oo w Auli.

7. Obowiązkowa zbiórka wszystkich lektorów i ministrantów – piątek, godz. 18.oo.

Zbiórka dla aspirantów – czyli kandydatów na ministrantów – jutro, w poniedziałek, po Mszy św. wieczornej.

8. Zapraszamy dzieci należące do scholii oraz Koła Misyjnego i Kolędników w sobotę, o godz. 10.oo do Auli.

9. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. wraz z rodzicami zapraszamy w przyszłą niedzielę na godz. 11.oo.

10. Za tydzień można będzie nabyć świece wigilijne w ramach „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Jest jeszcze kilka „Kalendarzy Rolnika”. Polecamy.

11. Gorąco zachęcamy do czytania prasy katolickiej oraz dziękujemy za wszelką pomoc duchową i materialną dla naszego kościoła.

Bóg zapłać za wszystkie dotychczasowe ofiary na remonty na tacę i przy innych okazjach – za tydzień w II niedzielę miesiąca - możemy znów wesprzeć trwające jeszcze prace remontowo-inwestycyjne.

W przyszłą niedzielę będzie też dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie, w związku z tym zorganizowana zostanie przed kościołem zbiórka do puszek na ten cel.

Dziękujemy za ofiary składane przy okazji przyjmowanych opłatków – jako wyraz wdzięczności za posługę Pana Organisty. Jeśli kogoś lektorzy nie zastali w domu, opłatki są dostępne w zakrystii.

poniedziałek 3.XII.2018 17.00   śp. Michalina Bębenek – od wnuczki Marty z synem
  śp. Wojciech Noga – Rocznica śmierci, Jadwiga i Józef Noga
wtorek 4.XII.2018 17.00   śp. Kazimiera Bulanda – od Eugeniii Szkaradek z rodziną
  śp. Stanisław Pierzchała – 25 Rocznica śmierci